Японський мінімалізм в інтер'єрі

Бездушне споживання речей породило культуру - суспільство споживання. Але не всі народи піддалися цьому явищу. Японці здавна прагнули до скорочення кількості речей, яке їх оточує. Мінімальний набір речей допомагає краще мислити і не відволікатися на дрібнички. Ми не будемо загальними фразами розповідати про настільки популярному явище мінімалізму, а на конкретних прикладах доведемо, що Японія - праматір цього напрямку в інтер'єрі.

Японський мінімалізм в інтер'єрі

Прості світильники

Відсутність масивних ламп і люстр - одна з особливостей японського інтер'єру. Прості і нехитрі світильники зустрічаються в будинках і квартирах японців. Вони легко миються і чистяться. Більш того, це економний варіант, який кожному доведеться по кишені.

Тільки потрібне приладдя

Великою мірою це відноситься до робочого простору. Наприклад, на кухні не заставлено місце сервізами, який можна діставати тільки у свята. Тут також неможливо знайти пристосування, які використовуються рідко. Необхідні речі знаходяться на своїх місцях, не доводиться шукати по кухні потрібну річ.

Футон або тати замість ліжка

Футон і тати - це зручні мати, подушки. Раніше їх робили з соломи, а зараз це тканинні матраци, які замінюють звичну ліжко. Знову ж таки, це набагато економічніше в матеріальному плані. Більш того, тати можна стелити тільки на ніч, а вдень кімната абсолютно вільна для роботи, прийому гостей.

Ванна кімната без надмірностей

Багато хто звик примушувати мало не бортики ванній гелями, скрабами, шампунями. Але так чи потрібні всі кошти, які в кількох примірниках продубльовані на різних кінцях ванній? Японці залишають тільки потрібні для догляду за собою речі. Нехай це і не частина інтер'єру, але велика кількість речей створює не найкращу картину.

Плюси відмови від зайвого в інтер'єрі

Хтось може подумати, що японські примхи і мінімалізм - це культура Сходу, яка нам не підходить. Хибна думка спробуємо змінити за допомогою простих, але точних аргументів на користь мінімалізму у всьому:

  • Можливість підтримувати чистоту і порядок за кілька хвилин. Часом важко зібратися з думками і почати расхламленіе, коли не знаєш з чого почати. А коли залишається три полки, один гардероб і скромний комод - проблема зникає. Більш того, прості геометричні предмети легко помити і протерти ганчіркою.
  • Чистота в домі відбивається на мисленні. Велика кількість непотребу не дає сконцентруватися. «Творчі безлад!», - скаже хтось. «Неорганізованість», - наша відповідь. Безумовно, творчі професії допускають створення навколо себе хаосу. Робота залишається роботою, а домашній простір не повинно бути в безладді, згідно ідеям японського мінімалізму.
  • Пряма пропорційність. Чим більше у людини речей, тим більше йому хочеться купувати, отримувати нових. Тому ланцюг потрібно розірвати. Як підсумок: усвідомлене споживання, яке допоможе створити затишну домашню атмосферу.
  • Естетика. Прості меблі, рівні форми і пропорції створюють неймовірно атмосферну середу. Людині, крім функціональності, від речей потрібна краса. А вона - в дрібницях.
0/ 5 (0)
Опубликавано: 03.03.2020
Просмотрено: 522 раз
Комментариев: 0
Комментарии
Отменить
Добавить комментарий

Якщо вам не сподобалася якість, відношення, були порушені терміни або у вас є скарга, ви завжди можете відправити лист безпосередньо нашому директору