Однокімнатні квартири користуються підвищеним попитом. Це не дивно, адже ціна такої квартири менше, ніж двох або трикімнатної. До того ж у зв'язку із зростанням вартості на оплату комунальних послуг, придбання однокімнатної квартири бачиться більш вигідним в довгостроковій перспективі. У той же час однокімнатна квартира вимагає особливого підходу. За рахунок обмеженого простору, необхідно використовувати кожен вільний метр з максимальною користю.
Слід зауважити, що однокімнатна квартира може істотно відрізнятися за площею, а тому і до її дизайн-проекту буде різний підхід. У цій статті розглянемо основи дизайну для однокімнатних квартир площею від 30 до 120 кв. м. Це найбільш популярні габарити представлені на ринку однокімнатних квартир. Незважаючи на істотну різницю в площі, все однокімнатні квартири об'єднує одне: необхідність розміщення в одній кімнаті і спальні, і вітальні, і робочого місця.
Основні прийоми в дизайні однушки
Кожен проект починається з таких пунктів, як:
- виміри приміщення;
- аналізу індивідуальних побажань мешканця;
- створення декількох відповідних під побажання і фінансові можливості концепцій дизайну;
- узгодження проекту;
- реалізація.
Грамотний проект для 1-кімнатної квартири повинен базуватися на наступних принципах, а саме:
- ергономічність - квартира повинна бути комфортною для проживання;
- естетичність - залежить від уподобань власника, реалізація смакових побажань в інтер'єрі;
- безпека - стосується правильної розстановки і підключення побутової техніки, комунікацій;
- економічність - використання сучасних енергозберігаючих технологій та матеріалів.
Одним із способів візуального розширення квартири і підвищення її функціональності, є перероблення планування стандартної квартири в квартиру-студію. Поєднання житлового простору і кухні дозволить отримати більше вільного простору. При цьому важливо у виборі кухонних побутової техніки потурбується про її рівні шуму, встановити якісну та тиху витяжку. Простір між кімнатою і кухнею відділяється спеціальною перегородкою, яку можна зробити у вигляді барної стійки.
Принцип дизайн проекту однокімнатної квартири полягає в грамотному зонуванні простору: це має бути привабливо не тільки зовні, але і забезпечувати комфорт. Правильний підхід дозволить оптимально розмістити зони відпочинку і зони активності відповідно до побажань власника.
Підхід до зонування простору залежить також від числа осіб, які будуть проживати в квартирі. Для холостяка і сімейної пари з дитиною дизайн-проект буде істотно відрізнятися.
Зонування можна виконати за допомогою обробки і кольору, спеціальних перегородок або меблів. У центрі кімнати рекомендується встановити диван, він послужить відмінним роздільником основного простору на зони відпочинку і роботи.
Якщо в сім'ї є діти, то простір для них можна організувати за допомогою декоративної ширми в кутку кімнати. Там можна розмістити ліжко та інші речі дитини. За рахунок того, що ширму легко демонтувати перенести, таке рішення дозволить з часом міняти підхід з урахуванням віку і потреб дитини.
Ще одним способом розширення простору може стати знесення стіни відокремлює балкон і кімнату. Врахуйте, що для таких кардинальних змін в планування квартири потрібен дозвіл. Якщо балкон дасть істотний приріст площі і він належним чином утеплений, то це хороше рішення. Простір балкона можна використовувати і без знесення стіни, організувавши там робоче місце або затишну зону відпочинку. Також балкон може послужити в якості зони занять спортом, якщо площа дозволяє встановити там тренажер.