Філії
руукр

Архітектурні стилі вікон

Зміст
Значення вікон в архітектурі
Стилі вікон

Архітектурні стилі вікон

Складно уявити житло позбавлене вікон. Проте перші в історії вікна були далекі від звичних нам. Спочатку застосовуються в архітектурі вікна були позбавлені стекол. Їх основне призначення було пропускати світло і свіже повітря в приміщення. Історично перша скління, яке вдалося зафіксувати, відбулося в 65 році. Найбільш прогресивний місто на той час, де додумалися використовувати скло, став Рим. Широке ж поширення скління сталося ближче до 18 століття. &Nbsp; Такі вікна були нерухомі і провітрювати з їх допомогою вже не виходило.

Значення вікон в архітектурі

Створити певний архітектурний стиль будівлі неможливо без вікон. Ще на ранньому етапі проектування будівлі особлива увага приділяється вікнам. Відбувається процес планування, де розраховується розташування вікон в стінах, їх число, ритм, розміри отворів, палітурки і т.д. Завдяки впізнаваним стилем вікон досить просто зрозуміти до якого часу належить споруда. Вікна можуть істотно вплинути на внутрішнє оздоблення будинку, від їх грамотного проектування залежить комфорт.

Кожен конкретний стиль вікон відповідає своїй епосі. При будівництві нових будівель важливо дотримуватися нормативів щодо світлопропускної здатності, але оформити екстер'єр в потрібному стилі можна знаючи його особливості.

Також важливо використовувати правильно підібрані вікна при реконструкції історичних будівель. Від точності відтворення залежить збереження первісного вигляду. Від гармонійного поєднання архітектури вікон, їх форми, кольору, розмірів з фасадом, залежить і успіх реконструкції. Є маса випадків, коли красу історичних будівель порушують використовуючи не відповідають стилю вікна. Так трапляється, коли використовуються сучасні вікна без спеціального членування. Це дешевше і простіше. Проте для достовірної реконструкції бажано використовувати той же стиль, який заклав архітектор.

Стилі вікон

Вікна та інші архітектурні форми створюють унікальний екстер'єр будь-якої будівлі. Конструкція цього архітектурного елементу змінювалася разом з новими архітектурними течіями. Розглянемо популярні стилі, а саме:

  • романський – характеризується простими обрисами вікон і компактним розмірами скління. Рама масивна, а для декорування використовуються кольорові скла. Форми для рівних фасадів напівкруглі;
  • венеціанський — породжений епохою Відродження. Властива форма арки з двома або трьома колонами. Також нерідко зустрічаються віконниці, які в сучасній інтерпретації відмінно відтворюються захисними ролетами;
  • готичний – віконний звід спрямовується вгору. Оформляється двома дугами, які перетинаються до центру;
  • бароко – відрізняється застосуванням пишних архітектурних форм. Використовуються форми різних геометричних фігур. Безліч дерев'яних палітурок через що використовуються невеликі скла;
  • функціоналізм – приділяється увага функціональності будівлі. Використовуються несиметричні вікна з великою і малою стулками. Елементи членування виключаються, якщо їх необхідність не обгрунтована;
  • класицизм – знаменитий витонченими формами. Вікна хрестоподібні з малої верхньої і великий нижній парою палітурок. Віконні перемички зігнуті;
  • модерн – фрамуги вікон мають дрібне членування горбилькамі у верхній стулці. Нижня стулці без членування.
  • постмодернізм – основний упор на функціональної складової. Хорошим прикладом служать вікна в типових проектах будинків;
  • хай-тек – для цього стилю характерно суцільне стрічкове скління. Як декор використовується геометричний орнамент;
  • деконструктивизм – використання неправильних форм.

До кожного з даних стилів можна підібрати захист від сонця у вигляді жалюзі і ролет. &Nbsp; Різноманіття колірних рішень і використовуваних матеріалів допоможе підкреслити красу вікна як зовні, так і зсередини.

Звертайтеся до нас за виготовленням і покупкою
Оновлено: 15.02.2021
Коментарів: 1
Коментарі
Юлия 12.09.2019 в 15:48
new comment
Мне ближе романский стиль. Когда проектировали дом то сразу учли это. На первом этаже окна панорамные, визуально напоминают цветную решетку. Дом получился как игрушка. Изнутри впечатление не хуже. Есть ощущение сказки.
Отменить
Додати коментар
Як відремонтувати жалюзі горизонтальні
Горизонтальні жалюзі дуже міцні: якщо дбайливо до них ставитися і правильно експлуатувати, то вони прослужать не один рік без усіляких поломок. Погана заводська збірка або неправильна експлуатація стають причиною поломки певних деталей. Спробуємо розібратися, як відремонтувати жалюзі горизонтальні самому.
Детальніше
Тканинні рулонні штори - які вибрати?
Тканинні рулонні штори - які вибрати?
Велика популярність рулонних штор останнім часом потіснила навіть вертикальні жалюзі. У яких же випадках, не випливаючи сліпо за модою, віддати перевагу рулонним шторам?
Шпалери для спальні
Шпалери для спальні
Для спальні підійдуть шпалери будь-якого виду - паперові, флізелінові, текстильні або вінілові. Третину життя - саме стільки ми проводимо в спальні. Тому оформлення цього приміщення слід приділити найпильнішу увагу. А почати потрібно з того, щоб визначитися, які шпалери вибрати для спальні. У цьому питанні продумати треба буквально все: тип, колір і малюнок подібного декору, а також подбати про його сполучуваності з дизайном всієї кімнати. Як це зробити найкраще?

Наші менеджери зв'язуються з Вамі в найкоротші терміни та дадуть відповіді на всі питання.

Потрібна допомога?
Наш менеджер відразу-ж зв'яжеться з вами
Чи не можете визначиться з вибором жалюзі?
Викличте зморщок з каталогом і матеріалами, який зробить виміри вікон і допоможе з вибором жалюзі
Безкоштовний замір при умові замовлення виробів. Вартість виміру, за відсутності замовлення - 100 гривень