Пошиття римської штори своїми руками

Пошиття римської штори своїми руками

Римські штори стануть чудовою прикрасою для будь-якої кімнати, незалежно від стильового напрямку інтер'єру. Зручність використання і привабливий зовнішній вигляд дозволяє вписатися шторам як в дитячій кімнаті, так і на кухні.

Незважаючи на різноманітність представлених моделей, не завжди вдається підібрати найбільш підходящий варіант. Виходом стане пошиття римських штор за індивідуальним проектом. При цьому не обов'язково звертатися в спеціалізовану майстерню, всі роботи можна провести в своїй квартирі.

Як вибрати тканину

Найголовніше при пошитті римських штор — вибір відповідного матеріалу. Сучасний ринок тканин дозволяє підібрати той варіант, який ідеально підійде до вашого інтер'єру — важкі портьєри або прозора тюль, вибір обмежується виключно вашою фантазією. Але, при пошитті римських штор рекомендується використовувати жорсткі тканини, які добре тримають форму, на яких не утворюються заломи з часом.

Ви можете використовувати як єдиний відріз тканини, так і з'єднати між собою кілька смуг, які в згорнутому і розгорнутому вигляді утворюють унікальний малюнок. Якщо в пріоритеті захист від сторонніх поглядів, але важливо зберегти природне освітлення, оптимальним варіантом стануть напівпрозорі матеріали. Коли в пріоритеті захист від сонячних променів, варто звернути увагу на тканини з спеціальної світлонепроникної просоченням, які не тільки протистоять УФ випромінювання, але і захищають від вигорання предмети інтер'єру, меблі, шпалери.

Можна використовувати тканини як з натуральних, так і синтетичних ниток. Оптимальним варіантом вважається їх комбінація. В такому випадку тканина зберігає привабливий зовнішній вигляд і міцність, не вимагаючи спеціального догляду за собою.

Додатково можна використовувати спеціальні відрізи тканини, які створені для пошиття римських штор, але їх вартість трохи вище звичайного матеріалу.

Види штор і тонкощі створення

Римські штори можуть створюватися по одній з двох технологій:

  • одинарні;
  • подвійні або дабл.

Одинарні актуальні для штор з тонких напівпрозорих тканин, коли в пріоритеті збереження яскравого сонячного світла в кімнаті. Техніка пошиття подвійних штор використовується при використанні щільних тканин, щоб захистити їх і навколишні предмети від передчасного вигоряння.

Другий важливий момент — точність розмірів. Заміри дозволяють розрахувати не тільки розмір майбутньої штори, але і попередній витрата тканини. Залежно від форми вікна і наявності портьєр, доступу до підвіконня і розташування самої штори, параметри вироби будуть відрізнятися. Тому необхідно розраховувати, щоб були відсутні просвіти з боків. Вони дозволяють приховати віконні укоси і не допустити просвітів по сторонам. Важливо залишити і додатковий припуск знизу, як мінімум 10 см. Він необхідний для кріплення штори вище віконного прорізу, щоб штора не заважала в закритому стані відкривати віконну раму або кватирку.

Пошити римські штори можна при наявності певної вправності, а з точними розрахунками і викрійками можна ознайомитися в мережі

5/ 5 (1)
Опубликавано: 15.08.2019
Просмотрено: 1049 раз
Комментариев: 0
Комментарии
Отменить
Добавить комментарий

Якщо вам не сподобалася якість, відношення, були порушені терміни або у вас є скарга, ви завжди можете відправити лист безпосередньо нашому директору