Ідеї перепланування однокімнатної квартири

Планування однокімнатної квартири, особливо, якщо мова йде про типовому будинку радянської споруди або початку 21-го століття, не завжди комфорту для проживання. Немає нічого дивного в тому, що з'являється бажання зробити перепланування для поліпшення якостей житла. Перепланування може стати актуальною для однієї людини, але особливої ​​актуальності вона набуває, коли в однокімнатній квартирі планує жити пара або сім'я з маленькою дитиною.

Важливо врахувати, що просто так взяти і переробити квартиру не вийде. Для цього необхідно отримати дозвіл у відповідних державних органах, проект перепланування повинен відповідати затвердженим санітарним нормам. Тому, перш ніж почати перепланування, необхідно переконатися в тому, що дозвіл отримати вдасться. В іншому випадку незаконне перепланування може привести до штрафу або проблем при продажу нерухомості.

Ідеї перепланування однокімнатної квартири

Варіанти перепланування однушки


Тут все залежить в першу чергу від серії житлового будинку, матеріалу його стін, і можливостей, які дозволять це зробити законно. При цьому, перепланування при грамотному підході дозволить витончено обійти деякі норми.

Наприклад, відповідно до нормативних актів, не можна поєднати житлове приміщення з кухнею. Але цілком можна як роздільник встановити розсувні двері або перегородку, яка ховається в стіну. Таким чином можна отримати квартиру-студію і не порушити правил.

Крім знесення стін, популярним варіантом є і установка перегородок і навіть стін. Зонування простір і створення додаткової кімнати, наприклад дитячої, відмінний варіант, який дозволить візуально перетворити квартиру.

Починати перепланування необхідно зі складання і затвердження проекту. Без цього важливого етапу не обійтися. Тому важливо взяти технічний паспорт квартири, запросити фахівця і скласти детальний проект з урахуванням всіх вимог законодавства.

Так, прибрати несучу стіну точно не вийде. Заборона стосується і маніпуляція з площею санвузла: його не можна збільшити за рахунок простору кімнати або зменшити на користь кухні.

Тому, при створенні проекту, важливо відразу виключити всі моменти, які заборонено змінювати і вибудовувати перепланування тільки з урахуванням допустимих змін.

Що ж у підсумку залишається? Варіанти є і виглядають вони в такий спосіб, а саме:

  • можна зробити перегородку з гіпсокартону або стіну з цегли;
  • провести повну заміну підлогового покриття;
  • об'єднати кімнату і лоджію;
  • переміщати газові труби за умови отримання дозволу;
  • організувати дверний отвір в несучій конструкції;
  • змінити місце розташування сантехніки в санвузлі.

Розмежування простір, згідно з його функціональним призначенням, можна виконувати за допомогою зміни оздоблення стін, фактури стелі і матеріалу підлогового покриття. Якщо потрібно приватність, то відгородити простір можна двосторонньої книжковою полицею, шторкою або пластиковою перегородкою.

Використовуючи перегородки та зонування можна без особливих зусиль зробити з однокімнатної квартири двокімнатну, а якщо дозволяє площа, то і трикімнатну.

Для того, щоб візуально розширити приміщення, рекомендується використовувати інтер'єр в скандинавському або мінімалістичному стилі. Завантаженість і зайве декорування можуть створити перешкоди при зонуванні приміщення.

0/ 5 (0)
Опубликавано: 10.04.2020
Просмотрено: 503 раз
Комментариев: 0
Комментарии
Отменить
Добавить комментарий

Якщо вам не сподобалася якість, відношення, були порушені терміни або у вас є скарга, ви завжди можете відправити лист безпосередньо нашому директору