Відомі архітектори 21 століття

Зміст
7 кращих архітекторів нашого часу
Заха Хадід
Жан Нувель
Ренцо Піано
Даніель Лібескінд
Френк Гері
Маріо Ботта
ле Корбюзьє

Серед архітекторів також є свої нагороди і почесні звання. Так, в січні цього року відбулося чергове вручення Прітцкерівської премії. Щороку цю нагороду отримує лише 1 архітектор з усього світу. Пропонуємо ближче ознайомитися з 7 найвідоміших і найкращих архітекторів 21 століття.

sanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0[sanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0*sanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0pagetitlesanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0*sanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0]sanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0

7 кращих архітекторів нашого часу

Заха Хадід

Критики і публіка по-різному реагують на творіння Захі Хадід. Однак, навіть ті люди, які не люблять ексцентричні будівлі, визнають високий талант архітектора. Серед відомих робіт Захі варто відзначити Центр Гейдара Алієва (Баку), Оперний театр (Гуанчжоу), Національний музей мистецтв 21 століття (Рим).

Раптовий відхід з життя архітектора Захи Хадід (2016 рік) не зміг зупинити ведення її проектів. Досі тривають реалізовуватися проекти в Астані, Америці, Тайвані та інших країнах світу.

Жан Нувель

Цей архітектор є справжнім поціновувачем скла, арабської в'язі. Саме тому Жан Нувель вважається одним з найвишуканіших і мультикультурних архітекторів 21 століття. Серед найвідоміших робіт автора виділяють вежу Агбар (Барселона), Ліонську оперу, празького «золотого» ангела, Культурно-громадський центр в Люцерні, виставковий комплекс «Моноліт», плаваючий по Муртензее під час проведення виставки EXPO-2002. Пройти мимо цих споруд просто неможливо.

Ренцо Піано

Ім'я цього італійського архітектора у багатьох асоціюється з паризьким Центром Помпіду. Зведене їм будівлю в стилі хай-тек викликало гостру критику серед жителів. Але не визнати нетипове для міста виконання просто неможливо. Також Ренцо Піано прославився культурним центром Jean-Marie Tjibaou (Нова Каледонія), Академією наук (Каліфорнія).

Даніель Лібескінд

Либескинд - сучасний архітектор-деконструктівіст. Він не боїться в свою сторону критики, готовий втілювати в реалії будь задуми. Всі роботи викликають бурхливу реакцію серед глядачів, причому не завжди негативну. А все тому, що вони йдуть врозріз з усталеними соціальними уявленнями. Серед основних робіт архітектора варто виділити Всесвітній торговий центр (Вежа Свободи, Нью-Йорк), Сучасний єврейський музей (Сан-Франциско), «Злота 44» (житловий комплекс, Варшава). Його проекти немов відкривають двері в новий вимір.

Френк Гері

Гері є найбільш ексцентричної фігурою в архітектурному світі. Його творіння неодноразово ставали об'єктами суперечок, судових розглядів. Але при цьому саме його роботи розставляють ключові акценти в міському портреті. Серед іменитих творінь архітектора можна відзначити концертний зал Уолта Діснея (Лос-Анджелес), празький танцюючий будинок, корпус технологічного університету в Массачусетсі.

Маріо Ботта

Цей архітектор родом зі Швейцарії та славиться використанням чітких, брутальних форм. Величезний вплив на його творчу діяльність надав Ле Корбюзьє. Розквіт творчості подарував світові такі культурні споруди як музей в Сан-Франциско, синагога в Тель-Авіві, бібліотеки в Бергамо і Дортмунді, церкви і каплиці Моньо і Монте-Тамаро. Характерними рисами стилю Ботта є комбінація традиційної античної і середньовічної архітектури з сучасними віяннями.

ле Корбюзьє

Корбюзьє повністю перевернув застарілі ідеї про архітектуру. Він є одним із значущих архітекторів-реформаторів, чий слід надовго залишиться в історії. При спорудженні нових будівель 21 століття архітектор використовував ілюзію ширяння будинків над поверхнею землі. Основна маса будівлі при цьому покладалася на колони. Сади на даху, шорсткий тип зовнішньої обробки будівель, прозорі фасади - все це ідеї Корбюзьє. Вони були популярні тоді і залишаються популярними зараз

Звертайтеся до нас за виготовленням і покупкою
Оновлено: 21.10.2020
Коментарів: 1
Коментарі
Марго 03.12.2020 в 14:06
new comment
Эти имена, действительно, известны. И, глядя на шедевры архитектуры, понимаешь, почему.
Отменить
Додати коментар
Японський мінімалізм в інтер'єрі
Бездушне споживання речей породило культуру - суспільство споживання. Але не всі народи піддалися цьому явищу. Японці здавна прагнули до скорочення кількості речей, яке їх оточує. Мінімальний набір речей допомагає краще мислити і не відволікатися на дрібнички.
Детальніше
Якісні жалюзі і ролети в Дніпродзержинську з Nikoss
Якісні жалюзі і ролети в Дніпродзержинську з Nikoss
Питання захисту приміщення від надлишку сонячного світла особливо гостро постає в літній час. Але і в інші сезони це теж необхідно: осіннє і зимове сонечко може також бути досить яскравим.
Техніки управління ролетами
Техніки управління ролетами
Виходячи з габаритів прорізів, ваги ролет та фінансових можливостей вибирають механічний або електричний тип приводу. Обидва типи приводу мають високу надійність, але їх комфортна і тривала експлуатація залежить від правильно зробленого вибору.
Щодня з 9:00 до 21:00

Наші менеджери зв'язуються з Вамі в найкоротші терміни та дадуть відповіді на всі питання.

Щодня з 9:00 до 21:00