• Головна
 • Блог
 • Як зробити горизонтальні жалюзі своїми руками?

Як зробити горизонтальні жалюзі своїми руками?

Зміст
Які вони бувають, в чому їх відмінності?
Які варіанти найбільш популярні для квартири / будинку?
Як зробити горизонтальні жалюзі своїми руками?
Про що потрібно знати перед створенням горизонтальних штор в домашніх умовах?

Жалюзі є хорошою альтернативою, громіздким, великим тканинним аналогам. За ними не тільки легко, але і зручно доглядати. Вони просто чиститься і чудово виглядають в різних стилях інтер'єру. Фабричні жалюзі коштують досить дорого, тому не кожен може собі їх дозволити, але якщо скористатися підручними матеріалами, можна створити досить гарні, функціональні жалюзі.

Які вони бувають, в чому їх відмінності?

Варіантів жалюзі досить багато, наприклад, до найбільш популярним відносять:

 1. Вертикальні.
 2. Горизонтальні.
 3. Рулонні.

Основою для ламелей або основного полотна можуть служити: пластик, метал, дерево, тканину і т.д. Таким чином варіантом основи можуть бути всі матеріали, які підходять під стиль інтер'єру, дизайн приміщення. Вибираючи матеріал для жалюзі необхідно враховувати конкретний тип приміщення, а також його призначення. Наприклад, якщо в кімнаті присутній підвищена вологість або характерні часті перепади температури, то краще встановити щільні дерев'яні ламелі або пластикові або металеві. Для офісних або житлових приміщень прекрасно підійдуть паперові або тканинні варіанти жалюзі.

Які варіанти найбільш популярні для квартири / будинку?

Найбільш затребуваними є такі моделі:

 1. Жалюзі-плісе - вони прекрасно поєднуються з прямокутною формою вікна. Також вони прекрасно виглядатимуть на трикутних, круглих, арочних, трапецієподібних вікнах. Тканину або папір складають у рівномірну гармошку. Для регуляції використовують фіксатори з шнурами з боків або нитками для управління шторою.
 2. Рулонні жалюзі - створюються з широкою смужки тканини. Для отримання достатньої кількості світла їх необхідно просто згорнути в рулон за допомогою спеціального механізму.
 3. Вертикальні - в цьому випадку смужки зі шторою розташовані в горизонтальному напрямку. Їх ширина буде більше ніж у ламелей в горизонтальних жалюзі. Елементи вертикальних жалюзі можуть повертатися навколо своєї осі і в залежності від кута повороту пропускати менше або більше світла в приміщення.
 4. Горизонтальні - вони складаються з паралельних послідовних смужок щільного матеріалу. Як матеріал можуть виступати: дерево, пластик, метал. Закриваються ламелі за допомогою механізму «Драбинка».

Як зробити горизонтальні жалюзі своїми руками?

Горизонтальні двошарові жалюзі виглядають дуже ефектно і незвично. Часу на їх виготовлення буде потрібно трохи більше ніж у випадку зі звичайними паперовими жалюзі плісе, але їх оригінальний вид того варто.

Етапи виготовлення будуть наступними:

 1. Розмічаємо шпалери на смужки, їх ширина повинна становити 10 см. Далі вирізаємо заготовки.
 2. Кожну з них скручуємо в трубочку, а краю склеюють. Ширина шва становить 1 см.
 3. Коли отримані заготовки висохнуть їх необхідно покласти стопкою таким чином, щоб шов був посередині кожної трубки. На них важливо покласти вантаж і притиснути, щоб ребра вийшли рівними і чіткими.
 4. Посередині (орієнтир - поздовжня вісь) всіх деталей акуратно наносимо клей. Далі паперові заготовки складають у стос і поміщають на них вантаж і залишають висихати.
 5. Відступаємо від країв стопки 15 см і за допомогою шила робимо наскрізні отвори. У них протягуємо шнур. Отримані жалюзі підвішуємо за допомогою пластикових кілець, прив'язаних до шнура. Для пластикових вікон можна використовувати двосторонній скотч.
 6. Створені таким чином жалюзі мають подвійну перевагу перед простими паперовими жалюзі - респектабельний вигляд, ефектні зовнішній вигляд і хороший захист від спеки.

Про що потрібно знати перед створенням горизонтальних штор в домашніх умовах?

Перед тим як приступити до роботи слід врахувати наступні моменти:

 1. Форму і розмір віконного отвору.
 2. З якого матеріалу ви плануєте створити жалюзі.
 3. Структура розташування ламелей (наприклад, це буде жалюзі рулонного типу або жалюзі-плісе).
 4. Тип управління і кріплення жалюзі: підйомно-поворотний або автоматичний.

Якщо ви підійдете до питання створення таких жалюзі з усією серйозністю, то зможете створити жалюзі. Яка абсолютно не поступатиметься магазинним аналогам.

Як матеріал для фіксації ламелей можна вибрати: переплетення ниток, ланцюжок з пластиковими кульками, міцний і товстий шнур.
Для управління підійдуть: фіксатор ламелей або підйомно-поворотний механізм. Можна також не використовувати фурнітуру, і такий варіант буде ще більш економним, але не менш красивим.

Таким чином, якщо підійди до процесу творчо і витратити трохи часу на виміри і сам процес виготовлення, у вас вийдуть досить гарні, ефектні і головне неповторні варіанти жалюзі.

Звертайтеся до нас за виготовленням і покупкою
Оновлено: 25.06.2021
Коментарів: 0
Коментарі
Отменить
Додати коментар
Як доглядати за дерев'яними жалюзі
Вибираючи дерев'яні жалюзі, ви отримуєте ефектний і зручний елемент інтер'єру. Механізм регулювання рівня освітлення тут ідентичний тому, що оснащуються металопластикові моделі. Для ламелей обраний природний матеріал, що і є їх привабливою особливістю.
Детальніше
Жалюзі як перегородка
Жалюзі як перегородка
У сучасному світі для зонування приміщень дуже часто застосовуються перегородки, виготовлені з жалюзі різних типів. За допомогою перегородок з жалюзі дуже легко швидко і мобільно розділити простір великий житлової кімнати, квартири-студії
Кращі виробники меблів 21 століття
Кращі виробники меблів 21 століття
Сучасний ринок меблів представлений множинами вітчизняних і зарубіжних компаній. Але далеко не кожна може похвалитися високою якістю, нагородами і позитивними відгуками споживачів. Ми склали власний рейтинг кращих виробників меблів 21 століття, з якими варто познайомитися ближче.
Щодня з 9:00 до 21:00

Наші менеджери зв'язуються з Вамі в найкоротші терміни та дадуть відповіді на всі питання.

Щодня з 9:00 до 21:00