Як приймати квартиру в новобудові і захистити свої інтереси

Прийом квартири в новобудові - відповідальний і важливий крок для кожного власника. Якщо допустити всього кілька помилок, приємне придбання дістане безліч в процесі експлуатації, а в деяких випадках проживання в квартирі з проблемами може бути небезпечно для здоров'я і життя. Щоб не допустити можливих проблем, досить просто знати, як захистити свої інтереси.

Як приймати квартиру в новобудові і захистити свої інтереси

Як можуть здаватися квартири


Ще на етапі укладання договору з забудовникам, ви підписуєте договір, в якому прописується стан квартири по закінченню будівельних робіт. Залежно від компанії, квартири в новобудовах можуть здаватися:

 

  • без обробки;
  • з чорновою обробкою;
  • з ремонтом «під ключ».


Найчастіше квартири поставляються без внутрішньої обробки і навіть без підключених комунікацій. Такий тип обробки отримав назву «коробка». Всі ремонтні роботи необхідно проводити самостійно. При чорнової обробці забудовник найчастіше обмежується вирівнюванням і оштукатурюванням поверхонь, підключенням комунікацій. Квартири «під ключ» максимально готові до проживання. У них проведено косметичний ремонт, підключені всі необхідні комунікації, встановлена сантехніка та навіть деяка побутова техніка, наприклад витяжка на кухні і кондиціонер.

 

Важливі нюанси


Основна проблема полягає в тому, що розподіл умовно і кожен забудовник індивідуально продумує яка обробка буде здійснюватися в новобудові. Ступінь готовності прописується в договорі, тому цей момент необхідно обумовлюватися до підписання. Додатково рекомендується уважно ознайомлюватися з проектною декларацією, договорами, сайтом актуального проекту. Не зайвим буде дослідження демо-квартири, якщо така можливість є.

 

При прийомі необхідно уважно ознайомитися з:

 

якістю стін - перевіряється однорідність складу, наскільки герметичні шви, вирівнювалися чи кути в міжкімнатних перекриттях і наскільки вирівняна сама поверхня. Варто звернути увагу на якість проведених робіт, наявність будівельного сміття, наявність тріщин і відколів, що випадають цегли, плями вогкості або незрозумілого походження;
плити перекриття - до них відносять підлогу і стелю. Вони повинні бути однорідними за своїм складом, без різних заглиблень і пустот, розташовані на одній висоті, що легко перевіряється за допомогою рівня. Не допускається наявність елементів опалубки, проглядання частин арматури і відсутність стяжки;
будівельні та оздоблювальні матеріали - можуть використовуватися тільки якісні матеріали, які призначені для використання при будівництві багатоповерхових будинків. Забудовник повинен надати подібну інформацію. Якість обробки буде помітно при першому огляді, нічого не повинно обсипатися, братися плямами або покриватися дивними плямами.


Необхідно також перевірити, наскільки відповідає передбачуваному опису. Чи підключені комунікації, наскільки якісно вони працюють і чи можна проводити самостійну їх заміну.

 

В іншому випадку необхідно відхилити акт підписання і скласти претензію на ім'я забудовника, в якому необхідно вказати всі претензії щодо проведеного ремонту.

0/ 5 (0)
Опубликавано: 03.03.2020
Просмотрено: 256 раз
Комментариев: 0
Комментарии
Отменить
Добавить комментарий

Якщо вам не сподобалася якість, відношення, були порушені терміни або у вас є скарга, ви завжди можете відправити лист безпосередньо нашому директору