Архітектурні стилі вікон

Зміст
Значення вікон в архітектурі
Стилі вікон

Архітектурні стилі вікон

Складно уявити житло позбавлене вікон. Проте перші в історії вікна були далекі від звичних нам. Спочатку застосовуються в архітектурі вікна були позбавлені стекол. Їх основне призначення було пропускати світло і свіже повітря в приміщення. Історично перша скління, яке вдалося зафіксувати, відбулося в 65 році. Найбільш прогресивний місто на той час, де додумалися використовувати скло, став Рим. Широке ж поширення скління сталося ближче до 18 століття. &Nbsp; Такі вікна були нерухомі і провітрювати з їх допомогою вже не виходило.

Значення вікон в архітектурі

Створити певний архітектурний стиль будівлі неможливо без вікон. Ще на ранньому етапі проектування будівлі особлива увага приділяється вікнам. Відбувається процес планування, де розраховується розташування вікон в стінах, їх число, ритм, розміри отворів, палітурки і т.д. Завдяки впізнаваним стилем вікон досить просто зрозуміти до якого часу належить споруда. Вікна можуть істотно вплинути на внутрішнє оздоблення будинку, від їх грамотного проектування залежить комфорт.

Кожен конкретний стиль вікон відповідає своїй епосі. При будівництві нових будівель важливо дотримуватися нормативів щодо світлопропускної здатності, але оформити екстер'єр в потрібному стилі можна знаючи його особливості.

Також важливо використовувати правильно підібрані вікна при реконструкції історичних будівель. Від точності відтворення залежить збереження первісного вигляду. Від гармонійного поєднання архітектури вікон, їх форми, кольору, розмірів з фасадом, залежить і успіх реконструкції. Є маса випадків, коли красу історичних будівель порушують використовуючи не відповідають стилю вікна. Так трапляється, коли використовуються сучасні вікна без спеціального членування. Це дешевше і простіше. Проте для достовірної реконструкції бажано використовувати той же стиль, який заклав архітектор.

Стилі вікон

Вікна та інші архітектурні форми створюють унікальний екстер'єр будь-якої будівлі. Конструкція цього архітектурного елементу змінювалася разом з новими архітектурними течіями. Розглянемо популярні стилі, а саме:

  • романський – характеризується простими обрисами вікон і компактним розмірами скління. Рама масивна, а для декорування використовуються кольорові скла. Форми для рівних фасадів напівкруглі;
  • венеціанський — породжений епохою Відродження. Властива форма арки з двома або трьома колонами. Також нерідко зустрічаються віконниці, які в сучасній інтерпретації відмінно відтворюються захисними ролетами;
  • готичний – віконний звід спрямовується вгору. Оформляється двома дугами, які перетинаються до центру;
  • бароко – відрізняється застосуванням пишних архітектурних форм. Використовуються форми різних геометричних фігур. Безліч дерев'яних палітурок через що використовуються невеликі скла;
  • функціоналізм – приділяється увага функціональності будівлі. Використовуються несиметричні вікна з великою і малою стулками. Елементи членування виключаються, якщо їх необхідність не обгрунтована;
  • класицизм – знаменитий витонченими формами. Вікна хрестоподібні з малої верхньої і великий нижній парою палітурок. Віконні перемички зігнуті;
  • модерн – фрамуги вікон мають дрібне членування горбилькамі у верхній стулці. Нижня стулці без членування.
  • постмодернізм – основний упор на функціональної складової. Хорошим прикладом служать вікна в типових проектах будинків;
  • хай-тек – для цього стилю характерно суцільне стрічкове скління. Як декор використовується геометричний орнамент;
  • деконструктивизм – використання неправильних форм.

До кожного з даних стилів можна підібрати захист від сонця у вигляді жалюзі і ролет. &Nbsp; Різноманіття колірних рішень і використовуваних матеріалів допоможе підкреслити красу вікна як зовні, так і зсередини.

Задати питання
Опубликавано: 14.08.2019
Комментариев: 1
Коментарі
Юлия
12.09.2019 в 15:48
new comment
Мне ближе романский стиль. Когда проектировали дом то сразу учли это. На первом этаже окна панорамные, визуально напоминают цветную решетку. Дом получился как игрушка. Изнутри впечатление не хуже. Есть ощущение сказки.
Отменить
Додати коментар
Брашірованіе деревини своїми руками
Процес штучного старіння дерева або брашірованіе користується великою популярністю при створенні дизайну інтер'єру. Природне старіння займає кілька десятиліть, але добитися його самостійно можна всього за кілька годин реалізуючи кілька способів.
Детальніше
Данська стиль в інтер'єріv
Данська стиль в інтер'єріv
Інтер'єри Данії приваблюють своєю простотою і оригінальністю, впорядкованістю, багатофункціональністю. У будинках датчан просторо, затишно, тепло, все стоїть на своїх місцях, але це не нагадує квартиру або будинок нудного і прискіпливого людини.
Індустріальний стиль в інтер'єрі
Індустріальний стиль в інтер'єрі
Індустріальний стиль - це ідеальний варіант інтер'єрного стилю для справжніх цінителів міського способу життя. Цей стиль явно не підходить для завзятих дачників і всіх тих, хто в кожен вихідний прагне якнайшвидше виїхати на природу.
Щодня з 9:00 до 21:00

Наши менеджеры свяжутся с Вами в кратчайшие сроки и ответят на все вопросы.

Щодня з 9:00 до 21:00
Потрібна допомога?
Наш менеджер відразу-ж зв'яжеться з вами
Чи не можете визначиться з вибором жалюзі?
Викличте зморщок з каталогом і матеріалами, який зробить виміри вікон і допоможе з вибором жалюзі
Безкоштовний замір при умові замовлення виробів. Вартість виміру, за відсутності замовлення - 100 гривень