Останнім часом, при плануванні ремонту і виборі варіантів дизайну інтер'єру, замовники все частіше звертаються до стилю ретро. Стиль ретро - це ідеальний варіант для мрійників, які ностальгують за минулим епохам. Стиль ретро - це добротні матеріали, якісне виконання всіх звичних деталей інтер'єру і предметів декору. Ретро - це про нестаріючу класику. Але, втім, про все по порядку.
Стиль ретро в інтер'єрі: що він собою являє?
Чим далі час віддаляє від 50-х - 80-х років, тим цінніше стають речі того часу, більше з'являється цікавих легенд про події минулих десятиліть, деякі таємниці розкриваються, а якесь - так і залишаються загадками. Людям хочеться зануритися в атмосферу того часу, а зробити це можна, створивши відповідну обстановку будинку. Стиль ретро прекрасно підійде як для приватних будинків, так і для невеликих квартир-студій.
Для багатьох ретро - це шалений рок'н'ролл, Елвіс Преслі, Білтз, Мерилін Монро, стиляги і калейдоскоп яскравих фарб. Ретро стиль в сучасному інтер'єрі дозволяє реалізувати дух тих часів, які міцно увійшли в історію.
Подобається ретро найчастіше творчим і романтичним натурам, а також цінителем старовини.
Чим стиль ретро відрізняється від вінтажу?
Досить часто стиль ретро плутають з винтажем і, безумовно, дещо спільне у них є. І ретро, і вантажу - це прекрасні рішення для тих, хто ностальгує за минулим прекрасним епох. Але і відмінності також мають місце. Вінтаж - це класика з натуральними, спокійними часто вигорілими квітами, а ретро може включати в себе модерн, арт-деко. Колірна гамма ретро більш різноманітна - яскраві тони, сміливі контрасти. Вінтаж стало актуальним в кінці минулого століття. А ось ретро зародився раніше. Відповідно, всі - від предметів декору до функціональних предметів інтер'єру, в випадку з винтажем, більш "ново". Але в будь-якому випадку, межа між ними досить умовна.
Стиль ретро в інтер'єрі: його основні відмінні риси
- Добротні матеріали в обробці, якісна, відмінно зроблена дерев'яні меблі з ефектними потертостями - найважливіші елементи ретро-стилю в інтер'єрі. У вітальні обов'язковий ефектний сервант з красивою кришталевим посудом. По можливості - встановіть камін. А ось побутова техніка не повинна занадто кидатися в очі.
- Стиль ретро в інтер'єрі квартири ефектно доповнять декоративні елементи. У старшого покоління нерідко зберігаються характерні атрибути того часу. Також їх можна придбати на блошиних ринках.
- Якщо говорити про кольорову гаму стилю ретро, то все повинно бути досить стримано. В ідеалі, повинна переважати тепла колірна гамма. Коричневі відтінки, кремові, бежеві, охристі, теракотові, кавові. Інтер'єр не повинен бути строкатим, але кольорові акценти в ньому цілком припустимі.
Як можна декорувати інтер'єр в стилі ретро?
Список декору в стилі ретро досить великий, ми перерахуємо лише найпопулярніші вироби:
- Велика кількість текстилю в цьому стилі тільки вітається. Скатертини з ситцю і бавовни в клітинку, смужку або горошок. Бажано, щоб текстиль був натуральними. Це може бути, наприклад, льон або бавовна.
- Дискові телефони - ще один прекрасний варіант. Причому, під дисковий телефон може бути декорований цілком звичайний.
- Посуд з характерним для обраного періоду декором. Знову ж, посуд в горошок або квіточку - хороший вибір.
- Торшери на високих ніжках і абажури. Світильники повинні бути класичної форми з текстильними абажурами.
- Настінні килими. Це, звичайно ж, "привіт" з радянської епохи і залежить тільки від вас, прийде це вам до смаку чи ні.
- Зображення знаменитостей обраного періоду. Це можуть бути портрети Мерилін Монро, Елвіса Преслі, Одрі Хепберн, учасників групи "Бітлз". Тут вибирайте на свій смак.
- Вінілові платівки - справжній маст-хев, причому як в якості декору, так і в якості цілком реального носія музики. Грамофон або програвач - додаються.
- Чорно-білий телевізор, магнітола і інша техніка того періоду.
Які сонцезахисні системи найбільш вдало підійдуть для стилю ретро?
Від надміру технологічних варіантів і матеріалів варто відмовитися. Наприклад, металеві або пластикові жалюзі вам точно не підійдуть. А ось класичні текстильні ролети стануть відмінним рішенням. Вибирайте ролети в нейтральній кольоровій гамі, які добре впишуться в цілісну колірну концепцію вашого інтер'єру.