Чи можна прасувати жалюзі?

Зміст
Як правильно сушити жалюзі?
Випрати жалюзі або купити нові: що краще?

sanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0[sanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0*sanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0pagetitlesanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0*sanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0]sanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0

Вертикальні, текстильні жалюзі - це прекрасне рішення для всіх, хто хоче оптимально захистити свою квартиру від надлишку сонячного світла, додати яскравий акцент в свій інтер'єр. Плюсів у вертикальних жалюзі досить багато, а мінус, мабуть, тільки один: з огляду на те, що виготовляються вони з текстилю, вони досить часто збирають пил, в цілому, їх можна назвати досить мазкими. Що робити, якщо жалюзі припадають пилом? Як випрати вертикальні ламелі так, щоб вони не тільки пережили процедуру прання, але і не втратили свій привабливий первісний вигляд? Запам'ятайте кілька важливих правил, і завжди їм дотримуйтесь:

  • Перед тим, як випрати ламелі з вертикальних жалюзі в пральній машині, завжди відключайте режим сушки і полоскання. Агресивна механічний вплив може пошкодити жалюзі.
  • Температура прання не повинна перевищувати 30 градусів.
  • Вимикайте всі додаткові функції в пральній машині перед тим, як випрати жалюзі. Вони не тільки не зможуть оптимізувати процес прання, але і здатні серйозно погіршити результат.
  • Бажано прати жалюзі, звичайно ж, вручну, але можна і в машинці: якщо ви включаєте режим делікатного прання, активно не полоскати там жалюзі.

Як правильно сушити жалюзі?

Це питання виникає у власників тканинних вертикальних жалюзі навіть частіше, ніж питання про прання: там все, більш-менш зрозуміло. Якщо ж говорити про сушіння, то тут теж є певні правила:

  • Гладити вертикальні жалюзі можна, ламелі можуть пошкодитися і пожовтіти, також тканина може втратити свої пиловідштовхуючі і антівигорающіе властивості.
    Тканини можуть розгладитися під власною вагою, якщо повисить пару днів, змонтовані на карнизі.
  • Чи не сушіть жалюзі на сонці з тієї ж причини, що була вказана вище: на свежевистіранного жалюзі не обіцяли діяти занадто висока температура. Тому ж не можна сушити жалюзі на батареях, над газовими пальниками, сушити жалюзі феном і використовувати інші божевільні поради з Інтернету.

В цілому, дуже важливо дати жалюзі висохнути виключно природним шляхом, в виключно розправленому вигляді: так, щоб не залишалося ніяких заломів і інших пошкоджень. Деякі вважають за краще все-таки пропрасувати жалюзі, але хоча б через кілька шарів марлі: у деяких це працює, у деяких жалюзі, після цього, безповоротно псуються і відразу ж потрібно купувати нові, - так що, це свого роду, гра з вогнем, ви ніколи не знаєте, чим закінчиться така прасування.

Випрати жалюзі або купити нові: що краще?

Безумовно, оптимальним варіантом буде все-таки купити нові: при прання і прасування, занадто багато шансів зіпсувати їх зовсім, витратити багато нервів і сил. Тому, краще всього вибрати нові: масу варіантів ви можете знайти, зокрема, в асортименті Nikoss: в стабільно високій якості, великому виборі і по самим приємним цінами.

Популярні питання наших клієнтів
Як випрямити вертикальні жалюзі без прасування?

Якщо вам необхідно випрямити вертикальні жалюзі без застосування праски, можна вставити в смужки важки. Під їх вагою вони випростовується. А можна скористатися парогенератором зі спеціальною насадкою для жалюзі.

Як прибрати залом з'явився на вертикальній тканинної жалюзі?

Щоб усунути виник залом, можна в кожну смужку вертикальної жалюзі покласти пластину-обважнювачі, таким чином буде вирішена проблема усадки полотна, виникнення нових складок або заломів.

Як правильно доглядати за тканинними жалюзі в домашніх умовах?

Щоб вони завжди мали привабливий вигляд, важливо хоча б раз на тиждень очищати їх пилососом, витирати губкою, змоченою в спеціальному розчині. Невеликі забруднення можна вивести локально.

Підкажіть, а можна стираючи в машинці вертикальні жалюзі завантажувати разом з одягом або білизною?

Ні. Так робити не можна. Вертикальні штори повинні стиратися окремо, в режимі делікатного прання без віджимання, сушіння та інших додаткових функцій. Але краще і зовсім прати їх вручну.

Чи можна прати жакардові жалюзі в пральній машинці або вручну?

Вертикальні жалюзі з жаккардової тканини краще обробляти вологим або сухим способом або обробляти вологою губкою не знімаючи з вікна. Перед тим як обробляти будь-яку з видів жалюзі, важливо прочитати рекомендації по експлуатації.

Звертайтеся до нас за виготовленням і покупкою
Оновлено: 09.08.2021
Коментарів: 13
Коментарі
Марго 03.12.2020 в 14:07
new comment
Судя по бурному обсуждению в комментариях, так и понятно, можно ли рискнуть и погладить или лучше не трогать?
Маргарита 02.12.2020 в 18:35
new comment
Как раз собиралась постирать вертикальные ламели. Лучше сделаю это вручную следуя всем перечисленным советам.
Светлана Новик 03.10.2019 в 05:55
new comment
А я свои жалюзи иногда прохожу паровиком. По моему, становятся значительно ровнее, да и чистятся заодно.
Лизок 15.09.2019 в 05:01
new comment
Можно гладить, но как говорится только осторожно, потому что такие вот жалюзи очень склонны к повреждению, если во время глажки использовать высокие температуры. Так что используйте лучше хороший отпариватель.
Уляна 08.09.2019 в 23:15
new comment
Мы на работе в свое время жалюзи снимали и стирали. Потом девчонки и гладили даже. И скажу честно, что по факту жалюзи за месяц просто рассыпались. Поэтому заказывали новые, потом уже так не экспериментировали.
InnaT 15.08.2019 в 23:36
new comment
Почему же нельзя их гладить, вполне возможно, только нужно выставить правильную температуру, чтобы просто не перепалить. Считаю, что гладить и стирать тканевые жалюзи нужно самостоятельно, не сдавая в химчистку.
Виктория 10.08.2019 в 18:51
new comment
Можно просто не выжимать или выкручивать как некоторые почему-то пытаются делать. Я вообще предпочитаю их мыть проточной водой в подвешенном состоянии, и это делаю на улице, где они потом и высыхают оставаясь в не помятом состоянии.
Надежда 05.08.2019 в 23:51
new comment
Не рискнула стирать тканевые жалюзи самостоятельно и, тем более, гладить их. Мне кажется, проще отдать их в химчистку, там все профессионально сделают, не повредив сами жалюзи.
Лена 07.08.2019 в 04:47
new comment
Ну если делать это осторожно, можно и самостоятельно, только вот с глажкой нужно быть осторожной, чтобы не повредить ткань. Заметные пятна вывести кстати не проблема, для этого можно использовать очистительные средства.
Лика 13.08.2019 в 13:24
new comment
Погладить можно, только для начала нужно снять тканевые жалюзи, равномерно разложить, для того чтобы были ровными и только тогда спокойно прогладить. Не вижу в этом никакой сложности вообще.
Satnikova 16.08.2019 в 21:14
new comment
Лика, о какой глажке вы имели в виду хочется уточнить? Такие жалюзи не гладятся утюгом, их вообще по возможности лучше сдать в химчистку. Если использовать утюг для глажки, считай пропало, говорю вам с точной уверенностью.
Элин 31.08.2019 в 00:31
new comment
Satnikova, речь идет об обыкновенной глажке и что собственно вас так удивляет? Такие жалюзи погладить проще простого, даже в химчистку не придётся сдаввть. Использовать можно утюг или специальной трубочкой с паром.
Бэлли 18.09.2019 в 23:13
new comment
Элин, а мне пожалуйста расскажите, как и именно чем вы собираетесь гладить такие жалюзи? Простоя впервые слышу, что можно гладить жалюзи и с ними совершенно ничего не случится...
Отменить
Додати коментар
Чому телевізор-проектор в інтер'єрі - найкраще рішення
Чи є сенс купувати проектор, якщо великі телевізори сильно подешевшали? Якщо ви задумали організувати особистий домашній кінотеатр, швидше за все, перед вами стоїть питання вибору між великим телевізором і проектором.
Детальніше
Як облаштувати домашній спортзал
Як облаштувати домашній спортзал
Важливий не стільки розмір домашнього тренувального залу, скільки його правильна організація. Пошук мотивації і натхнення для занять спортом, часом, грають дуже важливу роль, тому потрібно оформити зал так, щоб вам хотілося проводити в ньому час з користю. Є кілька умов, при дотриманні яких ви зможете правильно облаштувати свою тренувальну зону.
Дизайн кухні 8 кв. м
Дизайн кухні 8 кв. м
Створити функціональний дизайн кухні 8 кв.м. далеко не легке завдання. Благо в світі дизайну інтер'єру давно з'явилися прийоми для вирішення цього завдання і перетворення маленької площі в саме функціональне місце в будинку. Приділіть увагу дрібницям і планування кімнати. Зібравши в одній статті вишукані дизайни, креативні підходи та чинне прийоми, ми полегшимо ваш ремонт і допоможемо створити кухню мрії.
Щодня з 9:00 до 21:00

Наші менеджери зв'язуються з Вамі в найкоротші терміни та дадуть відповіді на всі питання.

Щодня з 9:00 до 21:00