• Головна
 • Блог
 • Плісе своїми руками. Як самостійно виготовити?

Плісе своїми руками. Як самостійно виготовити?

Зміст
Штори - плісе з паперу
Інструкція по виготовленню штори-плісе
Як можна прикріпити штору до вікна?

Щоб додати приміщенню затишок і неповторність кожна господиня придумує свої оригінальні ідеї, які дозволять отримати бажаний результат. Одним з таких аксесуарів є штори. З їх допомогою можна будь-якому приміщенню додати родзинку. Виготовити їх можна з самих різних матеріалів, які є у вас вдома.

Вдало підібрані штори здатні повністю змінити інтер'єр, підкреслити його родзинку і навіть оновити. З цієї причини, перш ніж скористатися послугами дизайнерів, краще спробуйте зробити щось своїми руками, і ви побачите, як перетворитися ваш будинок.

Штори - плісе з паперу

Штори-плісе - фіранки, що нагадують жалюзі, які виготовляють з паперу або плісировані тканини. Дана конструкція може триматися на спеціальній системі з ниток і збиратися в гармошку або закручуватися навколо планки на необхідну висоту. Створити такі штори самостійно зовсім не складно, та й за ціною вони будуть менше, ніж придбані в магазині.

Такі штори можна виготовити з паперу або тканини. Орієнтуючись на розташування смуг, вони бувають горизонтальні і вертикальні. Для роботи ви зможете вибрати той матеріал, який вам буде найзручнішим.

Паперові штори стануть ідеальним рішенням для тих людей, які вважають за краще часто міняти дизайн, а витрачати на це багато грошей не бажають. Крім своєї доступності, папір має і інші переваги:

 1. Універсальність. З паперу ви легко зможете викроїти найрізноманітніші форми, навіть якщо у вас немає такого таланту.
 2. Велика розмаїтість варіантів дозволить вибрати ідеальний матеріал для виготовлення штори з тисненням, малюнком або аплікацією.
 3. Різні варіанти щільності. Таким чином ви зможете створити штору-плісе для вітальні, кухні, спальні або дитячої кімнати.
 4. Доступність. Щоб створити плісе самостійно можна скористатися навіть шпалерами.

Єдиним недоліком такої конструкції є те, що її не можна використовувати для похилих віконних прорізів, а значить декорувати з їх допомогою горища і мансарди не вийде.

Інструкція по виготовленню штори-плісе

Для виготовлення штори необхідно:

 1. Папір, яка відповідає ширині віконного прорізу, а також в 1,5-2 рази перевищує висоту по довжині.
 2. Дерев'яні планки (2 шт.) З такою ж шириною.
 3. Клей.
 4. Нитки (краще взяти нейлонові або шовкові).
 5. Циганська голка або шило.

Для виготовлення штори будинку важливо дотримуватися інструкції:

 1. Необхідно взяти дерев'яні планки, які відповідають ширині вікна.
 2. Складаємо папір і запрасовуємо (щоб вийшли невеликі складки - на ширину бруса).
 3. Верхню частину полотна приклеюємо клеєм до планки, пресуємо і дозволяємо висохнути. Також для фіксації можна використовувати двосторонній скотч (але врахуйте, що таке кріплення менш довговічне, адже під впливом сонця скотч швидше втрачає свої властивості, та й може забарвлювати саму папір, а це дуже буде видно на жалюзі білого кольору).
 4. По краю паперу робимо кілька отворів шилом і протягуємо нитку (відстань відповідає 40-50 см полотна). Щоб більш надійно закріпити полотно, отвори створюємо ще і в дерев'яній планці. Нитки фіксуємо вузлами і проклеюємо.
 5. Буде потрібно також розрахувати висоту вікна, а також відкритих жалюзі. Підганяємо полотно під необхідні параметри.
 6. Папір приклеюємо до планки, що знаходиться внизу і теж закріплюємо нитками.

Чекаємо поки конструкція висохне. Всі штори-плісе готові.

Як можна прикріпити штору до вікна?

Над віконним прорізом прикріпити штору-плісе можна до стелі або стіні. Краще приєднувати штору до стелі, так як цьому випадку можна створити більш цілісне враження про інтер'єр. Якщо ж закріпити його на раму, то ви не зможете повною мірою користуватися підвіконням (вирощувати квіти, наприклад, так як світла їм буде недостатньо).

Розрізняють декілька видів кріплень для штор. Найбільш економічно вигідними є гачки з клейовою основою. Коли нитки будуть пропущені через дерев'яні планки, вузли необхідно зафіксувати і зробити петлю. Гачки закріплюються до вікна і на них вішаємо штору. Для більшої краси можна також декорувати петлі бісером або іншими декоративними елементами.

Інший варіант кріплення - за допомогою спеціальної пластикової конструкції, де конструкція закріплюється за допомогою саморізів. Особливість форми дає можливість пропускати фіксують нитки в конструкцію і добре фіксувати штору-плісе.

Штори-плісе, зроблені своїми руками - предмет справжньою гордості для господині, і виготовивши їх самостійно ви зможете пишатися своїм талантом і навіть похвалитися дизайнерським рішенням перед гостями.

Звертайтеся до нас за виготовленням і покупкою
Оновлено: 25.06.2021
Коментарів: 0
Коментарі
Отменить
Додати коментар
Переваги та особливості дизайну інтер'єру дерев'яного будинку
Використання дерева в будівництві приватного будинку набуло широкого застосування і популярність за рахунок своєї природної екологічності і натуральності. Дерево в інтер'єрі здатне привнести в будинок затишок і моральний спокій. Якщо весь будинок складається з дерева і навіть обробка дерев'яна, то це практичне рішення для любителів вишуканості. Торкаючись до дереву немає різниці, яка це порода і яким способом вона оброблена, на психологічному рівні людина відразу ж відчуває об'єднання з природою, душевний спокій і благодать. Зараз немає різниці, де проживає людина і який у нього тип будинку, нехай це буде навіть маленький дачний будиночок за містом, або шикарний котедж в дорогому селищі, дерево - це символ єдності з природою, стильний матеріал, який здатний привнести вишуканості в інтер'єр.
Детальніше
Антідізайн в інтер'єрі
Антідізайн в інтер'єрі
Антідізайн - це одне з найбільш суперечливих напрямків в дизайні інтер'єру. Антідізайн - це поєднання непоєднуваного, це - кітч, це - відсутність будь-яких кордонів і використання всього того, що може вважатися моветоном в будь-яких інших стилях
Як зняти розсувні вікна на балконі
Як зняти розсувні вікна на балконі
Ось, хто коли-нибудь приймає рішення провести полноценний ремонт, знає, як це непросто. Практично в кожному з них знаходиться квартира, яка вимагає заміни старих віконних конструкцій на нові.
Щодня з 9:00 до 21:00

Наші менеджери зв'язуються з Вамі в найкоротші терміни та дадуть відповіді на всі питання.

Щодня з 9:00 до 21:00