Філії
руукр

Шпроси на вікна своїми руками

Зміст
Що ж являє собою шпрос?
Установка розкладки своїми руками, послідовність
Догляд за склопакетами зі шпросами

Якщо ви плануєте ремонт і затіяли щось незвичайне, то в якості оформлення вікна підійде така конструкція, як шпрос. Вона вигідно виділяє серед інших і підкреслює віконний профіль. Надає привабливості, естетичності і розкоші. До того ж, можна підібрати стиль на будь-який смак і кишеню, здійснити практично будь-яке дизайнерське рішення.

sanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0[sanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0*sanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0pagetitlesanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0*sanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0]sanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0

Що ж являє собою шпрос?

Шпроси – один із способів декорування вікна. Являє собою конструкцію усередині віконної рами, розділену на сегменти, що кріпляться між собою. Раніше подібні механізми були покликані підсилити міцність конструкції від зовнішніх впливів і стихій. Зараз же, в основному, шпрос використовуються як декор, рідше на великих площах склопакета можна зустріти безпосереднє використання за призначенням. &Nbsp;

При виборі сучасних виробів, варто відразу замовляти шпрос на заводі, разом з установкою вікна. Це буде зручніше і швидше. Хоча, при бажанні, його можна встановити і пізніше.

Також є можливість замовити виготовлення шпроси, а можна зробити і самому. Що буде вигідніше у фінансовому плані і дасть можливість втілити весь ваш творчий потенціал і задумки.

Давайте розглянемо, якими бувають шпроси:

 • Матеріал - пластик або метал. Кріпиться між стекол.
 • Ширина - від 8 до 25 мм.
 • Колір конструкції на ваш розсуд. Найчастіше вибирають відповідний віконній рамі.
 • Форма може бути вузька, широка або гнуті.

Переваги даної конструкції:

 • Підсилює міцність вікна.
 • Склопакети з фальш палітуркою всередині захищені від механічних пошкоджень і перепадів температури, що продовжує термін експлуатації.
 • Зручні в прибиранні.

Установка розкладки своїми руками, послідовність

Якщо ви початківець декоратор, то краще використовувати пластик. Для початку краще спробувати розкладку у вигляді класичного плетіння, це більш полегшений варіант. Для більш складних візерунків знадобляться деякі навички, вміння і знання.

Отже, основні кроки:

 • Замір віконної рами.
 • Створення ескізу розкладки.
 • Розрахунок метражу профілю.
 • Розмітка на склопакеті.
 • Нарізка і обробка заготовки.
 • Обезжирення склопакета ацетоном або іншим спеціальним розчином.
 • Зняття захисної плівки із зворотного боку планки.
 • Безпосередня поклейка декору.
 • Обробка місць стиків силіконовим герметиком.

Алюмінієві накладки для установки всередині склопакета виготовляються діаметром 9 - 26 мм. Для захисту матеріалу його ламінують. Основна перевага шпросов при установці між стеклами – полегшений догляд. Не потрібно буде витирати пил і бруд між стиками планок.

Догляд за склопакетами зі шпросами

Уходза шпросів особливо не відрізняється від збирання звичайних віконних рам. Хіба, що ви витратите більше часу на усунення пилу, якщо ваше вікно прикрашене фальшпереплетом зовні.

Очищають шпроси поступальною ходою без особливих зусиль, щоб не пошкодити цілісність конструкції.

Надати розкіш вікна, використавши шпроси, є хорошим і правильним рішенням. Це не особливо трудомісткий процес, але вельми ефективний. Пластикові вікна матимуть оригінальний і ексклюзивний вид, а фасад будинку вмить перетвориться, притягаючи до себе погляди і увагу домочадців і ваших гостей.

Популярні питання наших клієнтів
Що таке міжскляний і конструктивні шпроси, в чому різниця?

Конструктивні шпроси - елемент рамкової конструкції, які розділяють вікно на сегменти (вони часто використовувалися в старих дерев'яних вікнах щоб зробити скло міцнішим). Для сучасних вікон конструктивні шпроси зустрічаються рідко.

Які позитивні сторони декорування вікон шпросами?

В першу чергу декор вікон шпросами виконує декоративну функцію. Так як декоративні елементи не мають виступів і перешкод, на них не осідає пил і легко доглядати, мають невисоку вартість. Велика розмаїтість розкладок дозволяє вибрати вдалу модель.

Які бувають варіанти розкладки переплетень для шпросов?

Розрізняють такі варіанти переплетень: накладні (виконують декоративну функцію і монтуються з зовнішньої частини склопакета), міжскляний (вставляються всередину склопакета), конструктивні, венеціанські (фальш переплетення, яке кріпитися з двох сторін склопакета на клейку стрічку).

Що потрібно врахувати перед замовленням скління з шпросами на вікна?

Перед здійсненням замовлення важливо: уточнити площу скління (якщо вікно велике, тоді буде потрібно додаткове зміцнення), як будуть відкриватися стулки (при орних палітурки можуть бути різними), як будуть очищатися вікна із зовнішнього боку

Що таке венеціанська розкладка вікон, в чому її особливість?

Так називають гібрид венеціанської розкладки і конструктивного штопса. Даний варіант передбачає, що декоративні деталі будуть складатися з дерева, металу або пластику з ущільнювальними прокладками, які монтуються на скло зовні.

Звертайтеся до нас за виготовленням і покупкою
Оновлено: 24.03.2021
Коментарів: 2
Коментарі
Валерия 07.09.2019 в 00:12
new comment
Я всегда любовалась такими окнами, когда проезжала один дом в маршрутке. Я и не знала, что оказывается можно и самому такое сделать и, кроме всего прочего, установить и позже. Нужно и себе будет так украсить.
Марина 21.08.2019 в 12:30
new comment
Муж украсил шпросами не только окна, но и входную дверь дома. Я с детьми отдыхала в это время на море и приехав просто не узнала наш дом. Сказать, что это красиво - не сказать ничего. Я про такую технологию ничего никогда не слышала. Муж объяснил, что таким образом не только преобразил дом, но и укрепил конструкции.
Отменить
Додати коментар
Дизайн маленької кухні в сталінці
Будинки, побудовані в 30-х - наприкінці 50-х років минулого століття, в просторіччі звані сталинками, завжди цікавили покупців вторинки завдяки своїм безперечних переваг: високим стелям, великим вікнам, хорошою площі. Однак ремонт в сталінці вимагає великих вкладень, і причина тому - зношені інженерні комунікації, необхідність заміни проводки і серйозні роботи з вирівнюванням підлоги і стін.
Детальніше
Чи можна прасувати жалюзі?
Чи можна прасувати жалюзі?
Вертикальні, текстильні жалюзі - це прекрасне рішення для всіх, хто хоче оптимально захистити свою квартиру від надлишку сонячного світла, додати яскравий акцент в свій інтер'єр.
Вертикальні металеві жалюзі
Вертикальні металеві жалюзі
Великий каталог алюмінієвих жалюзі за дешевими цінами в інтернет-магазині Nikoss. Замовити металеві жалюзі зі складу в Харкові.

Наші менеджери зв'язуються з Вамі в найкоротші терміни та дадуть відповіді на всі питання.

Потрібна допомога?
Наш менеджер відразу-ж зв'яжеться з вами
Чи не можете визначиться з вибором жалюзі?
Викличте зморщок з каталогом і матеріалами, який зробить виміри вікон і допоможе з вибором жалюзі
Безкоштовний замір при умові замовлення виробів. Вартість виміру, за відсутності замовлення - 100 гривень