• Головна
  • Блог
  • Як правильно зберігати вино в домашніх умовах: 7 варіантів

Як правильно зберігати вино в домашніх умовах: 7 варіантів

Зміст
Кілька правил зберігання вина
Місця зберігання вина в домашніх умовах

sanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0[sanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0*sanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0pagetitlesanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0*sanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0]sanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0

У Мережі досить багато статей присвячених правильному вибору вина, його дегустації, але про те, як правильно зберігати вино будинку, знайти корисну інформацію не так вже й просто. У той же час вино залишається популярним аперитивом, який цілком доречно подавати гостям до столу або ж насолоджуватися на самоті. Також цей алкогольний напій відрізняється унікальною властивістю: правильне тривале зберігання покращує його смакові якості. Розглянемо 5 варіантів зберігання вина в домашніх умовах.
 

Кілька правил зберігання вина

Збереження вина залежить від безлічі факторів, серед яких особливе значення займає дотримання температурного режиму. Висока температура згубна для вина, вона прискорює процес його старіння, але за рахунок прискорення вино втрачає смак і позбавляється свіжості. Холод навпаки, уповільнює процес старіння, що теж не відбивається позитивно на смакових якостях. До того ж перепади температурного режиму ушкоджують пробку через що в напій потрапляє повітря і він окислюється.
 
Оптимальна ж температура зберігання вина не повинна бути вище або нижче 10 - 12 градусів за Цельсієм. Дещо відрізняється це правило при зберіганні міцних десертних вин, для їх збереження оптимальної температурою є 14 - 16 градусів Цельсія.
 
Інший, не менш важливий показник, це вологість. Здавалося б, вино адже знаходиться в скляній пляшці і вологість навколишнього повітря не повинна позначатися на його якостях, але вологість впливає на збереження пробки. Пробка не повинна пересихати. Також пробка не повинна надмірно зволожувати. Обидві крайності ведуть до деградації пробки і, відповідно, напою. Тому місце для зберігання вина має підтримувати вологість в межах 65 - 80%. За цим показником потрібно уважно стежити.
 
Ще одне правило стосується джерел світла. Не дарма пляшки вина роблять із затемненого скла. Прямі сонячні промені, а також яскраве світло ламп згубно позначаються на напої. Тому місце, де зберігається вино, завжди темне.
 
Також для вин важливий спокій і правильне розташування. Всілякі коливання, струсу і руху прискорюють хімічні процеси і негативно впливають на збереження аперитиву. Розташувати пляшки правильно в горизонтальному положенні.
 

Місця зберігання вина в домашніх умовах

Беручи до уваги вищезазначене, важливо грамотно підібрати місце зберігання. Таке місце має відповідати всім вимогам що забезпечує збереження вина. Відразу попередимо, що зберігати вино в холодильнику не можна. А ось, де зберігати можна і потрібно:
 
  • льох - ідеальне місце для зберігання. У погребі можна розташувати стелажі для горизонтального зберігання пляшок. При цьому вам потрібно буде стежити за показниками вологості і температури, щоб при необхідності коригувати їх в рамках необхідних;
  • винний шафа-термостат - такі рішення підтримують настройку параметрів і добре інтегруються в інтер'єр приміщення. До недоліком шаф-термостатом відноситься їх мала місткість. Для тих, хто колекціонує велику кількість пляшок такий варіант незручний;
  • винний шафа - варіант для короткострокового зберігання. Для цієї мети може підійти звичайний шафа, куди ви помістіть пляшки вина. Важливо, щоб вони не стикалися зі стіною;
  • стійки для зберігання - цей спосіб ідеальний для нетривалого зберігання вина. Різноманітність видів стійок дозволить гармонійно і зручно вписати їх в інтер'єр будь-якого приміщення. Вони бувають вбудованими в кухонні меблі, підвісними і підлоговими.
Також для короткострокового зберігання відкритих пляшок можна використовувати холодильник.
Задати питання
Опубликавано: 29.10.2019
Комментариев: 0
Коментарі
Отменить
Додати коментар
Як правильно фарбувати пластикові вікна
Стандартний білий колір вікон може швидко набриднути. За допомогою домашнього фарбування можна заощадити кошти і освіжити інтер'єр. Але важливо дотримувати правильну технологію і розуміти, як правильно фарбувати пластикові вікна, щоб не пошкодити матеріал.
Детальніше
Ідеї по дизайну маленької спальні
Ідеї по дизайну маленької спальні
Для деяких мешканців принципово присутність книжкового стелажа в спальні, кому-то потрібно викроїти дорогоцінні метри для установки дитячого ліжечка, а місця іноді не вистачає навіть для основних предметів меблів. Але вихід є завжди. Ми постаралися зібрати для всіх власників скромних житлових площ надихаючі приклади дизайнів спалень, мають дуже скромні розміри. Варіанти інтер'єрів в різних стилістичних напрямках, колірних палітрах, функціональної наповненості та суміщення з іншими житловими сегментами.
Переваги та особливості дизайну інтер'єру дерев'яного будинку
Переваги та особливості дизайну інтер'єру дерев'яного будинку
Використання дерева в будівництві приватного будинку набуло широкого застосування і популярність за рахунок своєї природної екологічності і натуральності. Дерево в інтер'єрі здатне привнести в будинок затишок і моральний спокій. Якщо весь будинок складається з дерева і навіть обробка дерев'яна, то це практичне рішення для любителів вишуканості. Торкаючись до дереву немає різниці, яка це порода і яким способом вона оброблена, на психологічному рівні людина відразу ж відчуває об'єднання з природою, душевний спокій і благодать. Зараз немає різниці, де проживає людина і який у нього тип будинку, нехай це буде навіть маленький дачний будиночок за містом, або шикарний котедж в дорогому селищі, дерево - це символ єдності з природою, стильний матеріал, який здатний привнести вишуканості в інтер'єр.
Щодня з 9:00 до 21:00

Наши менеджеры свяжутся с Вами в кратчайшие сроки и ответят на все вопросы.

Щодня з 9:00 до 21:00
Потрібна допомога?
Наш менеджер відразу-ж зв'яжеться з вами
Чи не можете визначиться з вибором жалюзі?
Викличте зморщок з каталогом і матеріалами, який зробить виміри вікон і допоможе з вибором жалюзі
Безкоштовний замір при умові замовлення виробів. Вартість виміру, за відсутності замовлення - 100 гривень