Філії
руукр

Рулонні штори: як зібрати і встановити?

Зміст
Рулонні штори: методи установки, варіанти конструкцій
Установка рулонної штори на глухий стулці скотчем

Рулонні штори міцно увійшли в наше життя і стали просто невід'ємною частиною інтер'єру в сучасних офісах і квартирах. Вони дозволяють створити необхідний затишок, підкреслити унікальність обраного вами інтер'єру.

Встановлювати рулонні штори так само просто як і управляти ними, саме тому даний варіант оформлення вікон є найбільш популярним. Дизайнери вдало поєднують їх з різними тюлямі, шторами і вже давно вийшли за межі таких стилів як мінімалізм, хай-тек.

Для кухні частіше підбирають такий варіант тканини, який легко миється, а ось для спальні підійдуть навпаки, більш щільні, для вбиральні - прозорі, а в дитячу можна взяти яскраві, різнокольорові. Для спальної кімнати важливо взяти нетоксичні, натуральні тканини. Така штора складається з: шестерень, валика, полотна, кронштейна. Кронштейни бувають пружинними (фіксуються на певному носії) або статичними.

Розрізняють вироби з такими системами:

 1. Відкритого типу (в цьому випадку штору намотують на відкритий валик).
 2. Закритого типу (тут полотно також намотується на валик, але волосінь для управління знаходиться з боків, а утяжелитель дозволяє тканини більш щільно прилягати до вікна.

З яких частин складаються рольштори? Для короба, наприклад, вибирають легкі породи дерева, а ось тканина повинна бути нетоксичного, чистою. Карниз складається з таких елементів:

 • Саме полотно.
 • У внутрішній частині - механізм управління.
 • По боках - заглушки.
 • З боків - керуюча ланцюжок.

Встановити конструкцію можна у віконний отвір, раму, або просто на стулку. Останній варіант є найбільш зручним.
Для установки нам будуть потрібні такі інструменти: саморізи, пластикові дюбелі, дриль, свердло (в залежності від підстави, для цегляної кладки - звичайне, а для бетону - Побідитове). У разі монтажу на стулки, можна обійтися двостороннім скотчем. Для розмітки скористаємося олівцем і рулеткою.

У готових покупних виробах є все кріпильні елементи, а також інструкція. Перед тим як приступити до роботи, необхідно перевірити наявність всіх комплектуючих.

Рулонні штори: методи установки, варіанти конструкцій

Сама конструкція передбачає намотування полотна на барабан з використанням ланцюжків, шестерень, електроприводу. Щоб підняти або опустити рулон вручну необхідно всього кілька рухів.

Сама ж рулонна штора складається з: полотна, кронштейна, шестерінки, валика. Кронштейни бувають пружинні і статичні, використовуючи які можна зафіксувати штору на рамі (носії).

Процес складання складається з наступних етапів:

 1. В першу чергу необхідно скласти кронштейн, і зафіксувати деталі (про правильність свідчитиме клацання).
 2. На майданчик приклеюємо двосторонній скотч (якщо ви вибрали цей варіант установки).
 3. Майданчик і кронштейн потрібно закріпити, поки ви не почуєте клацання.
 4. Спочатку конструкцію необхідно зібрати на підвіконні.
 5. Її необхідно докласти до стулки вікна і позначити олівцем, де розміщені права і ліва майданчика. Після цього приклеїти майданчик на місце під розміткою.
 6. Ставимо на місця кронштейни (правий і лівий), і одягаємо на нього вал з намотаною тканиною.
 7. Вал поміщаємо в лівий і правий вал, фіксуємо.
 8. Опускаємо шторку, щоб відзначити, де буде знаходиться фіксатор.

Врахуйте той факт, що до стулки закріплювати штору краще виходячи з ширини матеріалу. В цьому випадку двосторонній скотч можна приклеювати тільки один раз. Але установка таким методом займає всього 10 хвилин.

Установка рулонної штори на глухий стулці скотчем

Монтаж в цьому варіанті буде включати наступні етапи:

 1. Кріплення потрібно без саморізів. Перед установкою віконний профіль знежирюємо, робимо розмітку і відзначаємо олівцем місця, де буде встановлена ​​штора.
 2. Далі прибираємо захисний шар з двостороннього скотча і закріплюємо кронштейн. В першу чергу проводимо монтаж там, де розташуватися елемент автоматичного або ручного управління.
 3. Після цього вал необхідно помістити в кронштейн. Під час клацання закріплюємо іншу сторону валу. Справитися з цим завданням допоможе вільний хід обертається.
 4. Якщо ви будете закріплювати фіранку шириною в 75 см, то досить кріплення на скотчі. Також рекомендується просвердлити в профілі діри і вставити шурупи для більшої міцності.
 5. На завершальному етапі встановлюємо кришку пристрою.

Якщо ви будете встановлювати рулонну штору на підвісний або натяжна стеля, то перед монтажем важливо додати підставу, на яке і буде закріплена штора. В основному для цих цілей беруть дерев'яну балку.

Доповнити рулонну штору можна портьєрами, тюлью, фіранками з ламбрекенами.

Звертайтеся до нас за виготовленням і покупкою
Оновлено: 14.08.2021
Коментарів: 0
Коментарі
Отменить
Додати коментар
Способи догляду за вертикальними жалюзі
Які є способи чистки вертикальних штор, як вибрати і де купити якісні вертикальні жалюзі для вікон. Догляд за вертикальними жалюзі набагато складніше, ніж за жалюзі будь-якого іншого типу. При дотриманні цих нескладних рекомендацій, вертикальні жалюзі будуть радувати Вас довгі роки.
Детальніше
Стиль біоніка в інтер'єрі
Стиль біоніка в інтер'єрі
Стиль біоніка - один з найбільш незаслужено забутих стилів інтер'єру, який навряд чи подібний хоч у чомусь з іншими. Стиль біоніка реалізують в інтер'єрах, в цілому, досить рідко, як мінімум, тому, що це досить недешеве задоволенням.
Ніжні римські штори з тюлю
Ніжні римські штори з тюлю
Римська штора з тюлю! Легка, ніжна, невагома. Римські штори з тюлю; ідеї та поради від дизайнерів, модні рішення і Лайфхак в інтер'єрі. Приклади і фотографії

Наші менеджери зв'язуються з Вамі в найкоротші терміни та дадуть відповіді на всі питання.

Потрібна допомога?
Наш менеджер відразу-ж зв'яжеться з вами
Чи не можете визначиться з вибором жалюзі?
Викличте зморщок з каталогом і матеріалами, який зробить виміри вікон і допоможе з вибором жалюзі
Безкоштовний замір при умові замовлення виробів. Вартість виміру, за відсутності замовлення - 100 гривень