Інтер'єр спальні в японському стилі

Функціональність і вишукана простота японських спалень - дивна особливість традиційного і сучасного інтер'єру. У цій кімнаті кожному важливо відчути свободу, дати собі можливість відпочити і добре виспатися. Японська культура облаштування спальні відмінна від європейських традицій. Тому ми розповімо про традиційний підхід до питання інтер'єру спальні в японському стилі.

Інтер'єр спальні в японському стилі

Традиційна спальня японців

Чим же вона відрізняється від звичної нам кімнати для відпочинку? Стиль відрізняється скромною простотою (поняття «вабі-сабі»). Багато хто звик, що японська спальня - це ліжко посередині кімнати і бамбукові шафи. Але це зовсім хибний стереотип. Давайте розвіємо його.

База японської спальні - це красиві і акуратні матеріали для меблів і переважно горизонтальне розташування предметів інтер'єру. Сюди додають точність пропорції. По головній ідеї японський стиль тримається на відсутності зайвих речей. Це додає йому схожості з мінімалізмом.

До того ж згадаємо про природні умови, сформованих в Країні висхідного Сонця. Відсутність непотрібних речей в спальні - це не тільки важлива ідея, а й питання практичності і безпеки. Висока сейсмічна активність в країні здавна «мотивувала» людей знаходиться ближче до землі. Ця традиція зберігається донині навіть в багатоповерхівках, побудованих на спеціальних конструкціях для безпеки.

Особливості спальні в японському стилі

На початку облаштування визначаємося з колірною гамою. Основою стануть пастельні і контрастні кольори: бежевий, білий, чорний, сірий, кавовий, світло-рожевий. На яскравих кольорах можна зробити акценти, щоб виділити зони.

Традиційні будинки в Японії не розділені стінами, перегородками служать дерев'яні полотна - седзи. У наших умовах можна спробувати нанести фарбу і зробити візерунок трафаретом або ж наклеїти шпалери зі схожою текстурою. Ще один цікавий варіант - тканинне полотно на стіні. Але воно має кілька мінусів: важко чистити, не універсальний для спальні.

На стелі в спальні часто можна побачити балки. Вони не несуть практичного значення в сучасних квартирах або будинках, але виглядають вишукано. Чим більше відстань між балками тим просторіше здається спальня.

В Японії прийнято ходити в будинку без взуття, а спальня - не виняток. Тому підлоги покривають татамі. Покриття недовговічне, але його замінюють килимами.

Меблі в спальні

Як би японська культура не відрізнялася від європейської, але ліжко все ще залишається центральним об'єктом в спальні. Традиційно ліжко нагадує футон. Це матрац прямокутної форми. Тому і ліжко варто підбирати відповідну: без ніжок, високих матраців.

Замість звичних шаф можуть бути такі варіанти:

  • Шафи купе. Вони прийшли до нас саме з Японії. Меблі такого типу функціональна і виглядає красиво в спальні. Купе вміщує в себе необхідні речі, не займає багато місця, а також легко чиститься.
  • Ніші в стінах. Спальні в приватних будинках нерідко проектують так, що замість шаф є ніші в стіні, які закриваються полотнами або панелями (первісна версія шафи-купе).
  • Окремі кімнати. Якщо простір в будинку дозволяє, то речі переносяться в окрему кімнату, а спальня залишається місцем виключно для відпочинку.
  • Незамінний елемент інтер'єру - це ширма. Вона встановлюється збоку або навпроти ліжка. На екрані можуть бути різні картини тварин, рослин або людей, виконаних в японському стилі. Крім ширми, для декору використовують віяла, фігурки, символи, статуетки. Не забудьте поставити ароматичні свічки, які наповнять японську спальню приємним ароматом і поліпшать сон.
0/ 5 (0)
Опубликавано: 12.03.2020
Просмотрено: 357 раз
Комментариев: 0
Комментарии
Отменить
Добавить комментарий

Якщо вам не сподобалася якість, відношення, були порушені терміни або у вас є скарга, ви завжди можете відправити лист безпосередньо нашому директору