Скандинавський стиль в інтер'єрі квартир: основні елементи

Скандинавський стиль прийшов з таких країн, як Данія, Норвегія, Швеція і Фінляндія. Суворий клімат, недолік сонячних днів і красива природа, зробили свою справу: інтер'єри затишні, функціональні і містять в собі природні елементи. Скандинавський інтер'єр велику роль відводить природного освітлення і світлим тонам.

Найчастіше скандинавський стиль намагаються відтворити використовуючи етнічні мотиви Скандинавських народів, але це помилковий підхід. Розглянемо основні риси і нюанси цього стилю.

Скандинавський стиль в інтер'єрі квартир: основні елементи

Актуальність і сфера застосування


Це стиль припадає до душі тим, хто прагне оточити себе мінімалістичний, затишною обстановкою і природними матеріалами. Він не тільки служить прикрасою, але і відображає світогляд власників квартири.

Скандинавський стиль популярний у людей, які основою ставлять особистий комфорт і здоров'я. Інтер'єр підходить спокійним, врівноваженим людям. Він заряджає енергією і дозволяє відпочити.

Його можна застосувати в квартирі практично будь-якої площі. В якомусь сенсі він універсальний.

Особливості та риси скандинавського стилю


Стиль позбавлений будь-яких надмірностей: максимальна простота, легкість і функціональність. Такий інтер'єр не прагнути до показної розкоші, а забезпечує домашнє тепло і затишок. Його функціональність полягає в тому, щоб заховати рідко використовувані предмети і речі, залишивши під рукою лише найпотрібніше.

Для цього використовуються ніші, вони ж виконують роль шаф або гардеробів.

Основними кольорами, які можна використовувати в даному стилі, виступають сірий і білий. При цьому акцентування за допомогою яскравих деталей зовсім не заборонені, а навпаки, заохочуються. Особливо, якщо в якості акцентування виступають предмети меблів або текстиль яскравого оранжевого, морського синього або соковитого зеленого кольорів.

Такий підхід позбавляє від монотонності і дозволяє вигідно виділити цікаві предмети. Можливе використання фотошпалер. Головне правило при цьому - фоновий колір повинен бути світлим.

Меблі використовується сучасна, ніяких вантажних виробів скандинавський стиль не передбачає. Як матеріали популярна деревина, а оббивка може бути шкіряною, лляної або бавовняної. Типовим прикладом може послужити світлий диван строгої геометричної форми з яскравими подушками або пледом.

Нюанси при оформленні квартири в скандинавському стилі


Коли оформляєте квартиру в скандинавському стилі, уникайте синтетичних тканин. Акрил, поліестер або нейлон будуть дивитися чужеродно і недоречно. Оптимально використовувати текстиль з натуральних матеріалів. Підійде бавовна, мішковина, льон, вовна і т. Д. Текстиль може бути як однотонним, так і з малюнками. Кращим вибором стануть геометричні фігури і абстрактні візерунки. Доречні навіть етно і природні мотиви.

Штори використовувати не рекомендується, оптимально підійдуть жалюзі або ролети. Підійдуть також римські штори. Якщо все ж хочеться повісити штори, то варто віддати перевагу прозорим і напівпрозорим, легким тканинам. Днем бажано їх прибирати в сторону.

Покриття підлоги рекомендується зробити з паркету або ламінату. Підійдуть світлі відтінки з добре видимою дерев'яної текстурою. Якщо дерево саме по собі світле, то воно залишається в природному кольорі, а для покриття використовуються прозорий матовий лак. Для стін підбираються відтінки в пастельних тонах.

Для досягнення затишку і атмосфери природності, як обробка при зонуванні можуть застосовуватися панелі з ялини, сосни або ялиці.

0/ 5 (0)
Опубликавано: 10.04.2020
Просмотрено: 472 раз
Комментариев: 0
Комментарии
Отменить
Добавить комментарий

Якщо вам не сподобалася якість, відношення, були порушені терміни або у вас є скарга, ви завжди можете відправити лист безпосередньо нашому директору