Романський стиль в інтер'єрі

Романський стиль в інтер'єрі

Ми щиро вважаємо, що інтер'єр повинен бути не тільки приємний візуально і повинен бути не тільки максимально комфортним і функціональним, але і відображає внутрішній світ і естетичні смаки господарів. Якщо романтика лицарської епохи для вас близька, то сміємо запевнити, що скандинавський і нарочито мінімалістичні хай-тек інтер'єри, точно не стануть для вас найкращим варіантом. В цьому випадку, варто звернути увагу на романський стиль.

Романський стиль в інтер'єрі: що він собою являє?

Цей стиль інтер'єру сформувався в середні століття за товстими стінами веж і замків. Його характер - фундаментальність, міць, ваговитість. Природно, в інтер'єрах невеликих квартир він може виглядати не зовсім доречно, а ось для приватних будинків і великогабаритний квартир, це буде прекрасний, оригінальний, нетривіальний варіант. Серед інших штрихів романського стилю притаманні напівкруглі «комор» двері, такої ж форми вікна, важкі склепіння, круті, напівциркульні арки, ґрунтовні колони, кам'яну підлогу, розпис на релігійну тематику і бронзові дзеркала. Серед домінуючих матеріалів, повинні бути дерево (краще темне) і метали, наприклад, бронза і мідь.

Основні риси романського інтер'єру

Панують форми циліндра і прямокутника, кольору стилістики - сірий, коричневий, чорний, зелений. Не можна сказати, що цей похмурий стиль позбавлений чарівності. Навпаки, в романських стінах надійно, а тому затишно.

Подоба створити неважко. Важливо покрити стіни штукатуркою, або ж створити імітацію натурального каменю. Якщо таке рішення здасться для вас занадто важким, то розбавте стіни декором, наприклад, картинами в рамках з пейзажної тематикою. Як аксесуари відмінно виглядають картини (особливо пейзажі) в масивних дерев'яних рамах.

Стіни йдуть в стелю плавно, утворюючи звід ідентичного кольору. Посилюючи загальну стилістику, його можна декорувати грубими кроквами. Саме так можна зробити і зонування, замість традиційних перегородок. Сам стелю можна також оформити за допомогою каменю або дерева.

В якості основних відтінків в таких інтер'єрах варто використовувати білий, чорний, кремовий, коричневий. В цілому, романські інтер'єри виконуються частіше в теплих відтінках. Велика кількість дзеркал не буде зайвим.

В ідеалі, побутову техніку варто приховувати в шафах або ж спеціальних нішах, щоб її зайва (навіть візуальна!) Технологічність, не збивала з пантелику і не порушувала цілісність концепції.

Підлоги облицьовують мозаїчною плиткою, але не буде великим злочином, якщо застелити його паркетом з темного, зістареного дерева. При цьому, використовувати варто темний складальної паркет, а не паркетні дошки. На підлозі будуть також доречно виглядати килими, стилізовані під шкури тварин.

Ніяк без каміна: вогонь - один з головних персонажів в суворій романської обителі. Меблі в такому будинку невибаглива і навіть примітивна: грубо збиті столи, такі ж табурети, лавки.

У таких інтер'єрах не менш важливо правильно організувати освітлення. Ніяких хромованих світильників, краще, якщо це будуть вінтажні люстри, навіть штучно зістарені.

Вікна повинні бути досить великими і, краще, дерев'яними, склопакети в таких інтер'єрах виглядають досить недоречно і, якщо можна так висловитися, надто технологічно.

Сонцезахисні системи для романського стилю, які краще вибрати?

Якщо говорити про стовідсоткову стилістиці і схожості, то дуже добре виглядатимуть класичні штори. Але, на жаль, вони не відрізняються такою функціональністю, як сучасні сонцезахисні системи. Тому, радимо вам звернути увагу на текстильні ролети, зокрема, на класичні рулонні штори темних відтінків. Не менш вдало підійдуть і штори блекаут, які допоможуть оптимально відтворити атмосферу лицарського замку.

5/ 5 (1)
Опубликавано: 02.10.2019
Просмотрено: 522 раз
Комментариев: 0
Комментарии
Отменить
Добавить комментарий

Якщо вам не сподобалася якість, відношення, були порушені терміни або у вас є скарга, ви завжди можете відправити лист безпосередньо нашому директору