Рулонні штори: як зібрати і встановити?
Рулонні штори міцно увійшли в наше життя і стали просто невід'ємною частиною інтер'єру в сучасних офісах і квартирах. Вони дозволяють створити необхідний затишок, підкреслити унікальність обраного вами інтер'єру.
Встановлювати рулонні штори так само просто як і управляти ними, саме тому даний варіант оформлення вікон є найбільш популярним. Дизайнери вдало поєднують їх з різними тюлямі, шторами і вже давно вийшли за межі таких стилів як мінімалізм, хай-тек.
Для кухні частіше підбирають такий варіант тканини, який легко миється, а ось для спальні підійдуть навпаки, більш щільні, для вбиральні - прозорі, а в дитячу можна взяти яскраві, різнокольорові. Для спальної кімнати важливо взяти нетоксичні, натуральні тканини. Така штора складається з: шестерень, валика, полотна, кронштейна. Кронштейни бувають пружинними (фіксуються на певному носії) або статичними.
Розрізняють вироби з такими системами:
- Відкритого типу (в цьому випадку штору намотують на відкритий валик).
- Закритого типу (тут полотно також намотується на валик, але волосінь для управління знаходиться з боків, а утяжелитель дозволяє тканини більш щільно прилягати до вікна.
З яких частин складаються рольштори? Для короба, наприклад, вибирають легкі породи дерева, а ось тканина повинна бути нетоксичного, чистою. Карниз складається з таких елементів:
- Саме полотно.
- У внутрішній частині - механізм управління.
- По боках - заглушки.
- З боків - керуюча ланцюжок.
Встановити конструкцію можна у віконний отвір, раму, або просто на стулку. Останній варіант є найбільш зручним.
Для установки нам будуть потрібні такі інструменти: саморізи, пластикові дюбелі, дриль, свердло (в залежності від підстави, для цегляної кладки - звичайне, а для бетону - Побідитове). У разі монтажу на стулки, можна обійтися двостороннім скотчем. Для розмітки скористаємося олівцем і рулеткою.
У готових покупних виробах є все кріпильні елементи, а також інструкція. Перед тим як приступити до роботи, необхідно перевірити наявність всіх комплектуючих.
Рулонні штори: методи установки, варіанти конструкцій
Сама конструкція передбачає намотування полотна на барабан з використанням ланцюжків, шестерень, електроприводу. Щоб підняти або опустити рулон вручну необхідно всього кілька рухів.
Сама ж рулонна штора складається з: полотна, кронштейна, шестерінки, валика. Кронштейни бувають пружинні і статичні, використовуючи які можна зафіксувати штору на рамі (носії).
Процес складання складається з наступних етапів:
- В першу чергу необхідно скласти кронштейн, і зафіксувати деталі (про правильність свідчитиме клацання).
- На майданчик приклеюємо двосторонній скотч (якщо ви вибрали цей варіант установки).
- Майданчик і кронштейн потрібно закріпити, поки ви не почуєте клацання.
- Спочатку конструкцію необхідно зібрати на підвіконні.
- Її необхідно докласти до стулки вікна і позначити олівцем, де розміщені права і ліва майданчика. Після цього приклеїти майданчик на місце під розміткою.
- Ставимо на місця кронштейни (правий і лівий), і одягаємо на нього вал з намотаною тканиною.
- Вал поміщаємо в лівий і правий вал, фіксуємо.
- Опускаємо шторку, щоб відзначити, де буде знаходиться фіксатор.
Врахуйте той факт, що до стулки закріплювати штору краще виходячи з ширини матеріалу. В цьому випадку двосторонній скотч можна приклеювати тільки один раз. Але установка таким методом займає всього 10 хвилин.
Установка рулонної штори на глухий стулці скотчем
Монтаж в цьому варіанті буде включати наступні етапи:
- Кріплення потрібно без саморізів. Перед установкою віконний профіль знежирюємо, робимо розмітку і відзначаємо олівцем місця, де буде встановлена штора.
- Далі прибираємо захисний шар з двостороннього скотча і закріплюємо кронштейн. В першу чергу проводимо монтаж там, де розташуватися елемент автоматичного або ручного управління.
- Після цього вал необхідно помістити в кронштейн. Під час клацання закріплюємо іншу сторону валу. Справитися з цим завданням допоможе вільний хід обертається.
- Якщо ви будете закріплювати фіранку шириною в 75 см, то досить кріплення на скотчі. Також рекомендується просвердлити в профілі діри і вставити шурупи для більшої міцності.
- На завершальному етапі встановлюємо кришку пристрою.
Якщо ви будете встановлювати рулонну штору на підвісний або натяжна стеля, то перед монтажем важливо додати підставу, на яке і буде закріплена штора. В основному для цих цілей беруть дерев'яну балку.
Доповнити рулонну штору можна портьєрами, тюлью, фіранками з ламбрекенами.



Наші менеджери зв'язуються з Вамі в найкоротші терміни та дадуть відповіді на всі питання.