Дизайн маленької вітальні
Вітальня - це обличчя кожного будинку. Красиво можна облаштувати зал будь-якої площі. Тому навіть в маленьких квартирах можна створити стильний дизайн на будь-який смак. Розглянемо разом основні моменти, які потрібно врахувати, щоб в результаті отримати те місце в будинку, де захочеться проводити час з сім'єю.
Поєднання функціональних зон
Невелика вітальня повинна поєднувати відразу кілька зон, якщо в квартирі не передбачається окремо комора, гардеробна і робочий кабінет. Тому в залі логічно створити кілька зон. Це може бути робоча зона і місце для відпочинку. Для початку визначте, що ви зазвичай робите або збираєтеся робити в вітальні. Якщо основний акцент на відпочинку, то цій зоні потрібно приділити більше уваги. А коли ви плануєте працювати або регулярно приймати гостей, то пріоритети змінюються.
Зона відпочинку
У релакс-зоні важливо приділити увагу м'яких меблів:
- Диван. Він може стояти як біля стіни, так і бути кутовим. Вибирайте нейтральну забарвлення, якщо загальний стиль кімнати не передбачає яскравих кольорів. До того ж, занадто яскрава оббивка може набриднути згодом і доведеться шукати заміну. Якщо ж панорама кімнати тьмяна, то є сенс ризикнути і віддати перевагу яскравим кольорам тканини або іншого матеріалу дивана. Не економте на цій частині меблів, адже він буде служити в ідеалі не один і не два роки.
- Крісла. Їх підбирають в комплекті з диваном, можна купити один набір і не намагатися знайти додатковий варіант. Це вийде набагато економніше, ніж купувати все окремо.
- Пледи, декоративні подушки. Вони створюють домашню приємну атмосферу. Складно сказати, кому не сподобається після робочого дня відпочити за переглядом фільму, закутавшись в плед з чашкою чаю або кави.
Навпаки дивана можна повісити телевізор. Саме повісити, оскільки не потрібно буде докуповувати стелаж, який займе місце в маленькій вітальні. А для любителів приставок є сенс придбати одну і проводити час за цікавою грою.
Робоче місце в вітальні
Для людей, які працюють або навчаються вдома, неймовірно важливо мати свій куточок, де будуть лежати матеріали, робочі документи та інше. Працювати за кухонним столом або в ліжку - трохи не те, адже втрачається відчуття того, що йде процес роботи. З меблів варто обзавестися:
- Робочим столом, стільцем або партою (для дітей). Обов'язково в магазині або при самостійній збірці протестуйте робочий стіл і стілець. Вам повинно бути комфортно за ним сидіти, він підходить по висоті. Не економте на кріслі, адже під час роботи або навчання людина перебуває в сидячому положенні, йде навантаження на спину. Щоб вона не хворіла після трудового дня, вибирайте зручне крісло.
- Шафи і полиці. Навіть якщо ви працюєте в інтернеті і особливих матеріалів або паперів у вас немає, то непогано буде придбати хоча б невеликі полки або стелаж. А якщо у вас багато підручників, зошитів, то варто купувати повноцінний шафа.
- Живі рослини. Для декору робочої зони можна використовувати живі квіти або просто зелені рослини. Вони надають кімнаті свіжості і додають зелені тони.


