• Головна
  • Блог
  • Як правильно зберігати вино в домашніх умовах: 7 варіантів

Як правильно зберігати вино в домашніх умовах: 7 варіантів

Зміст
Кілька правил зберігання вина
Місця зберігання вина в домашніх умовах

sanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0[sanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0*sanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0pagetitlesanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0*sanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0]sanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0

У Мережі досить багато статей присвячених правильному вибору вина, його дегустації, але про те, як правильно зберігати вино будинку, знайти корисну інформацію не так вже й просто. У той же час вино залишається популярним аперитивом, який цілком доречно подавати гостям до столу або ж насолоджуватися на самоті. Також цей алкогольний напій відрізняється унікальною властивістю: правильне тривале зберігання покращує його смакові якості. Розглянемо 5 варіантів зберігання вина в домашніх умовах.
 

Кілька правил зберігання вина

Збереження вина залежить від безлічі факторів, серед яких особливе значення займає дотримання температурного режиму. Висока температура згубна для вина, вона прискорює процес його старіння, але за рахунок прискорення вино втрачає смак і позбавляється свіжості. Холод навпаки, уповільнює процес старіння, що теж не відбивається позитивно на смакових якостях. До того ж перепади температурного режиму ушкоджують пробку через що в напій потрапляє повітря і він окислюється.
 
Оптимальна ж температура зберігання вина не повинна бути вище або нижче 10 - 12 градусів за Цельсієм. Дещо відрізняється це правило при зберіганні міцних десертних вин, для їх збереження оптимальної температурою є 14 - 16 градусів Цельсія.
 
Інший, не менш важливий показник, це вологість. Здавалося б, вино адже знаходиться в скляній пляшці і вологість навколишнього повітря не повинна позначатися на його якостях, але вологість впливає на збереження пробки. Пробка не повинна пересихати. Також пробка не повинна надмірно зволожувати. Обидві крайності ведуть до деградації пробки і, відповідно, напою. Тому місце для зберігання вина має підтримувати вологість в межах 65 - 80%. За цим показником потрібно уважно стежити.
 
Ще одне правило стосується джерел світла. Не дарма пляшки вина роблять із затемненого скла. Прямі сонячні промені, а також яскраве світло ламп згубно позначаються на напої. Тому місце, де зберігається вино, завжди темне.
 
Також для вин важливий спокій і правильне розташування. Всілякі коливання, струсу і руху прискорюють хімічні процеси і негативно впливають на збереження аперитиву. Розташувати пляшки правильно в горизонтальному положенні.
 

Місця зберігання вина в домашніх умовах

Беручи до уваги вищезазначене, важливо грамотно підібрати місце зберігання. Таке місце має відповідати всім вимогам що забезпечує збереження вина. Відразу попередимо, що зберігати вино в холодильнику не можна. А ось, де зберігати можна і потрібно:
 
  • льох - ідеальне місце для зберігання. У погребі можна розташувати стелажі для горизонтального зберігання пляшок. При цьому вам потрібно буде стежити за показниками вологості і температури, щоб при необхідності коригувати їх в рамках необхідних;
  • винний шафа-термостат - такі рішення підтримують настройку параметрів і добре інтегруються в інтер'єр приміщення. До недоліком шаф-термостатом відноситься їх мала місткість. Для тих, хто колекціонує велику кількість пляшок такий варіант незручний;
  • винний шафа - варіант для короткострокового зберігання. Для цієї мети може підійти звичайний шафа, куди ви помістіть пляшки вина. Важливо, щоб вони не стикалися зі стіною;
  • стійки для зберігання - цей спосіб ідеальний для нетривалого зберігання вина. Різноманітність видів стійок дозволить гармонійно і зручно вписати їх в інтер'єр будь-якого приміщення. Вони бувають вбудованими в кухонні меблі, підвісними і підлоговими.
Також для короткострокового зберігання відкритих пляшок можна використовувати холодильник.
Звертайтеся до нас за виготовленням і покупкою
Оновлено: 22.10.2020
Коментарів: 0
Коментарі
Отменить
Додати коментар
Сам собі дизайнер: 6 програм для створення інтер'єру мрії
Перед облаштуванням реальної квартири або будинку багатьом хочеться спробувати сили в дизайнерському мистецтві. Сучасні програми і додаток дозволяють зробити цією сидячи в улюбленому кріслі з кухлем чаю. Не потрібно вчитися, здобувати навички. Є програма і ви. Можна починати творити. Велика кількість додатків - це не тільки простір для можливостей, але і для того, щоб в них загубитися.
Детальніше
Яким жалюзі віддати перевагу
Яким жалюзі віддати перевагу
Завдяки сонцезахисним системам, можна не тільки сховатися від палючого сонячного світла, а й створити мінімалістичний стиль в дизайні, в якому кожен елемент інтер'єру буде відповідати своєму призначенню.
Сходи в інтер'єрі: нове життя старих речей
Сходи в інтер'єрі: нове життя старих речей
Старим речам не завжди місце в гаражі або на горищі в засіках. Багато дизайнерів давно використовують старі сходи, табурети, комоди для створення унікального і красивого елементу інтер'єру. Сьогодні ми поділимося, як створити дизайнерське диво зі старої сходи
Щодня з 9:00 до 21:00

Наші менеджери зв'язуються з Вамі в найкоротші терміни та дадуть відповіді на всі питання.

Щодня з 9:00 до 21:00