Тканинні ролети: як зібрати і встановити?

Зміст
Як правильно виконати монтаж ролетів відкритого типу?
Як відбувається монтаж ролетів закритого типу?

Ви провели ремонт у квартирі і тепер задумалися над тим, як би гідно оформити віконний проріз? Зверніть увагу на тканинні ролети, які легко встановлюються самостійно.

Найбільш сучасним і популярним є саме варіант оформлення за допомогою рулонних штор. Той факт, що рулонні штори попередньо просочуються різними складами, дозволяє їм не пропускати сонячне світло, ультрафіолет, буде відштовхувати вологу, бруд, а значить довго не втратять початковий вигляд. Також вони створюють повітряний прошарок, яка затримує холодне повітря і не займає багато місця. Матеріалом для полотна можуть служити: льон, бавовна, синтетична тканина, бамбук, соломка. У нижній частині обов'язково повинен знаходиться схил - планка. Для посилення полотна часто використовують напрямні - струни. Зафіксувати полотно можна на окремих рамах (відкриваються або інших) або по всій довжині вікна.

Найбільш популярним залишається тканинний варіант ролетів (класична рулонний штора). З її допомогою можна закрити велике вікно, використовувати на нестандартному за розміром вікні, для еркерів. Але, разом з тим вони не підійдуть для вікон, які знаходяться під нахилом.

Особливістю механізму в ролети є намотування полотна на барабан за допомогою електроприводу, ланцюжки або шестерінки. Щоб підняти або опустити штору в цьому випадку багато зусиль не потрібно.
Варіантів установки штор існує кілька, в залежності від форми вікна, його розміру, ваших уподобань. Можна вибрати найбільш вигідний варіант.

Основною вимогою при монтажі є наявність правильного кріплення і правильний вибір розміру ролетів. Якщо все зроблено правильно, і ви точно все виміряли, можна приступити до монтажних робіт.

Як правильно виконати монтаж ролетів відкритого типу?

Виконувати монтажні роботи найкраще за допомогою саморізів, адже це буде найефективніший спосіб кріплення. Тільки варто врахувати такий нюанс що якщо ви побажаєте замінити ролет в майбутньому, в місці кріплення залишиться отвір.

  1. Перш ніж приступити до монтажних робіт важливо перевірити наявність всіх комплектуючих. Вставки, які йдуть з шестернями, вставляються в кронштейн і з'єднують з валом. Також важливо перевірити наскільки правильно розташовані механізми щодо місць розташування кріплення кронштейнів. Розгортаємо полотно прольоту приклавши його до віконного отвору і переконавшись в тому, що воно добре і повністю закриває вікно і не накладається на ручку вікна.
  2. Позначаємо місця для отворів під кронштейнами. Перевіряємо як розміщені кронштейни по висоті (для цього можна скористатися рівнем) і закріпити саморізами. Перевіряємо наскільки правильно зафіксовано полотно штори, пробуємо відкрити і закрити ролет (так ви зможете зрозуміти зсувається тканину в сторони чи ні). Також ви таким чином зможете перевірити наскільки рівномірно закрито вікно.

Встановлюємо заглушки і регулюємо довжину ланцюжка або волосіні. Встановлюємо кріплення нижнього краю полотна. Щоб нижній край ролети був правильно встановлений використовуємо обмежувач на ланцюжку або волосіні. Він зможе обмежити переміщення полотна в низ, також важливо не забути прикріпити схил.

Як відбувається монтаж ролетів закритого типу?

Якщо порівняти цей монтаж з попереднім, то тут будуть деякі відмінності. Крім того, що буде потрібно закріплення кронштейна, закріпити важливо і напрямні і сам короб. Для цього нам підійде навіть звичайний двосторонній скотч.

  1. Перевіряємо комплектацію. За допомогою будь-якого знежирюючого кошти (наприклад, Уайт-спіриту) протираємо місця кріплення, особливо звертаємо увагу на місця, де розташуються напрямні.
  2. Визначаєте, де знаходяться права і ліва напрямні, кладемо їх на штапик, перевіряємо наскільки щільно вона докладає. Якщо це потрібно, робимо направляючу Корчі за допомогою спеціального ножа (у верхній частині, щоб красивий промисловий край був збережений і залишався акуратним).
  3. За допомогою маркера робимо позначку в місцях, де будуть розташовані напрямні. Знімаємо клейкі захисні стрічки з короба, докладаємо і позначаємо за допомогою точок, і вже по ним вирівнюємо короб. На всю довжину розгортаємо штору, перевіряємо як ролет перекриває простір вікна, чи немає перекосів.
  4. В намічених точках свердлом робимо отвори і по черзі закріплюємо боку короба на саморізи. Надягаємо кришку, прибираємо захист з клейової смуги і по отриманих оцінках приклеюємо. Так як кронштейни виготовляють із пластику, затягувати саморізи потрібно акуратно, щоб не передавити, інакше при експлуатації вони просто лопнуть.

Якщо ви зробили все роботи правильно і ретельно, то система буде працювати довго і безвідмовно.

Звертайтеся до нас за виготовленням і покупкою
Оновлено: 30.05.2021
Коментарів: 0
Коментарі
Отменить
Додати коментар
Стиль онто-арт
Онто-арт - це стиль в інтер'єрі, який є настільки особливим і самобутнім, що про нього вкрай мало хто чув. Безумовно, про нього знають поціновувачі мистецтва і дизайнери інтер'єрів, але для обивателів ці два слова, як правило, говорять украй мало.
Детальніше
Що таке фотожалюзі
Що таке фотожалюзі
Любителям незвичайного дизайну сподобаються жалюзі з фотодруком. Це - завіси, на поверхню ламелей яких наноситься малюнок. Вибір зображень необмежений
Затишні і атмосферні дрібниці створюють природний інтер'єр в квартирі
Затишні і атмосферні дрібниці створюють природний інтер'єр в квартирі
При створенні затишного інтер'єру значення відіграє будь-яка дрібниця. Найскладніше в цій справі - дотримати баланс між стилем, функціональністю і затишком.
Щодня з 9:00 до 21:00

Наші менеджери зв'язуються з Вамі в найкоротші терміни та дадуть відповіді на всі питання.

Щодня з 9:00 до 21:00
Потрібна допомога?
Наш менеджер відразу-ж зв'яжеться з вами
Чи не можете визначиться з вибором жалюзі?
Викличте зморщок з каталогом і матеріалами, який зробить виміри вікон і допоможе з вибором жалюзі
Безкоштовний замір при умові замовлення виробів. Вартість виміру, за відсутності замовлення - 100 гривень