Чи можна використовувати стільницю замість підвіконня

Чи можна використовувати стільницю замість підвіконня

Актуальність перетворення звичайного віконного підвіконня в стільницю виникає в невеликих квартирах заради економії простору. Ще таке перевтілення стане доречним при розробці практичного та функціонального інтер'єру приміщення. Підвіконня-стільницю найбільш часто встановлюють на кухнях, в дитячих кімнатах, кабінетах або просто невеликих за площею кімнатах, де потрібно розширити корисний простір. Підійде будь-яке вікно.

Варіанти такої стільниці будуть відрізнятися за формою виконання, вживаним матеріалом і іншим конструктивним особливостям. Все залежить від того де і для чого застосовується підвіконня-стільниця.

У яких випадках виправданий підвіконня-стільниця?

Розглянемо основні ситуації при яких доречно втілити цю ідею в життя, а саме:

  • дозволяють розміри вікна – глибина віконного отвору складає не менше 400 мм. В такому випадку виступає частина стільниці не обов'язково забезпечується опорою. Якщо глибина стільниці понад 600 мм, то бажано використовувати опору;
  • погане освітлення приміщення – при недостатньому природному освітленні виправдане винести робочу поверхні ближче до вікна;
  • потрібно об'єднати меблі – якщо меблевий гарнітур розташовується біля стіни з вікном, то нівелювати стилістичний розрив допоможе стільниця, яка плавно з'єднає меблі воєдино.

Останній сценарій, коли стільниця стає продовженням гарнітура, дозволяє не тільки отримати додатковий вільний простір, але і оформити інтер'єр в єдиному стилі. Найчастіше такий варіант використовуються на кухні.

З чого роблять такі стільниці?

Правильно підібраний матеріал позбавить від проблем з експлуатацією. Для кожного з сценаріїв використання рекомендується підбирати тільки відповідний матеріал, в іншому ж випадку така стільниця не прослужать довго і втратить привабливий зовнішній вигляд вид.

Стільниця з дерева стане відмінним вибором для кімнати або кабінету. Використовувати такий варіант на кухні не рекомендується, адже дерево добре вбирає вологу і схильне механічній дії. Як матеріал використовується бук, дуб, ясен і сосна. Такий варіант має гарні декоративні властивості, але вибагливий у догляді і відрізняється високою вартістю.

Натуральний і штучний камінь стануть хорошим вибором забезпечує прекрасний зовнішній вигляд і високі експлуатаційні властивості. Ці матеріали стійкі до механічного впливу і походять, в тому числі для кухні. Стільниця з натурального каменю зажадає посилення прорізів і додаткових опор, тому що її вага більше, ніж у штучного аналога.

Найбільш доступними за вартістю стануть стільниці з МДФ або ДСП. На поверхню такого матеріалу наклеюється спеціальна плівка, яка імітує текстуру каменю, дерева або плитки. Такий варіант сприйнятливий до вологи, тому краще підійде для кімнат.

Незважаючи на переваги трансформації підвіконня в стільницю, існують і недоліки. Громіздка стільниця може заважати правильній роботі опалювальної системи, яка розташовується під вікном. В такому випадку необхідно проробляти вентиляційні отвори. Також виступає стільниця робить проблематичним використання штор. Для виходу з ситуації рекомендується використовувати жалюзі або віконні ролети. Різноманітність кольорів, фактур і видів матеріалу жалюзі, дозволить підібрати гармонійно вписується варіант.

5/ 5 (1)
Опубликавано: 14.08.2019
Просмотрено: 701 раз
Комментариев: 0
Комментарии
Отменить
Добавить комментарий

Якщо вам не сподобалася якість, відношення, були порушені терміни або у вас є скарга, ви завжди можете відправити лист безпосередньо нашому директору