• Головна
 • Блог
 • Римські штори як зібрати і встановити самостійно?

Римські штори як зібрати і встановити самостійно?

Зміст
Що потрібно на підготовчому етапі?
Як розрахувати ширину і висоту для штори?
Як виконати завмер тканини?
Інструкція з пошиття римських штор своїми руками

Елегантні, лаконічні, зручні римські штори користуються величезною популярністю. У магазині можна зустріти їх величезний асортимент, але іноді своїми руками можна зробити більш цікаві моделі, які не представлені в магазинах. Як на практиці створити римські штори самостійно, ще й закріпив в них підйомний механізм? Насправді це не так вже й складно.

Що потрібно на підготовчому етапі?

Важливою відмінністю римських штор є поділ фіранки на кілька секцій, які опускаються вниз або піднімаються за допомогою шнура. Важливими також будуть обважнювачі, які дозволяють шторі висіти рівно і прямо.

Щоб створити римські штори самостійно будуть потрібні наступні матеріали:

 1. Тканина (для лицьової частини).
 2. Нитки, які підходять під колір шторної тканини (а також нитки контрастного кольору для стібків).
 3. Тканина для виворітного боку (наприклад, це може бути звичайна біла бавовняна тканина).
 4. Карниз.
 5. Спеціальна стрічка-липучка (велкро).
 6. Прутики, за допомогою яких створюється каркас для штор.
 7. Утяжелитель.
 8. Швейна машинка, нитки та інші швейні приналежності.

Як розрахувати ширину і висоту для штори?

Найбільш важливим при створенні римської штори є розрахунки. В першу чергу виконуємо виміри вікна. Робляться вони по-різному, орієнтуючись на те, як буде розташована сама штора:

 1. У разі її розміщення усередині віконного отвору, висоту вимірюють від верхньої частини укосу і до підвіконня. Заміри важливо виконати три рази в різних місцях, адже підвіконня може бути нерівним. Краще взяти найменше значення і відняти від нього кілька сантиметрів. В цьому випадку фіранка стане легко переміщатися в віконному отворі.
 2. Інший варіант - штору потрібно розмістити зовні віконного отвору. Вибираємо місце, де буде розташований карниз і ставимо позначку, після чого вимірюємо висоту вертикалі до підвіконня і отримуємо шукану висоту штори. Для того щоб зрозуміти якої ширини повинна бути римська фіранка, досить лише виміряти ширину підвіконня. Такий варіант передбачає вимір ширини віконного отвору до якого додають 12 см.

Якщо вам необхідно відразу зшити дві або три фіранки (наприклад, для кількох вікон, що знаходяться на одній стороні), то отримані цифри множать на кількість віконних прорізів. Таким же способом надходять, якщо штора шиється з декількох стулок. У разі, якщо стулки або вікна мають різну ширину, то для кожного вікна виміри робляться окремо. Але при цьому принцип розташування повинен бути однаковим - всередині вікна або зовні.

Як виконати завмер тканини?

Для розрахунку тканини з лицьового боку до отриманої ширині додаємо 10 см (по 5 см на боки). До отриманої довжині необхідно додати 14 см (5 - для нижнього підкоміра, і 9 см для верхньої підкоміра).

Для виворітного боку беремо відріз, що дорівнює ширині шматка основного полотна. Припуски не потрібні, так як у готової штори ширина підкладка буде трохи вужче, ніж з лицьового боку. Розраховуючи довжину виворітного відрізу трохи важче: тут важливо додати припуски до нижнього і верхнього згину (до 2 см) і по 2,5 см для кожного прутика.

Інструкція з пошиття римських штор своїми руками

Пошиття штор передбачає наступну послідовність:

 1. Готуємо тканину для підкладки (пропрасовуємо її).
 2. Робимо з боків відступи на 2 см, загортаємо і запрасовуємо підгини.
 3. Сухим милом або крейдою відзначаємо лінії за якими проходять кишені для прутів. Від кожної з ліній слід відступити по 1,25 см і проведіть додаткові вертикалі. Звертаємо тканину по лінії кишені і прострочуємо. Так чинимо з кожним з кишень.
 4. Готуємо тканину з лицьового боку і добре її пропрасовуємо.
 5. Загинаємо донизу тканину на 9 см, а з інших сторін - на 5 см. Проутюживают згини.
 6. У верхній частині над лінією згину пришиваємо велкро (липку-стрічку).
 7. За допомогою шпильок з'єднуємо основну тканину з підкладкою, коли будете накладати підкладку, вона повинна бути більше ніж лицьова тканину на 2 см з кожного боку.
 8. Вниз лицьову тканину підгинаємо вдвічі, для отримання кишені, де буде знаходиться брусок-обважнювачі. Накриваємо виворотом.
 9. Обидві частини штори зшиваємо, краще потайним швом. Куточок, через який вставляється утяжелитель, зашивати не потрібно.
 10. Верхню частину з клейкою стрічкою загинаємо і пришиваємо потайним швом.
 11. Місця кріплення відзначаємо і рівномірно їх розподіляємо (відстань має становити 30-40 см).
 12. У тих місцях, де будуть кріпитися кільця, зшийте підкладкову і лицьову сторони декількома швами.
 13. У отримані кишені вставляємо прутики.
 14. Пришиваємо кільця.
 15. Шнури протягуємо через отримані колечка. Закріплюємо на кожному з кілець. Краще це робити, коли ви повісите полотно на карниз.
  Далі залишиться тільки відрегулювати штору по вікну, як вам зручно.
Звертайтеся до нас за виготовленням і покупкою
Оновлено: 25.06.2021
Коментарів: 0
Коментарі
Отменить
Додати коментар
Сучасні тенденції в дизайні інтер'єру
Розробка стилю інтер'єру - це важливий і досить складний процес. Якісно підібраний, грамотно вивірений інтер'єр буде радувати вас довгі роки, тому, поставитися до процесу варто з максимальною відповідальністю.
Детальніше
Стиль футуризм в інтер'єрі
Стиль футуризм в інтер'єрі
Якщо ви не знаєте, який стиль краще всього вибрати для свого інтер'єру і вам абсолютно не до душі надмірно естетичні стилі, буяють величезною кількістю декоративних елементів, то зверніть увагу на стиль футуризм.
Стиль постмодернізм в інтер'єрі
Стиль постмодернізм в інтер'єрі
Якщо говорити про постмодернізм в цілому, то це - все ж, скоріше, не стиль, а сукупність стильових напрямків. Тут і гіперболізація, і театральність, і фьюжн, і найнесподіваніші рішення, і еклектика: причому в абсолютно всіх видах мистецтва. Природно, постмодерн не міг залишити поза увагою інтер'єри.
Щодня з 9:00 до 21:00

Наші менеджери зв'язуються з Вамі в найкоротші терміни та дадуть відповіді на всі питання.

Щодня з 9:00 до 21:00