Неокласичний стиль в інтер'єрі
При наявності величезного розмаїття сучасних функціональних і мінімалістичний стилів в інтер'єрі, все частіше замовники звертаються до стилів помпезним, насиченим декоративними елементами, в тому числі - стилю бароко, рококо, класичного. Неокласичний стиль, при цьому, також актуальне. Він не так громіздкий як автентична класика, він цілком застосовний в сучасних квартирах, досить функціональний, при цьому, що буде важливо естетам, в ньому цілком і повністю зберігаються важливі принципи золотого перетину. Втім, про все по порядку.
Неокласичний стиль в інтер'єрі: основні особливості
- Вхід в неокласичні апартаменти починається з вітальні, яку важливо правильно зонувати, звівши колони, напівколони або неглухіе перегородки. Дверей, позбутися від яких не можна, надаємо вид арок.
- Присутність сучасних технологій, наприклад, домашнього кінотеатру, що не мікшується, а підкреслюється, наприклад, в спальні він поміщається на стилізований під старовину комод з інкрустованими висувними ящиками і оттеняется дорогою вазою з букетом засушених екзотичних квітів. В цьому і полягає суть неокласики: вам не потрібно приховувати побутову техніку і все функціональний елементи.
- Від класики в інтер'єрі можна використовувати такі елементи як ліпнина або колони. Меблі повинні бути, в ідеалі, дерев'яної, можна - з текстильної або шкіряною оббивкою. Від темної оббивки варто відмовитися.
- В якості підлогового покриття відмінно підійде складальної паркет з темного дерева, ламінат, рідше - світлий ковролін.
- Навісну стелю в неокласичному інтер'єрі буде кращим рішенням. Він може бути і обштукатурених, в цьому випадку, прикрасьте його ліпниною.
- Стіни краще зробити однотонними, підійде як фарба, так і штукатурка.
- Палітра можлива будь-яка, за винятком «кислотних» помаранчевого, зеленого, яскраво-жовтого; поєднання більше трьох відтінків небажано, домінувати повинні пастельний, кремовий або бежевий тони. Дуже добре підходить ніжний рожевий, ніжний блакитний, світлий золотий, різні варіації на тему відтінків айвори і шампань.
- Одна з переваг стилю неокласицизм в інтер'єрі перед класичними стилями - він не диктує строгих вимог до ажурности і декоративності, це питання ваших уподобань. І кількість декоративних елементів також регулюється виключно вашими смаковими уподобаннями. Як декор відмінно виглядають підлогові або настільні освітлювальні прилади з текстильними абажурами, картини в різьблених рамках. Як правило, в неокласичних інтер'єрах панує велика кількість дзеркал. Вітається велика кількість живих квітів в горщиках.
- Бажаючи привнести нотку яскравості, ви можете використовувати один-два предмети, наприклад, абажури з тканини, насичених синього, зеленого, бордового кольорів. Краще, якщо кольори будуть саме насиченими, а не яскравими. Колірних акцентів повинно бути небагато.
- Металу і пластика в неокласичному інтер'єрі повинен бути мінімум. Як правило, ці матеріали виглядають точно так само недоречно, як і занадто яскраві, кислотні відтінки. Як матеріали повинні володіти дерево і текстиль.
- Підлоги можна додатково прикрасити килимами, що імітують шкури тварин.
- Кухня не буде вибиватися із загального ключа, якщо ви приховаєте побутову техніку за класичними фасадами. Краще, якщо вся побутова техніка буде захована в шафах або спеціальних нішах.
Сонцезахисні системи, які підійдуть для неокласичного стилю: які вони?
Головне - не використовувати звичайні алюмінієві або пластикові горизонтальні жалюзі, вони просто знищать всю красу неокласики, зроблять приміщення ну дуже вже сучасним. На вікнах в цьому стилі прийнятий текстиль, тому краще вибрати тканинні ролети. Цілком підійде класична модель, відтінки вибирайте світлі, а тканина - гладку, без зайвих текстурованих елементів і, тим більше, принтів.


