Філії
руукр

Чи можна прасувати жалюзі?

Зміст
Як правильно сушити жалюзі?
Випрати жалюзі або купити нові: що краще?

sanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0[sanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0*sanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0pagetitlesanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0*sanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0]sanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0

Вертикальні, текстильні жалюзі - це прекрасне рішення для всіх, хто хоче оптимально захистити свою квартиру від надлишку сонячного світла, додати яскравий акцент в свій інтер'єр. Плюсів у вертикальних жалюзі досить багато, а мінус, мабуть, тільки один: з огляду на те, що виготовляються вони з текстилю, вони досить часто збирають пил, в цілому, їх можна назвати досить мазкими. Що робити, якщо жалюзі припадають пилом? Як випрати вертикальні ламелі так, щоб вони не тільки пережили процедуру прання, але і не втратили свій привабливий первісний вигляд? Запам'ятайте кілька важливих правил, і завжди їм дотримуйтесь:

  • Перед тим, як випрати ламелі з вертикальних жалюзі в пральній машині, завжди відключайте режим сушки і полоскання. Агресивна механічний вплив може пошкодити жалюзі.
  • Температура прання не повинна перевищувати 30 градусів.
  • Вимикайте всі додаткові функції в пральній машині перед тим, як випрати жалюзі. Вони не тільки не зможуть оптимізувати процес прання, але і здатні серйозно погіршити результат.
  • Бажано прати жалюзі, звичайно ж, вручну, але можна і в машинці: якщо ви включаєте режим делікатного прання, активно не полоскати там жалюзі.

Як правильно сушити жалюзі?

Це питання виникає у власників тканинних вертикальних жалюзі навіть частіше, ніж питання про прання: там все, більш-менш зрозуміло. Якщо ж говорити про сушіння, то тут теж є певні правила:

  • Гладити вертикальні жалюзі можна, ламелі можуть пошкодитися і пожовтіти, також тканина може втратити свої пиловідштовхуючі і антівигорающіе властивості.
    Тканини можуть розгладитися під власною вагою, якщо повисить пару днів, змонтовані на карнизі.
  • Чи не сушіть жалюзі на сонці з тієї ж причини, що була вказана вище: на свежевистіранного жалюзі не обіцяли діяти занадто висока температура. Тому ж не можна сушити жалюзі на батареях, над газовими пальниками, сушити жалюзі феном і використовувати інші божевільні поради з Інтернету.

В цілому, дуже важливо дати жалюзі висохнути виключно природним шляхом, в виключно розправленому вигляді: так, щоб не залишалося ніяких заломів і інших пошкоджень. Деякі вважають за краще все-таки пропрасувати жалюзі, але хоча б через кілька шарів марлі: у деяких це працює, у деяких жалюзі, після цього, безповоротно псуються і відразу ж потрібно купувати нові, - так що, це свого роду, гра з вогнем, ви ніколи не знаєте, чим закінчиться така прасування.

Випрати жалюзі або купити нові: що краще?

Безумовно, оптимальним варіантом буде все-таки купити нові: при прання і прасування, занадто багато шансів зіпсувати їх зовсім, витратити багато нервів і сил. Тому, краще всього вибрати нові: масу варіантів ви можете знайти, зокрема, в асортименті Nikoss: в стабільно високій якості, великому виборі і по самим приємним цінами.

Популярні питання наших клієнтів
Як випрямити вертикальні жалюзі без прасування?

Якщо вам необхідно випрямити вертикальні жалюзі без застосування праски, можна вставити в смужки важки. Під їх вагою вони випростовується. А можна скористатися парогенератором зі спеціальною насадкою для жалюзі.

Як прибрати залом з'явився на вертикальній тканинної жалюзі?

Щоб усунути виник залом, можна в кожну смужку вертикальної жалюзі покласти пластину-обважнювачі, таким чином буде вирішена проблема усадки полотна, виникнення нових складок або заломів.

Як правильно доглядати за тканинними жалюзі в домашніх умовах?

Щоб вони завжди мали привабливий вигляд, важливо хоча б раз на тиждень очищати їх пилососом, витирати губкою, змоченою в спеціальному розчині. Невеликі забруднення можна вивести локально.

Підкажіть, а можна стираючи в машинці вертикальні жалюзі завантажувати разом з одягом або білизною?

Ні. Так робити не можна. Вертикальні штори повинні стиратися окремо, в режимі делікатного прання без віджимання, сушіння та інших додаткових функцій. Але краще і зовсім прати їх вручну.

Чи можна прати жакардові жалюзі в пральній машинці або вручну?

Вертикальні жалюзі з жаккардової тканини краще обробляти вологим або сухим способом або обробляти вологою губкою не знімаючи з вікна. Перед тим як обробляти будь-яку з видів жалюзі, важливо прочитати рекомендації по експлуатації.

Звертайтеся до нас за виготовленням і покупкою
Оновлено: 09.08.2021
Коментарів: 13
Коментарі
Марго 03.12.2020 в 14:07
new comment
Судя по бурному обсуждению в комментариях, так и понятно, можно ли рискнуть и погладить или лучше не трогать?
Маргарита 02.12.2020 в 18:35
new comment
Как раз собиралась постирать вертикальные ламели. Лучше сделаю это вручную следуя всем перечисленным советам.
Светлана Новик 03.10.2019 в 05:55
new comment
А я свои жалюзи иногда прохожу паровиком. По моему, становятся значительно ровнее, да и чистятся заодно.
Лизок 15.09.2019 в 05:01
new comment
Можно гладить, но как говорится только осторожно, потому что такие вот жалюзи очень склонны к повреждению, если во время глажки использовать высокие температуры. Так что используйте лучше хороший отпариватель.
Уляна 08.09.2019 в 23:15
new comment
Мы на работе в свое время жалюзи снимали и стирали. Потом девчонки и гладили даже. И скажу честно, что по факту жалюзи за месяц просто рассыпались. Поэтому заказывали новые, потом уже так не экспериментировали.
InnaT 15.08.2019 в 23:36
new comment
Почему же нельзя их гладить, вполне возможно, только нужно выставить правильную температуру, чтобы просто не перепалить. Считаю, что гладить и стирать тканевые жалюзи нужно самостоятельно, не сдавая в химчистку.
Виктория 10.08.2019 в 18:51
new comment
Можно просто не выжимать или выкручивать как некоторые почему-то пытаются делать. Я вообще предпочитаю их мыть проточной водой в подвешенном состоянии, и это делаю на улице, где они потом и высыхают оставаясь в не помятом состоянии.
Надежда 05.08.2019 в 23:51
new comment
Не рискнула стирать тканевые жалюзи самостоятельно и, тем более, гладить их. Мне кажется, проще отдать их в химчистку, там все профессионально сделают, не повредив сами жалюзи.
Лена 07.08.2019 в 04:47
new comment
Ну если делать это осторожно, можно и самостоятельно, только вот с глажкой нужно быть осторожной, чтобы не повредить ткань. Заметные пятна вывести кстати не проблема, для этого можно использовать очистительные средства.
Лика 13.08.2019 в 13:24
new comment
Погладить можно, только для начала нужно снять тканевые жалюзи, равномерно разложить, для того чтобы были ровными и только тогда спокойно прогладить. Не вижу в этом никакой сложности вообще.
Satnikova 16.08.2019 в 21:14
new comment
Лика, о какой глажке вы имели в виду хочется уточнить? Такие жалюзи не гладятся утюгом, их вообще по возможности лучше сдать в химчистку. Если использовать утюг для глажки, считай пропало, говорю вам с точной уверенностью.
Элин 31.08.2019 в 00:31
new comment
Satnikova, речь идет об обыкновенной глажке и что собственно вас так удивляет? Такие жалюзи погладить проще простого, даже в химчистку не придётся сдаввть. Использовать можно утюг или специальной трубочкой с паром.
Бэлли 18.09.2019 в 23:13
new comment
Элин, а мне пожалуйста расскажите, как и именно чем вы собираетесь гладить такие жалюзи? Простоя впервые слышу, что можно гладить жалюзи и с ними совершенно ничего не случится...
Отменить
Додати коментар
Як прати і чистити тканинні ролети
Пластикові та металеві жалюзі в будинках і квартирах - це стара тенденція, яка почалася ще в 1760-х роках. Вони мають трохи іншими пріоритетами, в порівнянні з тканинними жалюзі. Однак пластикові та металеві жалюзі не завжди підходять для інтер'єру, у них немає додання почуття зручності і улаштованості, як у жалюзі з тканини. В такому випадку ідеально підійдуть тканинні ролети.
Детальніше
Які бувають види замків для ролет
Які бувають види замків для ролет
Самі рольставні сконструйовані таким чином, щоб забезпечити надійний захист дверних і віконних прорізів від навмисного злому. Незалежно від того, з якого матеріалу виготовляють ролети, від ціни і якості виробника, обраного рівня надійності, додаткового обладнання гратами і т. Д., Конструкція не буде повноцінно функціонувати, якщо не оснастити її надійним замком.
Який ширини бувають рулонні штори?
Який ширини бувають рулонні штори?
Розміри рулонних штор бувають різними. Вони прекрасно підходять для звичайних і для панорамних вікон. Можна звичайно визначити необхідні розміри для установки самостійно, але краще довіритися роботі професіоналів

Наші менеджери зв'язуються з Вамі в найкоротші терміни та дадуть відповіді на всі питання.

Потрібна допомога?
Наш менеджер відразу-ж зв'яжеться з вами
Чи не можете визначиться з вибором жалюзі?
Викличте зморщок з каталогом і матеріалами, який зробить виміри вікон і допоможе з вибором жалюзі
Безкоштовний замір при умові замовлення виробів. Вартість виміру, за відсутності замовлення - 100 гривень