Пошиття римської штори своїми руками

Зміст
Як вибрати тканину
Види штор і тонкощі створення

Пошиття римської штори своїми руками

Римські штори стануть чудовою прикрасою для будь-якої кімнати, незалежно від стильового напрямку інтер'єру. Зручність використання і привабливий зовнішній вигляд дозволяє вписатися шторам як в дитячій кімнаті, так і на кухні.

Незважаючи на різноманітність представлених моделей, не завжди вдається підібрати найбільш підходящий варіант. Виходом стане пошиття римських штор за індивідуальним проектом. При цьому не обов'язково звертатися в спеціалізовану майстерню, всі роботи можна провести в своїй квартирі.

Як вибрати тканину

Найголовніше при пошитті римських штор — вибір відповідного матеріалу. Сучасний ринок тканин дозволяє підібрати той варіант, який ідеально підійде до вашого інтер'єру — важкі портьєри або прозора тюль, вибір обмежується виключно вашою фантазією. Але, при пошитті римських штор рекомендується використовувати жорсткі тканини, які добре тримають форму, на яких не утворюються заломи з часом.

Ви можете використовувати як єдиний відріз тканини, так і з'єднати між собою кілька смуг, які в згорнутому і розгорнутому вигляді утворюють унікальний малюнок. Якщо в пріоритеті захист від сторонніх поглядів, але важливо зберегти природне освітлення, оптимальним варіантом стануть напівпрозорі матеріали. Коли в пріоритеті захист від сонячних променів, варто звернути увагу на тканини з спеціальної світлонепроникної просоченням, які не тільки протистоять УФ випромінювання, але і захищають від вигорання предмети інтер'єру, меблі, шпалери.

Можна використовувати тканини як з натуральних, так і синтетичних ниток. Оптимальним варіантом вважається їх комбінація. В такому випадку тканина зберігає привабливий зовнішній вигляд і міцність, не вимагаючи спеціального догляду за собою.

Додатково можна використовувати спеціальні відрізи тканини, які створені для пошиття римських штор, але їх вартість трохи вище звичайного матеріалу.

Види штор і тонкощі створення

Римські штори можуть створюватися по одній з двох технологій:

  • одинарні;
  • подвійні або дабл.

Одинарні актуальні для штор з тонких напівпрозорих тканин, коли в пріоритеті збереження яскравого сонячного світла в кімнаті. Техніка пошиття подвійних штор використовується при використанні щільних тканин, щоб захистити їх і навколишні предмети від передчасного вигоряння.

Другий важливий момент — точність розмірів. Заміри дозволяють розрахувати не тільки розмір майбутньої штори, але і попередній витрата тканини. Залежно від форми вікна і наявності портьєр, доступу до підвіконня і розташування самої штори, параметри вироби будуть відрізнятися. Тому необхідно розраховувати, щоб були відсутні просвіти з боків. Вони дозволяють приховати віконні укоси і не допустити просвітів по сторонам. Важливо залишити і додатковий припуск знизу, як мінімум 10 см. Він необхідний для кріплення штори вище віконного прорізу, щоб штора не заважала в закритому стані відкривати віконну раму або кватирку.

Пошити римські штори можна при наявності певної вправності, а з точними розрахунками і викрійками можна ознайомитися в мережі

Задати питання
Опубликавано: 15.08.2019
Комментариев: 8
Коментарі
Ольга Ван
04.10.2019 в 17:55
new comment
Ой, а не лучше бы их заказать? Все равно вручную без опыта не получится сшить, как на картинке выше.
Юля
01.09.2019 в 17:49
new comment
Смотрю некоторые пишут, что проблематично сшить римские шторы, хотя на самом дела, очень просто, так и ткань можно использовать любую. Я например бы для таких штор использовала 2, а то и 3 вида тканей!
Лана
20.08.2019 в 21:13
new comment
На самом деле ничего сложного. Главное желание и терпение. Мы шили вместе с подругой и при помощи мастер класса в интернете. Выбрали 4 оттенка льна: от темно-коричневого до светло-бежевого. Темный цвет определили на самый верх. Все получилось отлично.
Алина О
19.08.2019 в 02:21
new comment
Для меня это сложный процесс, чтобы сшить такую штору. Просматривала разные варианты римских штор, смотрятся они превосходно, материал для пошива можно использовать любой, лишь было бы желание!
Jenia
15.08.2019 в 17:11
new comment
Я видела римские шторы уже не один раз, очень они необычные. Для самостоятельного пошива я все таки бы не решилась, а вот чтобы заказать пошив римских штор, я наоборот не против. Сейчас римские шторы пользуются не плохим спросом и впишутся в любой интерьер.
Рита
17.08.2019 в 23:39
new comment
Я вообще слабо представляю кто их может дома шить? Здесь все же нужно рассчитать все и сама конструкция... Хотя может у профессиональных швей и получится. Но и им, наверное, проще обратится в специализированную фирму.
Настена
17.08.2019 в 19:00
new comment
Так, чтобы пошить римские шторы, много труда не нужно. Тем более ткань можно выбрать любую, но мне очень нравятся шелковые шторы. Используя специальную инструкцию, римские шторы можно сшить за один день!
Дашульчик
24.10.2019 в 17:19
new comment
Настена, может вам и не требуется особого труда, а вот я бы сама не смогла сшить римские шторы однозначно.
Отменить
Додати коментар
Дизайн кухні 5.5 кв.м
Створити функціональний дизайн кухні 5,5 кв.м. далеко не легке завдання. Благо в світі дизайну інтер'єру давно з'явилися прийоми для вирішення цього завдання і перетворення маленької площі в саме функціональне місце в будинку. Приділіть увагу дрібницям і планування кімнати. Зібравши в одній статті вишукані дизайни, креативні підходи та чинне прийоми, ми полегшимо ваш ремонт і допоможемо створити кухню мрії.
Детальніше
Способи догляду за вертикальними жалюзі
Способи догляду за вертикальними жалюзі
Які є способи чистки вертикальних штор, як вибрати і де купити якісні вертикальні жалюзі для вікон. Догляд за вертикальними жалюзі набагато складніше, ніж за жалюзі будь-якого іншого типу. При дотриманні цих нескладних рекомендацій, вертикальні жалюзі будуть радувати Вас довгі роки.
Модні штори Бриз
Модні штори Бриз
Сама назва штор - Бриз вже асоціюється з легкістю, ніби ніжний бриз пронісся жарким днем. Вертикальні ламелі жалюзі Бриз складаються з тонких ниток різноманітних кольорів і відтінків. Що увійшли в моду зовсім недавно, штори Бриз все ж мають дуже давні витоки, вони трансформувалися з мотузкових
Щодня з 9:00 до 21:00

Наши менеджеры свяжутся с Вами в кратчайшие сроки и ответят на все вопросы.

Щодня з 9:00 до 21:00
Потрібна допомога?
Наш менеджер відразу-ж зв'яжеться з вами
Чи не можете визначиться з вибором жалюзі?
Викличте зморщок з каталогом і матеріалами, який зробить виміри вікон і допоможе з вибором жалюзі
Безкоштовний замір при умові замовлення виробів. Вартість виміру, за відсутності замовлення - 100 гривень