Відомі архітектори 21 століття

Зміст
7 кращих архітекторів нашого часу
Заха Хадід
Жан Нувель
Ренцо Піано
Даніель Лібескінд
Френк Гері
Маріо Ботта
ле Корбюзьє

Серед архітекторів також є свої нагороди і почесні звання. Так, в січні цього року відбулося чергове вручення Прітцкерівської премії. Щороку цю нагороду отримує лише 1 архітектор з усього світу. Пропонуємо ближче ознайомитися з 7 найвідоміших і найкращих архітекторів 21 століття.

sanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0[sanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0*sanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0pagetitlesanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0*sanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0]sanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0

7 кращих архітекторів нашого часу

Заха Хадід

Критики і публіка по-різному реагують на творіння Захі Хадід. Однак, навіть ті люди, які не люблять ексцентричні будівлі, визнають високий талант архітектора. Серед відомих робіт Захі варто відзначити Центр Гейдара Алієва (Баку), Оперний театр (Гуанчжоу), Національний музей мистецтв 21 століття (Рим).

Раптовий відхід з життя архітектора Захи Хадід (2016 рік) не зміг зупинити ведення її проектів. Досі тривають реалізовуватися проекти в Астані, Америці, Тайвані та інших країнах світу.

Жан Нувель

Цей архітектор є справжнім поціновувачем скла, арабської в'язі. Саме тому Жан Нувель вважається одним з найвишуканіших і мультикультурних архітекторів 21 століття. Серед найвідоміших робіт автора виділяють вежу Агбар (Барселона), Ліонську оперу, празького «золотого» ангела, Культурно-громадський центр в Люцерні, виставковий комплекс «Моноліт», плаваючий по Муртензее під час проведення виставки EXPO-2002. Пройти мимо цих споруд просто неможливо.

Ренцо Піано

Ім'я цього італійського архітектора у багатьох асоціюється з паризьким Центром Помпіду. Зведене їм будівлю в стилі хай-тек викликало гостру критику серед жителів. Але не визнати нетипове для міста виконання просто неможливо. Також Ренцо Піано прославився культурним центром Jean-Marie Tjibaou (Нова Каледонія), Академією наук (Каліфорнія).

Даніель Лібескінд

Либескинд - сучасний архітектор-деконструктівіст. Він не боїться в свою сторону критики, готовий втілювати в реалії будь задуми. Всі роботи викликають бурхливу реакцію серед глядачів, причому не завжди негативну. А все тому, що вони йдуть врозріз з усталеними соціальними уявленнями. Серед основних робіт архітектора варто виділити Всесвітній торговий центр (Вежа Свободи, Нью-Йорк), Сучасний єврейський музей (Сан-Франциско), «Злота 44» (житловий комплекс, Варшава). Його проекти немов відкривають двері в новий вимір.

Френк Гері

Гері є найбільш ексцентричної фігурою в архітектурному світі. Його творіння неодноразово ставали об'єктами суперечок, судових розглядів. Але при цьому саме його роботи розставляють ключові акценти в міському портреті. Серед іменитих творінь архітектора можна відзначити концертний зал Уолта Діснея (Лос-Анджелес), празький танцюючий будинок, корпус технологічного університету в Массачусетсі.

Маріо Ботта

Цей архітектор родом зі Швейцарії та славиться використанням чітких, брутальних форм. Величезний вплив на його творчу діяльність надав Ле Корбюзьє. Розквіт творчості подарував світові такі культурні споруди як музей в Сан-Франциско, синагога в Тель-Авіві, бібліотеки в Бергамо і Дортмунді, церкви і каплиці Моньо і Монте-Тамаро. Характерними рисами стилю Ботта є комбінація традиційної античної і середньовічної архітектури з сучасними віяннями.

ле Корбюзьє

Корбюзьє повністю перевернув застарілі ідеї про архітектуру. Він є одним із значущих архітекторів-реформаторів, чий слід надовго залишиться в історії. При спорудженні нових будівель 21 століття архітектор використовував ілюзію ширяння будинків над поверхнею землі. Основна маса будівлі при цьому покладалася на колони. Сади на даху, шорсткий тип зовнішньої обробки будівель, прозорі фасади - все це ідеї Корбюзьє. Вони були популярні тоді і залишаються популярними зараз

Задати питання
Опубликавано: 01.01.1970
Комментариев: 0
Коментарі
Отменить
Додати коментар
Як з'явилися штори Blackout
Новинкою і справжньою революцією на текстильному ринку стала поява світлонепроникного і жаростійкого матеріалу Blackout. Штори блекаут: що це таке і чим вони відрізняються від звичайних портьєр?
Детальніше
Ідеї для оформлення ганку влітку
Ідеї для оформлення ганку влітку
Влітку дуже хочеться прохолоди і затишку і це все можна відчути в повній мірі, відпочиваючи на ганку свого будинку. Ви можете приємно проводити свій вільний час на веранді, насолоджуючись ранковою кавою або розслабляючись в кінці довгого робочого дня у відокремленій обстановці
Затишні і атмосферні дрібниці створюють природний інтер'єр в квартирі
Затишні і атмосферні дрібниці створюють природний інтер'єр в квартирі
При створенні затишного інтер'єру значення відіграє будь-яка дрібниця. Найскладніше в цій справі - дотримати баланс між стилем, функціональністю і затишком.
Щодня з 9:00 до 21:00

Наши менеджеры свяжутся с Вами в кратчайшие сроки и ответят на все вопросы.

Щодня з 9:00 до 21:00
Потрібна допомога?
Наш менеджер відразу-ж зв'яжеться з вами
Чи не можете визначиться з вибором жалюзі?
Викличте зморщок з каталогом і матеріалами, який зробить виміри вікон і допоможе з вибором жалюзі
Безкоштовний замір при умові замовлення виробів. Вартість виміру, за відсутності замовлення - 100 гривень