Правила безпечного обладнання кухні, коли в будинку дитина

Правила безпечного обладнання кухні, коли в будинку дитина

Поява маленької дитини в будинку - радість для всіх його жителів. Але, це і велика відповідальність перед ним. Важливо максимально відповідально підходити до питання облаштування не тільки його кімнати, але і кухонного простору. Як не дивно, найбільше небезпек малюків чекає саме на кухні. Особливо, якщо ваша кухня суміщена з їдальні або вітальні, або ви живете в квартирі-студії. Але, навіть в таких умовах обмеженого простору, убезпечити дитину від можливих поранень або травм дуже просто. Просто виконуйте кілька рекомендацій і необхідний рівень безпеки підтримувати буде не так важко.
 

Що може нашкодити

За статистикою медиків і рятувальних служб, найчастіше діти отримують травми в результаті опіків від перевернутих каструль з окропом і сковорідками з киплять стравами. Травмуються допитливі малюки і в результаті неконтрольованого полум'я. Що робити в такому випадку? В першу чергу важливо захистити плиту. Рекомендується встановити спеціальний обмежувач у вигляді довгої пластини. Він не дозволяє дотягнутися до сковорідок і каструль. У деяких випадках можна просто готувати на далеких конфорках чи розгортати ручки посуду в протилежну сторону.
 
Щоб дитина не зміг самостійно вмикати та вимикати полум'я, на ручки плити необхідно прикріпити спеціальні накладки. Вони легко знімаються дорослими і ідеально підходять для електричних або газових плит. При необхідності, можна використовувати для духових шаф або вбудованих варильних панелей.
 
Не меншу небезпеку дітям несуть і гострі приналежності - ножі, сокири, вилки, шампура для гриля. У процесі пізнання світу дитина легко поранитися ними. Саме тому їх необхідно прибрати з відкритого простору в шафи. Самі полички і ящики не повинні легко відкриватися. Використання накладок і кодових замків не дозволить відкрити шафку без вашого відома.
 
Варто стежити і за місцезнаходженням побутової хімії. Різні порошки, чистячі і миючі засоби нерідко приймаються всередину, так як розлиті в привабливі яскраві пляшечки. Тому їх необхідно зберігати в максимально відсторонено і закритому місці, бажано за межами кухні. Закривайте полиці шафи на спеціальні замки і обмежувачі, які не підвладні дітям.
 

На що ще звернути увагу

Необхідно також переконатися, що у вашого малюка немає доступу до:
 
  • предметів побутової техніки - навіть нешкідливий чайник може завдати шкоди, просто впавши зверху, тому необхідно прибирати будь-яку техніку з відкритого простору, стежити щоб не провисали дроти і не залишалися запчастини у відкритому доступі;
  • дрібних предметів декору і аксесуари - в квартирі, в якій живуть діти необхідно усунути вазочки, камінчики, склянки з піском і бісером, магнітики, все дрібне, яскраве і привабливе, в іншому випадку їх можуть просто проковтнути;
  • вікнам - як не дивно, вікна привертають дітей, тому необхідно використовувати якісні ролети, які не дозволять дитині випасти назовні, навіть при особливому бажанні.
Підготувати кухонний простір до появи дитини в будинку не так довго і дорого, як може здатися на перший погляд, але в будь-якому випадку ви зможете не переживати про безпеку свого малюка, навіть при короткостроковому відсутності.
0/ 5 (0)
Опубликавано: 29.10.2019
Просмотрено: 163 раз
Комментариев: 0
Комментарии
Отменить
Добавить комментарий

Якщо вам не сподобалася якість, відношення, були порушені терміни або у вас є скарга, ви завжди можете відправити лист безпосередньо нашому директору