Готичний стиль в інтер'єрі

Готичний стиль в інтер'єрі

Готичний стиль - надзвичайно старий і, насправді, його досить рідко використовують у дизайні сучасних інтер'єрів. Як мінімум, тому, що в інтер'єрах сучасних невеликих квартир він може виглядати досить дивно, а ось в приватних будинках - цілком. Готичний стиль ідеально підійде для романтиків, котрі сумують за минулими епохами, справжніх шанувальників готичної архітектури - храмів і замків, для тих, хто втомився від банальних інтер'єрів а-ля "меблевий каталог" і хоче реалізувати щось дійсно нетривіальне. Готичний стиль чи вийде з моди, як мінімум тому, що він і не є остромодним, він - досить самобутній.

Готичний стиль в інтер'єрі: його відмінні риси

Готичний стиль в інтер'єрі, як правило, натхненний оздобленням і зовнішнім виглядом помпезних готичних соборів. В ідеалі, якщо і планування буде схожою - з великої вітальні (холом), а арки стелі підкреслять стилізацію.

  1. У виготовленні меблів альтернативи дереву бути не може. Силуети - прямі, підкреслено міцні, балдахін в спальні - тільки прямокутний, що являє собою звичайний каркас. Обвивка меблів може бути темною, шкіряної.
  2. Готичний стиль в інтер'єрі вимагає обов'язкової наявності скринь. Середньовічні майстри їх дуже любили, майстерно прикрашаючи різьбленням, ліпниною і металевою інкрустацією. Скрині можна запросто використовувати замість традиційних комодів. Втім, скриня може бути і виключно декоративною деталлю.
  3. Кімнати зобов'язані потопати в непомітних килимах, двері приховані щільними портьєрами з оксамиту, парчі та інших важких тканин. Велика кількість текстилю згладить достаток каменю і дерева, внаслідок цього інтер'єр буде виглядати більш затишним.
  4. Прийнято вважати, що інтер'єр в готичному стилі досить похмурі. Але це зовсім не так. Обов'язкове поєднання дерева, кольорового скла і каменю не зобов'язує жити в напівтемряві. Інші кольори можуть бути цілком світлими.
  5. Колірна гамма - благородна: темне золото і срібло, чорний, коричневий, вохристий, жовтий, білий, пурпуровий, синій, фіолетовий. Незважаючи на велику кількість яскравих квітів, інтер'єр не повинен бути строкатим. Контраст обов'язковий, строкатість неприпустима. Ідеально виглядає класичний контраст чорного і білого.
  6. Краще, якщо дерево буде переважати серед усіх матеріалів. Бажана для готичних інтер'єрів деревина - дуб, горіх, кедр. Краще, якщо деревина буде темною. Морений дуб буде виглядати дуже ефектно.
  7. В якості декоративного елемента ідеально підійдуть вітражі, які є обов'язковими в будь-яких готичних спорудах. Їх можна використовувати, як мінімум, у ванній кімнаті, як максимум - в будь-якому приміщенні в будинку.
  8. В ідеалі, в якості підлогового покриття використовувати камінь. Але в квартирах, та й в будинках це може бути досить незатишно, плюс - доведеться витратитися на обігрів підлоги. В цілому, ще непогано підійде складальної паркет з дерева холодних відтінків.
  9. Камінний зал облицьовується натуральним або штучним каменем, можна - зі вставками з покритого різьбленням дерева. В ідеалі, склепіння повинні бути арковими, настільки характерними для готики.
  10. Стеля в холі виконується з каменю, варіанти для інших приміщень - штучний камінь, розпис, дерев'яні балки на тлі побілки, в спальні - елементи позолоченою лепніни.Прі цьому, дуже важливо не переборщити з ліпниною, щоб інтер'єр не виглядав недоладно.

Сонцезахисні системи для інтер'єрів в готичному стилі: які краще вибрати?

Насправді, найчастіше, в інтер'єрах готичного стилю використовуються класичні важкі портьєри, які непогано доповнюють навколишній похмурий антураж. Якщо ж ви не прихильник таких, радимо вам використовувати штори блекаут, які блокують надлишок сонячного світла ще більш ефективно, ніж портьєри. Якщо хочеться чогось легше, то беріть класичні ролети в натуральних коричневих або бежевих відтінках.

5/ 5 (1)
Опубликавано: 28.10.2019
Просмотрено: 437 раз
Комментариев: 0
Комментарии
Отменить
Добавить комментарий

Якщо вам не сподобалася якість, відношення, були порушені терміни або у вас є скарга, ви завжди можете відправити лист безпосередньо нашому директору