Який матеріал вибрати для будівництва дерев'яного будинку

Будівництво дерев'яних будинків досі не втрачає своєї актуальності, незважаючи на популярність багатьох інших будівельних матеріалів на будівельному ринку. Але, щоб отримати в результаті якісне дерев'яна будівля, необхідно докласти трохи зусиль, в тому числі вибрати якісний будівельний матеріал.

Як вибрати породу дерев

 

Не останнє значення має обрана порода дерев для будівництва будинку. Від цього залежить, наскільки якісною буде тепло і звукоізоляція в приміщенні, зовнішній вигляд стін і багато іншого.

 

Найчастіше при будівництва будинків використовується сосна. Її деревина виділяється привабливим насиченим кольором, чітко промальовані текстурою, а бруси легко піддаються необхідній обробці. Не менш популярна і ялина, яка пропускає максимально повітря в приміщення. Але, може виникнути проблема обробки полотна через великої кількості сучків.

 

Максимально стійкої до впливу грибків і паразитів вважається модрина і кедр. Але, матеріали дуже недешеві за рахунок умов зростання, якісних показників і привабливого кольору і візерунка на зрізі.

 

Види брусів

 

Залежно від ступеня обробки, розрізняють кілька типів обробки брусів:

 

  • цілісні непрофілірованниие;
  • цільні профільовані;
  • клеєні профільовані.

 

Цілісні непрофільовані бруси виробляються виключно шляхом обтісування цілісної колоди з декількох сторін, обрізаючи круглі краю. Найчастіше використовується матеріал 15х15 см, який пройшов процес природної сушки. Такі бруси досить поширені, відносно дешеві. Але, в результаті природної сушки матеріал покривається тріщинами і жолобиться. Якщо не провести своєчасну обробку, полотно буде потроху гнити. Важливо провести і додаткову обробку, щоб полотно не розсипалося.

 

Профільовані бруси проходять спеціальну обробку, в процесі яких отримують ідеальну форму і на поверхні створюється замок, за допомогою якого бруси міцно скріплюються між собою. В результаті готова стіна набуває максимально привабливий вигляд. Використання замків додатково сприяє відсутності зазорів навіть з часом. Профільовані бруси досить просушені і майже не дають усадку в подальшому. Стіни з профільованих брусів не потребують додаткової обробки, тому вигідно виділяються на тлі інших. Але, може з часом давати невелику усадку.

 

Ідеальним варіантом вважається використання клейового бруса, який не дає усадку і має всі переваги дерева. Для кріплення декількох смужок використовується спеціальний клей і прес. В результаті виходить матеріал, який можна використовувати для зведення будь-яких будинків, незалежно від призначення. Клей не втрачає своєї міцності навіть з часом. Незважаючи на високу ціну матеріалу, клейовий брус популярний за рахунок оперативності будівництва.

 

Щоб визначитися, який саме матеріал з дерева необхідний саме для вашого проекту, досить просто більш детально ознайомитися з характеристиками кожного окремого матеріалу.

0/ 5 (0)
Опубликавано: 03.03.2020
Просмотрено: 9 раз
Комментариев: 0
Комментарии
Отменить
Добавить комментарий

Якщо вам не сподобалася якість, відношення, були порушені терміни або у вас є скарга, ви завжди можете відправити лист безпосередньо нашому директору