• Головна
 • Блог
 • Плісе своїми руками. Як самостійно виготовити?

Плісе своїми руками. Як самостійно виготовити?

Зміст
Штори - плісе з паперу
Інструкція по виготовленню штори-плісе
Як можна прикріпити штору до вікна?

Щоб додати приміщенню затишок і неповторність кожна господиня придумує свої оригінальні ідеї, які дозволять отримати бажаний результат. Одним з таких аксесуарів є штори. З їх допомогою можна будь-якому приміщенню додати родзинку. Виготовити їх можна з самих різних матеріалів, які є у вас вдома.

Вдало підібрані штори здатні повністю змінити інтер'єр, підкреслити його родзинку і навіть оновити. З цієї причини, перш ніж скористатися послугами дизайнерів, краще спробуйте зробити щось своїми руками, і ви побачите, як перетворитися ваш будинок.

Штори - плісе з паперу

Штори-плісе - фіранки, що нагадують жалюзі, які виготовляють з паперу або плісировані тканини. Дана конструкція може триматися на спеціальній системі з ниток і збиратися в гармошку або закручуватися навколо планки на необхідну висоту. Створити такі штори самостійно зовсім не складно, та й за ціною вони будуть менше, ніж придбані в магазині.

Такі штори можна виготовити з паперу або тканини. Орієнтуючись на розташування смуг, вони бувають горизонтальні і вертикальні. Для роботи ви зможете вибрати той матеріал, який вам буде найзручнішим.

Паперові штори стануть ідеальним рішенням для тих людей, які вважають за краще часто міняти дизайн, а витрачати на це багато грошей не бажають. Крім своєї доступності, папір має і інші переваги:

 1. Універсальність. З паперу ви легко зможете викроїти найрізноманітніші форми, навіть якщо у вас немає такого таланту.
 2. Велика розмаїтість варіантів дозволить вибрати ідеальний матеріал для виготовлення штори з тисненням, малюнком або аплікацією.
 3. Різні варіанти щільності. Таким чином ви зможете створити штору-плісе для вітальні, кухні, спальні або дитячої кімнати.
 4. Доступність. Щоб створити плісе самостійно можна скористатися навіть шпалерами.

Єдиним недоліком такої конструкції є те, що її не можна використовувати для похилих віконних прорізів, а значить декорувати з їх допомогою горища і мансарди не вийде.

Інструкція по виготовленню штори-плісе

Для виготовлення штори необхідно:

 1. Папір, яка відповідає ширині віконного прорізу, а також в 1,5-2 рази перевищує висоту по довжині.
 2. Дерев'яні планки (2 шт.) З такою ж шириною.
 3. Клей.
 4. Нитки (краще взяти нейлонові або шовкові).
 5. Циганська голка або шило.

Для виготовлення штори будинку важливо дотримуватися інструкції:

 1. Необхідно взяти дерев'яні планки, які відповідають ширині вікна.
 2. Складаємо папір і запрасовуємо (щоб вийшли невеликі складки - на ширину бруса).
 3. Верхню частину полотна приклеюємо клеєм до планки, пресуємо і дозволяємо висохнути. Також для фіксації можна використовувати двосторонній скотч (але врахуйте, що таке кріплення менш довговічне, адже під впливом сонця скотч швидше втрачає свої властивості, та й може забарвлювати саму папір, а це дуже буде видно на жалюзі білого кольору).
 4. По краю паперу робимо кілька отворів шилом і протягуємо нитку (відстань відповідає 40-50 см полотна). Щоб більш надійно закріпити полотно, отвори створюємо ще і в дерев'яній планці. Нитки фіксуємо вузлами і проклеюємо.
 5. Буде потрібно також розрахувати висоту вікна, а також відкритих жалюзі. Підганяємо полотно під необхідні параметри.
 6. Папір приклеюємо до планки, що знаходиться внизу і теж закріплюємо нитками.

Чекаємо поки конструкція висохне. Всі штори-плісе готові.

Як можна прикріпити штору до вікна?

Над віконним прорізом прикріпити штору-плісе можна до стелі або стіні. Краще приєднувати штору до стелі, так як цьому випадку можна створити більш цілісне враження про інтер'єр. Якщо ж закріпити його на раму, то ви не зможете повною мірою користуватися підвіконням (вирощувати квіти, наприклад, так як світла їм буде недостатньо).

Розрізняють декілька видів кріплень для штор. Найбільш економічно вигідними є гачки з клейовою основою. Коли нитки будуть пропущені через дерев'яні планки, вузли необхідно зафіксувати і зробити петлю. Гачки закріплюються до вікна і на них вішаємо штору. Для більшої краси можна також декорувати петлі бісером або іншими декоративними елементами.

Інший варіант кріплення - за допомогою спеціальної пластикової конструкції, де конструкція закріплюється за допомогою саморізів. Особливість форми дає можливість пропускати фіксують нитки в конструкцію і добре фіксувати штору-плісе.

Штори-плісе, зроблені своїми руками - предмет справжньою гордості для господині, і виготовивши їх самостійно ви зможете пишатися своїм талантом і навіть похвалитися дизайнерським рішенням перед гостями.

Звертайтеся до нас за виготовленням і покупкою
Оновлено: 25.06.2021
Коментарів: 0
Коментарі
Отменить
Додати коментар
Римські штори як зібрати і встановити самостійно?
Елегантні, лаконічні, зручні римські штори користуються величезною популярністю. У магазині можна зустріти їх величезний асортимент, але іноді своїми руками можна зробити більш цікаві моделі, які не представлені в магазинах. Як на практиці створити римські штори самостійно, ще й закріпив в них підйомний механізм? Насправді це не так вже й складно.
Детальніше
Як підібрати рулонні штори для пластикових вікон
Як підібрати рулонні штори для пластикових вікон
Як правильно вибрати рулонні штори на пластикові вікна? Як правильно підібрати рулонні штори на пластикові вікна за розміром? Як вибрати відповідну тканину?
Голландський стиль в інтер'єрі
Голландський стиль в інтер'єрі
Скандинавський стиль в інтер'єрі сьогодні надзвичайно популярний. І, якщо ви зараз плануєте ремонт і перебуваєте в пошуках оптимального для себе стилю інтер'єру, але при цьому, не хочете зупинятися на найпопулярнішому варіанті, то ви цілком можете звернути увагу на голландський стиль.
Щодня з 9:00 до 21:00

Наші менеджери зв'язуються з Вамі в найкоротші терміни та дадуть відповіді на всі питання.

Щодня з 9:00 до 21:00