Шпалери в інтер'єрі вітальні

Сучасні дизайнерські рішення пропонують різні варіації шпалер для вітальні. У цьому розмаїтті просто загубитися, тому ми розповімо про оптимальні варіанти вибору шпалер для однієї з головних кімнат - вітальні.

Шпалери в інтер'єрі вітальні

На що звертаємо увагу


При виборі шпалер важливо враховувати особливості кімнати, де вони будуть наклеєні. У вітальні можуть трохи нудно виглядати однотонні шпалери, особливо, якщо кімната велика за площею. Тому дивимося на такі особливості:

 • Площа кімнати.
 • Освітленість.
 • Домінуючі кольори (якщо вже куплена меблі).
 • Насиченість декоративних деталей.
 • Будова стелі і колір підлоги.

Види шпалер для вітальні


Шпалери сьогодні роблять не тільки різних кольорів і текстур, а й з різного матеріалу. Це допомагає знайти кожному покупцеві оптимальний варіант для свого будинку.

Матеріал основи шпалер:

 • Папір. Це незамінна класика. Більшість шпалер робляться саме на паперовій основі. Але враховуйте, що вони не вологостійкі, тому для вітальні-студії такий варіант не підійде. Догляд за такими шпалерами максимально простий: досить чистити їх сухий (важливо!) Ганчірочкою, під стелею проходити пилососом. Різноманітні кольори і текстура паперових шпалер роблять їх лідерами на сучасному ринку.
 • Акрил. Вони також зроблені на паперовій основі, але на базу завдали полімерний матеріал. Тому акрилові шпалери не зовсім добре закривають дефекти на стінах, будуть видні деякі нерівності. Тому цей варіант не зовсім популярний сьогодні.
 • Вініл. Вінілові шпалери - оптимальний варіант для сучасної вітальні. Вони здатні перекрити нерівності на стінах, виконують звуко- і теплоізоляцію. Сьогодні можна купити вінілові шпалери будь-якого кольору і текстури.
 • Скловолокно. Це довговічні шпалери, вони досить міцні. Але єдиний варіант обробки - це фарбування. Шпалери важко демонтувати, вони стоять також недешево.
  Рідкі шпалери. Вони виконані з целюлози. За зовнішнім виглядом схожі на штукатурку. Такі шпалери не дадуть распатроніть грибку або цвілі від зайвої вологи.
 • Натуральні матеріали (бамбук, шкіра, текстиль). Ці шпалери використовують більше як декор. Або ж для додавання оригінальності в незвичайні стилі інтер'єру. Наприклад, японський стиль допускає використання шпалер, зроблених з бамбука.

Світлі шпалери у вітальні

Нейтральні і пастельні тони зроблять вітальню візуально просторіше. Ця колірна гамма також актуальна для мешканців квартир, у яких вікна виходять на північ, оскільки мало сонячного світла потрапляє в кімнату. Світлі шпалери - оптимальний варіант для невеликих віталень. Також можна оформити нижню частину стін темнішими шпалерами, а зверху додати світлі тони. Такий плавний градієнт зроблять кімнату більш цікавою.

Темні шпалери для вітальні

Ними краще виділяти зони в кімнаті. Наприклад, стіна, біля якої стоїть диван, може бути темною, а інші стіни світлі. Такий контраст додасть родзинку в кімнаті, візуально розділить простір на зони. У маленьких віталень темні кольори - не дуже хороший варіант.

0/ 5 (0)
Опубликавано: 15.03.2020
Просмотрено: 281 раз
Комментариев: 0
Комментарии
Отменить
Добавить комментарий

Якщо вам не сподобалася якість, відношення, були порушені терміни або у вас є скарга, ви завжди можете відправити лист безпосередньо нашому директору