Як правильно зняти жалюзі

Зміст
Різноманітність жалюзі по конструкції
Інструкції по зняттю різних видів жалюзі
Поради для зняття жалюзі

Якщо ви вибрали в свій інтер'єр зручні і стильні жалюзі, то варто розуміти, що іноді доведеться їх знімати, хоча б для того щоб почистити або якщо це пластиковий варіант то помити і змити пил. Для того щоб процес зняття пройшов гладко і не пошкодити все конструкцію, звичайно варто знати кілька правил і дотримуватися інструкції щодо зняття.

Перш за все варто розуміти, що жалюзі представляють собою зібрані в одну цільну конструкцію смуги, ламелі вертикально або горизонтально, і регулюються між собою за допомогою спеціального механізму, який і регулює светозащитную функцію. Матеріали з яких виготовляють жалюзі може бути дуже різний.

Різноманітність жалюзі по конструкції


Існує величезна кількість видів жалюзі: вертикальні тканинні, горизонтальні (дерево, пластик, алюміній, бамбук), тканинні ролети (відкритого і закритого типів), ролети день-ніч, римські штори, штори плісе.

Кожен тип виробів демонтується по-своєму.

 • Вертикальні жалюзі прикріплені на спеціальні гачки бігунки на кшталт звичайного карниза:
  Зрушуємо ламелі до одного краю. Для початку варто зняти всі декоративні закриває кришки, після чого знімаємо кронштейн, який і фіксує саму штору.
  Після цього акуратно піднімаючи звільняємо залишився фіксатор, і по черзі в праву сторону звільняємо все ламелі.
  Далі знімаємо кронштейни (прикручені саморізами)
 • Рулонні штори відкритого типу звертаємо повністю в рулон, і потім виймаємо шестерні і вал з ланцюговим механізмом, після чого знімаємо бічні заглушки і звільняємо сам рулон.
 • Рулонні штори закритого типу так само точно як і відкритого, але після соврачіванія необхідно зняти декоративний короб і напрямні

Звертайтеся до наших фахівців за докладною інструкцією і порадами по демонтажу будь-яких типів сонцезахисних систем.

Інструкції по зняттю різних видів жалюзі

Перш за все варто зрозуміти які ж саме у вас жалюзі по конструкції, і після цього вже підходити до самого процесу. Також матеріал дуже впливає на процес зняття, пластик, тканину або дерево потребує особливої ​​уваги.

Вертикальні жалюзі прикріплені на спеціальні гачки бігунки на кшталт звичайного карниза, і тому процес зняття такої, для початку повертаємо ламелі паралельно до підвіконня, і зрушуємо до одного краю карниза, після чого поступово знімаємо кожну смугу і пам'ятаємо про шнурі, який також акуратно складаємо, щоб потім не заплутався. На кожній ламелі є свій утяжелитель його також можна по черзі зняти. Зазвичай застосовувати силу тут не потрібно просто без зусиль знімається, після чого тканинні ламелі можна акуратно згорнути ну або протерти, або помити. Вертикальні жалюзі щільного матеріалу знімаються трохи по-іншому, так як сама ламель дуже щільна, але зміст той самий.

Горизонтальні жалюзі знімати трохи складніше ніж вертикальні, але все ж можна самостійно. У такій конструкції дуже багато буває власників і фіксаторів, варто кожен знімати поступово і не допустити деформації і поломки. Для початку варто зняти всі декоративні закриває кришки, після чого знімаємо кронштейн, який і фіксує саму штору. Після цього акуратно піднімаючи звільняємо залишився фіксатор, і по черзі в праву сторону звільняємо все ламелі пластини, зазвичай невеликі розміром варто все компактно утримати. Додатково кронштейни можуть бути прикріплені саморізами, тому варто іноді застосовувати шуруповерт, для безпечного зняття.

Рулонні штори-жалюзі, також демонтуються не дуже складно. Для початку варто зрозуміти який саме кріплення застосуємо на даних жалюзі. Може бути, як саморезах, так магнітний або двосторонньому скотчі. Спочатку звертаємо весь рулон повністю в котушку, і потім виймаємо шестерні і вал з ланцюговим механізмом, після чого знімаємо бічні заглушки і звільняємо сам рулон. Не забувайте вийняти утяжелитель, який знаходиться в низу полотна, особливо якщо збираєтеся його прати.

Касетні жалюзі, тобто рулонні штори закритого типу, такі жалюзі знімаються за принципом попередніх, але є свої нюанси. Вся система зняття така ж, як рулонних, вони такі і є, але попередньо потрібно зняти декоративний короб, який закриває всю конструкцію, і потім вже скручуємо рулон, знімаємо бічні заглушки, звільняємо конструкцію вал і ланцюговий механізм, після чого і звільняємо суму рулонну штору . Що стосується кріплень на магніти або двосторонній скотч, тут все простіше і не варто застосовувати шуруповерт, просто знятий з магніту, або відтерти скотч.

Кожен метод має свої особливості і іноді все може піти не за планом, тому не варто дуже сильно тиснути або згинати всі деталі конструкції.

 

Поради для зняття жалюзі

Як і говорив раніше варто враховувати багато деталей самих жалюзі матеріал та інше, і щоб закріпити весь матеріал про зняття варто пам'ятати:

 • найпростіші моделі жалюзі для зняття, є тканинні полотна, на відміну від алюмінієвих вони пластичні і не помнуться, і не зламаються. Але їх можна необережно порвати, так як покриття, яким вони просякнуті, можуть бути крихким, тому варто бути обережними;
 • в жалюзі дуже багато пластика, який має властивість дуже легко ламатися, також варто пам'ятати про це, при демонтажі пластикових деталей.
  алюмінієві жалюзі самий крихкий матеріал для зняття, і саме таке жалюзі варто знімати з особливою обережністю, і не застосовувати зайвою силу. Також ще дуже легко при знятті подряпати кольорове покриття таких алюмінієвих жалюзі, і що найголовніше, що вони дряпають один одного коли стикаються, так що пам'ятаєте про це;
 • дерев'яні жалюзі, не так популярні, але дерев'яний матеріал один з найбільш сприйнятливий до вологи, і тому якщо була хоч найменша деформація, то знімати такі жалюзі дуже складно , І також дерево може дуже легко зламатися при найменшому сильному натисканні, не варто застосовувати силу.

Для того щоб наочно побачити всі процеси зняття жалюзі, і послідовність всіх процесів, ви можете подивитися надане відео, і більш детальніше розглянути кожен процес, і всі деталі конструкції різноманітних жалюзі.

Звертайтеся до нас за виготовленням і покупкою
Оновлено: 12.08.2021
Коментарів: 0
Коментарі
Отменить
Додати коментар
Що краще - грати або захисні ролети
У цьому пості, ми з вами обговоримо різницю між установкою грат і захисних ролет на вікна. Грати чи ролети: обираємо оптимальний варіант - корисні і цікаві статті, поради та рекомендації.
Детальніше
Вікно пластикове: деформація
Вікно пластикове: деформація
Як розпізнати деформації вікна? Причини деформації пластикового вікна. Що робити, якщо пластикове вікно деформувалося? Основні і першочергові причини деформації пластикових вікон
Купити тканинні жалюзі день-ніч в Києві
Купити тканинні жалюзі день-ніч в Києві
Ролети день-ніч - це система, яка має можливість регулювання світлового потоку. Модель прекрасно підходить інтер'єру будь-якого приміщення. Використання полотна з чергуються смугами в конструкції визначає другу назву такого зручного пристосування - жалюзі день-ніч "зебра". В жалюзі день-ніч використовується спеціальна якісна тканина, що не піддається забрудненню, прекрасно відштовхує вологу і не вигоряє під сонячними променями. Матеріал весь трохи, а весь догляд реально звести до використання сухий щітки для усунення мінімальної кількості пилу, що скупчився.
Щодня з 9:00 до 21:00

Наші менеджери зв'язуються з Вамі в найкоротші терміни та дадуть відповіді на всі питання.

Щодня з 9:00 до 21:00