Кухня-студія - це місце, в якому будуть щодня зустрічатися все домочадці, як для прийому їжі, так і для спілкування і проведення важливих сімейних заходів. Завдяки тому, що кухня з'єднана з суміжними кімнати вона виглядає більш об'ємною, що важливо в квартирах, де розміри кухонь дуже маленькі.
Але іноді домочадцям хочеться усамітнитися в кімнаті одним, наприклад поки всі сплять приготувати їсти або просто посидіти за чашкою чаю. Тоді слід заздалегідь продумати дизайн кухні-студії, щоб при необхідності можна було легко ізолювати приміщення від інших кімнат.
Зонування кімнати
За допомогою жалюзі можна не тільки зонувати приміщення, але і зробити його візуально ширше. Наприклад, розділити приміщення можна за допомогою римських штор, тканинних ролет або вертикальних жалюзі, які легко зсуваються і не займають багато місця. Також до плюсів жалюзі можна віднести їх простоту монтування, а також догляду. «Nikoss» - компанія, яка надає якісні жалюзі і ролети за найдоступнішими цінами по всій території України.
Слід заздалегідь продумати, куди будуть заховані жалюзі, наприклад можна зробити маленькі ніші, в яких акуратно сховаються імпровізовані перегородки. Також ролети можуть бути вмонтовані в стелю в заздалегідь підготовлений каркас.
Можна зробити арку, в яку після вмонтовуватимуться жалюзі, а при необхідності вони легко і швидко розділяти кімнату на дві зони і світло на кухні не буде заважати відпочиваючим у вітальні.
Також зонувати приміщення можна за допомогою меблів, наприклад можна розділити кімнату з допомогою:
- дивана;
- барної стійки;
- стелла;
- шафи.
Зонуючи за допомогою меблів необхідно пам'ятати, що вона повинна бути не громіздкою і багатофункціональною. Щоб була можливість заховати в неї всі необхідні речі.
Освітлення
Щоб обраний інтер'єр кімнати був не тільки красивим і стильним, але і багатофункціональним важливо відповідально підійти до вибору світильників. На кухні краще використовувати кілька варіантів освітлення:
- стельове - його можна використовувати під час приготування;
- місцеве - наприклад, можна поставити торшери біля столу, щоб вночі не включати весь світ і затишно посидіти за столом.
Слід віддавати перевагу ажурним лампам, які будуть доповнювати дизайн кімнати і не перевантажувати його.
Аксесуари та меблі для кухні-студії
Меблі в кухні-студії повинна бути багатофункціональною, а також по можливості захованої в нішах, щоб використовувати якомога більше корисного простору. Можна використовувати складні стільці або легкі аксесуари, які будуть займати мінімум місця і дарувати відчуття затишку і комфорту.
Прикрасити кімнату можна за допомогою легких полиць, на яких розмістяться дрібниці необхідні в повсякденному житті.
Що не можна використовувати для кухні студії?
Щоб приміщення виглядало красиво і природно слід відмовитися від:
- яскравих барвистих квітів;
- великої кількості декору;
- масивного текстилю;
- великий меблів.
Найбільш виграшними дизайнерськими проектами в кухні-студії буде приміщення виконане в модерні, мінімалізмі або скандинавському стилі.