Майстер клас по виготовленню римської штори

Майстер клас по виготовленню римської штори

Для оформлення віконного простору людина придумала безліч чудових варіантів. Один з таких ми вважаємо римську штору. Це цікаве рішення, яке стане відмінною заміною звичним штор і тюлі. Римська штора виконана з рівного полотна тканини, яка збирається в однакові складки при піднятті. Вона продається в магазинах, але можна поекспериментувати і зробити штору самостійно.

Матеріали для штори

На всю конструкцію знадобитися зовсім невелика кількість необхідних матеріалів.

  • Тканина. Можна використовувати будь-яку тканину. Все залежить від розташування кімнати і ваших потреб. Якщо потрібна максимальна захист від сонця, то вибирайте важкі і щільні матеріали. Для декору віконного простору використовуйте летючі тканини, схожі на тюль.
  • Підкладка. Цей пункт потрібен тим, хто збирається за допомогою римської штори захистити себе від сонця. Щоб матеріал гармонійно виглядав з основним полотном, підбирайте тканину схожу за фактурою.
  • Дерев'яні бруси (2 шт.). Підбирати бруси потрібно за розміром. Перший брусок за розміром має бути по довжині як готовий виріб, другий – по ширині, як готова римська штора.
  • Рейка (1 шт.). Вона повинна бути на кілька сантиметрів менше, ніж вертикальний брусок, яким ми визначили довжину вироби.
  • Стрічка з липучками і тасьма (по ширині римської штори).
  • Кільця 1-1.5 см. Матеріал – метал або пластик.
  • Нейлоновий шнур (по довжині вироби – 2 шт., По ширині – 1 шт.).
  • Кріплення для шнура (1 шт.)

Підготовчий етап

Для початку виконаємо виміри. Це необхідно, для того щоб розкроїти майбутній виріб.

Ширину визначають за формулою: ширина вікна (в см) + 2.5 см (по кожній стороні).

Довжина визначається за формулою: довжина вікна + 12 см. 10 см – подвійний підгин матеріалу, 2 см залишаємо на припуски.

Щоб розкрій був правильним, перед початком роботи пропрасуйте тканину. Це допоможе уникнути проблем на наступних етапах. Розмітку можна зробити за допомогою крейди. Він продається в магазинах для рукоділля. Решта матеріали можна придбати в будівельних.

Розкрій полотна

Після всіх вимірів приступимо до крою. Намітити потрібно складки для кріплення кілець і місця перегину полотна.  

Першу складку розраховуємо за формулою: ½ ширини штори від низу полотна.  

Наступні лінії робляться на цьому ж інтервалі. Наприклад: ширина штори 50 см. Значить від низу тканини потрібно відступити 25 см.  

Поетапний пошиття штори

На початку роботи потрібно обробити тканину. Її потрібно замочити в гарячій воді на 15-20 хвилин. Далі сушимо і гладимо. Після цього розмічаємо викрійку і вирізаємо заготовку для штори. Потім зшиваємо підкладку і основний матеріал обличчям один до одного. Для кращого результату краще наметати, а тільки потім застрочити. Виверніть зшиті полотна. Робота буде акуратніше, якщо куточки підрізати з виворітного боку.

Приступимо до виготовлення кишені для утяжелителя. Знизу відступите 2.5 см, розгладьте праскою тканину. Далі зробіть позначку і застрочити. На лицьовій стороні майбутньої римської штори зверху проводимо лінію, де потрібно пристрочити липучку. Її потрібно відігнути навиворіт і прилаштувати на інший край. Потім відзначте, де будуть складки. Там же і буде шнурок. В кінці пришити кільця.

5/ 5 (1)
Опубликавано: 15.08.2019
Просмотрено: 505 раз
Комментариев: 0
Комментарии
Отменить
Добавить комментарий

Якщо вам не сподобалася якість, відношення, були порушені терміни або у вас є скарга, ви завжди можете відправити лист безпосередньо нашому директору