Як створити тканинні ролети своїми руками?
Рулонні штори - це відмінний варіант для цінителів чітких ліній, простих форм, лаконічного дизайну. Вони добре справляються зі своїм основним завданням - закривають вікно від прямих сонячних променів, цікавих поглядів, прикрашають інтер'єр. Крім того, вони займають небагато місця і не створюють зайве навантаження інтер'єру многослойностью, наявністю драпіровок, воланами, рюшами, буфами та іншими елементами декору. Якщо ви маєте трохи часу і хорошу фантазію ви зможете створити неповторну рулонну штору самостійно скориставшись нашими порадами.
Важливі переваги рулонних штор
Тканинні рулонні конструкції мають наступні переваги:
- Добре приховують віконний проріз і не дозволяють поглянути в кімнату з вулиці.
- Під час монтажу доступ до свіжого повітря не перекривається під час провітрювання кімнати.
- Прекрасно вписуються в будь-які приміщення, хоча раніше вважалися виключно офісним варіантом декору. Такі штори дозволяють отримати додатковий затишок.
- Вони можуть використовуватися як самостійно. Так і в комбінації з іншими варіантами текстилю (портьєрами, гардинами, тюлем, ламбрекенами).
- Велика розмаїтість відтінків дасть можливість підібрати відмінне рішення для будь-якого типу інтер'єру.
Це основні переваги використання ролетів в будинках або квартирах.
Яку тканину можна використовувати для ролетів?
Залежно від ефекту, який ви бажаєте отримати, можна вибрати прозору тканину, з ефектом дімаут, день-ніч, блекаут.
Прозора тканина або зі светоеффектов це хороший варіант для кухні (сюди відносять ролети виконані з шовку, сатину, бавовни). Ця тканина добре розсіює сонячне світло, але ось затемнює приміщення не дуже добре. З цієї причини, якщо ви плануєте встановити їх в приміщенні для відпочинку, краще комбінувати їх з щільними гардинами або портьєрами.
Дімаут - варіант ролетів, який затримує до 70% сонячного світла і є універсальним рішенням для вітальні, спальні, дитячої кімнати. Для кухні даний варіант не дуже підходить, тут краще вибрати більш тонку тканину.
Блекаут - це світлонепроникний текстиль має затемняють ефект, який ідеальний для таких кімнат, як спальня, мансарда, домашній кінотеатр. Штори такого типу забезпечать чудовий відпочинок навіть в самий сонячний і жаркий день.
«День-ніч» - цей варіант ще називають «зебра», він являє собою чергування прозорих і матових смуг, завдяки чому можна регулювати ступінь затемнення в приміщенні, як за допомогою жалюзі.
Порада. Якщо ви зважитеся створити тканинні ролети своїми руками для кухні, краще віддати перевагу тканини, яка має в складі спеціальне просочення, яка зменшує поглинання запахів, накопичення жиру і т.д. Якщо ж це будуть ролети для житлових приміщень, тоді можна вибрати варіант з тематичним малюнком, антистатичним ефектом, що відображає тепло або відразливим пил. У тому випадку текстиль дозволить створити прошарок повітря у скла, яка в зимовий період буде затримувати холодів, а влітку - тепло сонячного світла. Але тут варто врахувати, що тканини з просоченням можна чистити тільки сухим способом.
Що потрібно врахувати при створенні тканинного ролета?
Щоб штори якісно і правильно закривали вікно, дуже важливо не тільки правильно виконати виміри, а й врахувати такі нюанси:
- Визначаємо розмір роллета, за допомогою якого буде закриватися вікно, адже це може бути не весь отвір, а тільки окрема стулка.
- Щоб визначити відріз тканини, вираховуємо суму висоти вікна з припуском в 3-4 см, плюс 15 см на спеціальні кишені для обважнювачів і штанги.
- Для визначення ширини полотна виконуємо завмер скла або рами і робимо припуск в 3-4 см (по 15 м для кожної зі сторін) для загинів.
Як створити тканинний ролет будинку?
Як тільки ви виконаєте всі виміри, можна приступати до роботи і збирати штору. Виконувати роботу слід на рівній і гладкій поверхні: прасувальної дошки, стільниці, на підлозі. Для виготовлення нам знадобляться: тканина, вал для намотування тканини, двостороння липка стрічка, вантаж для тканини (дерево, пластик, алюміній), сам механізм для ролет.
Етапи виконання роботи:
- Розкроюємо тканину по попередньо виконаним вимірами. У випадку з одностороннім малюнком прострочуємо два відрізу з особи за довжиною і з одного боку по ширині. Отриманий «мішечок» вивертаємо і зашиваємо.
- У нижній частині штори наметати кишеню, кладемо туди утяжелитель і прострочуємо машинкою.
- Врахуйте, що якщо матеріал не має просочення, то його необхідно буде періодично чистити (прати) тому важливо щоб мішечок відкривався і утяжелитель можна було витягнути перед пранням.
- Беремо вал (можна взяти дерев'яну металеву або пластикову трубу), невеликого діаметру і по всій довжині проклеюємо двосторонню липку стрічку або використовуємо спеціальний клей.
- Вставляємо в вал механізм, хороший фіксуємо. Штора готова і вам залишиться тільки її закріпити.
Це тільки один з варіантів створення тканинного ролета. Існують і інші, напр



Наші менеджери зв'язуються з Вамі в найкоротші терміни та дадуть відповіді на всі питання.