З віком в організмі людини відбуваються зміни. Стійкість до захворювань знижується, змінюються біологічні ритми, що безпосередньо впливає на здоров'я людини і його самопочуття. Для поліпшення роботи органів і систем органів використовуються вітаміни і БАДи. Ми поділимося базовими знаннями, які дадуть розумінням питання, а призначати вітаміни може тільки лікуючий лікар.
Чому людина має потребу у вітамінах?
Ці елементи не виробляє наш організм. Як наслідок - людині потрібно отримувати вітаміни з їжі. Харчові звички формуються протягом усього життя, з такою ж регулярністю вони змінюються. Правильне харчування допомагає отримувати необхідні мікроелементи з їжі, але не завжди виходить стежити за раціоном. У більш розвинених країнах (Англія, Фінляндія, Німеччина, наприклад) літні люди приймають БАДи для нормалізації життєвих процесів. У нас цей відсоток мізерний - 3-4%.
Людям у віці потрібно приймати додатково вітаміни, оскільки саме ці добавки поліпшують загальний стан здоров'я і стабілізують фізичну працездатність.
Дефіцит вітамінів з'являється через:
- Неякісних продуктів харчування (а це не рідкість для країн СНД).
- Незбалансованої дієти.
- Недостатнього споживання їжі на добу.
- Як наслідок - проблеми зі здоров'ям.
Вибір вітамінів і комплексів
Є базовий набір вітамінів, без якого організм не може функціонувати повноцінно. Жиророзчинні вітаміни A, D, E і B12 надходять разом з їжею. Але тільки в тому випадку, якщо людина правильно харчується.
Вітамін С
Великого відсотка людей в літньому віці не вистачає вітаміну С. Це антиоксидант, який підтримує імунітет, нормалізує метаболізм. Вітамін можна отримати з таких продуктів: апельсини, смородина, лимони, солодкий перець. У тих, хто не може приймати в їжу ці продукти з різних причин (алергія, наприклад) може виникнуть дефіцит вітаміну С.
Вітаміни групи В
Якщо з віком з'явилися проблеми зі шлунком, то вітаміни групи В не сприймаються в достатніх обсягах. Нестача вітаміну В12, наприклад, з часом призводить до анемії. В2 (рибофлавін) просто необхідний для гарного зору і стабільної роботи ЦНС. З віком організм гірше сприймає вітаміни групи В, тому відновити потрібний для здорового організму баланс допоможуть додаткові вітаміни.
Вітамін А
Цей вітамін здатний нормалізувати роботу шлунково-кишкового тракту, зберегти зір і підвищити імунітет. Важлива замітка: вітамін А сприймається організмом в тандемі з жирами, тому навіть у вигляді добавки вітамін приймається організмом при достатньому споживанні жирів.
Прийом вітамінів
Програму прийому вітамінів може скласти лікуючий лікар. Призначення вітамінів відбувається тільки після обстеження і виявлення проблем зі здоров'ям. Не приймайте вітамінні комплекси і добавки самостійно. Перевищення денної норм вітамінів настільки ж небезпечний, як і їх недолік в організмі людини. Тому стежте за харчуванням і в разі потреби звертайтеся до лікаря, який призначить правильні вітамінні доповнення.