Який матеріал вибрати для будівництва дерев'яного будинку

Будівництво дерев'яних будинків досі не втрачає своєї актуальності, незважаючи на популярність багатьох інших будівельних матеріалів на будівельному ринку. Але, щоб отримати в результаті якісне дерев'яна будівля, необхідно докласти трохи зусиль, в тому числі вибрати якісний будівельний матеріал.

Який матеріал вибрати для будівництва дерев'яного будинку

Як вибрати породу дерев

 

Не останнє значення має обрана порода дерев для будівництва будинку. Від цього залежить, наскільки якісною буде тепло і звукоізоляція в приміщенні, зовнішній вигляд стін і багато іншого.

 

Найчастіше при будівництва будинків використовується сосна. Її деревина виділяється привабливим насиченим кольором, чітко промальовані текстурою, а бруси легко піддаються необхідній обробці. Не менш популярна і ялина, яка пропускає максимально повітря в приміщення. Але, може виникнути проблема обробки полотна через великої кількості сучків.

 

Максимально стійкої до впливу грибків і паразитів вважається модрина і кедр. Але, матеріали дуже недешеві за рахунок умов зростання, якісних показників і привабливого кольору і візерунка на зрізі.

 

Види брусів

 

Залежно від ступеня обробки, розрізняють кілька типів обробки брусів:

 

  • цілісні непрофілірованниие;
  • цільні профільовані;
  • клеєні профільовані.

 

Цілісні непрофільовані бруси виробляються виключно шляхом обтісування цілісної колоди з декількох сторін, обрізаючи круглі краю. Найчастіше використовується матеріал 15х15 см, який пройшов процес природної сушки. Такі бруси досить поширені, відносно дешеві. Але, в результаті природної сушки матеріал покривається тріщинами і жолобиться. Якщо не провести своєчасну обробку, полотно буде потроху гнити. Важливо провести і додаткову обробку, щоб полотно не розсипалося.

 

Профільовані бруси проходять спеціальну обробку, в процесі яких отримують ідеальну форму і на поверхні створюється замок, за допомогою якого бруси міцно скріплюються між собою. В результаті готова стіна набуває максимально привабливий вигляд. Використання замків додатково сприяє відсутності зазорів навіть з часом. Профільовані бруси досить просушені і майже не дають усадку в подальшому. Стіни з профільованих брусів не потребують додаткової обробки, тому вигідно виділяються на тлі інших. Але, може з часом давати невелику усадку.

 

Ідеальним варіантом вважається використання клейового бруса, який не дає усадку і має всі переваги дерева. Для кріплення декількох смужок використовується спеціальний клей і прес. В результаті виходить матеріал, який можна використовувати для зведення будь-яких будинків, незалежно від призначення. Клей не втрачає своєї міцності навіть з часом. Незважаючи на високу ціну матеріалу, клейовий брус популярний за рахунок оперативності будівництва.

 

Щоб визначитися, який саме матеріал з дерева необхідний саме для вашого проекту, досить просто більш детально ознайомитися з характеристиками кожного окремого матеріалу.

0/ 5 (0)
Опубликавано: 03.03.2020
Просмотрено: 325 раз
Комментариев: 0
Комментарии
Отменить
Добавить комментарий

Якщо вам не сподобалася якість, відношення, були порушені терміни або у вас є скарга, ви завжди можете відправити лист безпосередньо нашому директору