• Головна
  • Блог
  • Дизайн однокімнатної квартири і тонкощі втілення - прості поради

Дизайн однокімнатної квартири і тонкощі втілення - прості поради

Зміст
З чим доведеться зіткнутися в першу чергу?
Основні напрямки змін для однокімнатних квартир 
Рекомендації оформлення дизайну окремих приміщень в однокімнатній квартирі 

Облаштування однокімнатної квартири викликає багато складнощів і питання навіть у досвідчених дизайнерів. Вважається, що втілити раціональний і продуманий інтер'єр в обмеженому метражем приміщенні практично неможливо. Саме тому деякі дизайнери відмовляються продумувати повноцінний дизайн для однокімнатних квартир. Насправді продумати практичний дизайн навіть для малогабаритного житла не так важко, як може здатися на перший погляд. Досить тільки пам'ятати про деякі нюанси. 

sanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0[sanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0*sanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0pagetitlesanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0*sanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0]sanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0

З чим доведеться зіткнутися в першу чергу?

Основна складність, яку необхідно враховувати при втіленні дизайну однокімнатної квартири - житлове приміщення повинно включати в себе:

  • зону відпочинку;
  • зону готування і прийому їжі;
  • зону ігор для дітей;
  • зону для роботи;
  • зону для прийому гостей. 

Навіть в умовах малогабаритних квартир втілити всі зони реально, можна просто вдатися до деяких хитрощів. Наприклад, об'єднати кілька функціональних зон в одну. У цьому допоможе меблі типу «трансформер» і реалізація інтер'єру в одному з відповідних стилістичних напрямків. 

Основні напрямки змін для однокімнатних квартир 

Найчастіше для оформлення дизайну однокімнатної квартири рекомендують звертатися до мінімалізму. Не варто думати, що втілення мінімалізму - майже повна відсутність меблів і аксесуарів. Зовсім ні, мінімалізму має на увазі раціональне використання всього простору в приміщенні. Саме тому в першу чергу звернути увагу на багатофункціональні меблі або трансформер. Серед яскравих прикладів особливо виділяються:

  • дивани з вбудованими стільницями;
  • складаються столи;
  • пуфики з потайними відділеннями для зберігання особистих речей і багато іншого. 

При необхідності ви зможете втілити в реальність індивідуальні проекти меблів, які будуть виготовлений спираючись на параметри і потреби саме вашого приміщень. Для додання додаткової легкої і легкості можна використовувати дзеркальні поверхні. Для зонування простору і виділення функціональних зон можна використовувати перегородки з міцного скла або тонких тканин. У першому випадку скло дозволяє створити додатковий звукоізоляційний шар. Подібне зонування можна провести навіть після проведення косметичного або капітального ремонту. 

Додатково варто звернути увагу на можливість зонування за допомогою використання різних оздоблювальних матеріалів або матеріалів з різними фактурами. Наприклад, на кухні буде використовуватися плитка, а в гостьовій зоні - ламінат. Зону відпочинку або сну можна виділити за допомогою одного або декількох килимків. Не забувайте, що кожна окрема функціональна зона повинна мати індивідуальним освітленням, тому в однокімнатних квартирах не вітається виключно верхнє освітлення. Освітлення може використовуватися також як акцентів для того, щоб виділити одну або кілька зон в приміщенні. 

У деяких випадках варто скористатися можливістю перепланування. Якщо у вашому будинку відсутні стіни-перегородки, краще їх знести. Правило не стосується несучих стін. Головне, узгодити всі перепланування з відповідними органами. В результаті ви отримаєте більше простору, яке зможете використовувати на власний розсуд. 

Зверніть увагу і на вбудовані комори, якими облаштовані багато квартир. З мінімальними змінами ви зможете переоблаштувати їх в гардероб, білизняний шафа і т. Д. 

Окрему увагу необхідно приділити вибору декору та текстилю для вікон. При виборі краще варто звернути увагу на легкі тканини, які не будуть перевантажувати простір. Оптимально використання рулонних або римських штор, що дозволить візуально розширити простір приміщення. При необхідності, ви зможете використовувати підвіконня для зберігання деяких особистих речей, економлячи тим самим простір в самому приміщенні. Правило актуально не тільки для кухонної зони, але і для зони відпочинку або роботи. 

Рекомендації оформлення дизайну окремих приміщень в однокімнатній квартирі 

При оформленні кухні досить дотримуватися пари принципів - багатофункціональність і мінімалізм. Навіть вибираючи кухонну техніку зверніть увагу на моделі, які поєднують в собі відразу кілька функцій. Не варто зберігати прилади, які не використовуються. Саме тому варто відмовитися від Повновбудовувані плити на користь електричної накладної моделі. 

Вибираючи меблі також варто звернути увагу на складну меблі, яка буде просто забиратися до запитання. Якщо ви проживаєте удвох, замість повноцінного кухонного гарнітура краще використовувати пару навісних шафок, барну стійку для прийому їжі і пару стільців.

Заощадити квадратні метри допоможе і об'єднання ванної кімнати і санвузла, особливо якщо дві кімнати розділені перегородкою. Спробуйте відмовитися від громіздкої ванни і встановити на місце, що звільнилося простір пральну машинку і систему для зберігання деяких особистих речей. 

Опубликавано: 16.11.2020
Комментариев: 0
Коментарі
Отменить
Додати коментар
Стиль маньєризм в інтер'єрі
Стиль маньеризм сьогодні незаслужено забутий і абсолютно даремно: за ступенем естетичності і вишуканості, він цілком може посперечатися з класицизмом, бароко і рококо.
Детальніше
Готика - історія створюється в вашому домі вже зараз
Готика - історія створюється в вашому домі вже зараз
Готичний стиль в інтер'єрі та архітектурі зародився ще в Середні століття, але і на сьогоднішній день він не втратив своєї популярності. Загадкова привабливість готики викликає стійку асоціацію з таємничою містикою
Жалюзі на великі вікна
Жалюзі на великі вікна
Якісна сонцезахисна система - це те, що повинно бути присутнім в будь-якому приміщенні. Будинки, в офісі, в кафе, в салоні краси - де завгодно. А вибір сонцезахисної системи - це справа дуже відповідальна, адже жалюзі і ролети, як правило, служать досить довго.
Ваше питання
Потрібна допомога?
Наш відразу-ж менеджер зв'яжеться з вами
Чи не можете визначиться з вибором жалюзі?
Викличте зморщок з каталогом і матеріалами, який зробить виміри вікон і допоможе з вибором жалюзі
Безкоштовний замір при умові замовлення виробів. Вартість виміру, за відсутності замовлення - 100 гривень