Дизайн кухні в хрущовці

Зміст
Чим обробити стіни?
Вибираємо колірну палітру
Які меблі вибирати і як її розставляти
Де встановити кухонний гарнітур?
Системи зберігання
Організовуємо правильне освітлення
Ідеальні штори для хрущовки

Кухня в хрущовці - це маленька кімнатка, в якій максимально грамотно необхідно розставляти меблі і робити оформлення, щоб не зайняти зайву площу. Чим відрізняється кухня в хрущовці? Це площа в 5-6 кв. м. з дуже низькою стелею (2,5-2,6 м.). При цьому, там дуже незручним чином розташовується вентиляційна система і водостічні труби. Давайте розглянемо поради, як облагородити таку кухню і зробити її максимально більше візуально.

sanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0[sanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0*sanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0pagetitlesanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0*sanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0]sanitize_seed_apxxuezm3a8kk04o0osc44cg0

Чим обробити стіни?

Тут важливо вибрати не просто красивий матеріал, але і практичний. Через те, що стіни знаходяться близько один до одного, слід підбирати по максимуму просте покриття - звичайні шпалери, фарбу, іноді - плитку або панелі. Справа в тому, що в хрущовці жир з плити може запросто потрапити навіть на стіну навпроти, тому всі поверхні повинні легко митися. 

Можна візуальним образом підняти стелі за допомогою вертикальної смужки на шпалерах, а збільшити простір у вузькій кухні - за допомогою горизонтальної. Дрібні малюнки сприяють розширенню кухонної кімнати, а великі об'ємні візерунки, навпаки, зменшують простір, тому їх можна використовувати тільки в якості декору на невелику частину стінки.

Додатково можна застосувати дзеркала. З їх допомогою потрібно зробити віконця в фасадах меблів, і простір стане візуально більше.

Вибираємо колірну палітру

Застосування світлих тонів (білий, сірий, беж) - це відмінний варіант для дизайну невеликої хрущовської кухоньки. В такому випадку кухня виглядає більш акуратно, більше, практичніше, ніж темна.

Щоб вам не приходило в голову порівняння такого оформлення з лікарнею, внесіть в дизайн трохи яскравих кольорів - прекрасно впишеться фіолетовий, салатовий, синій, бордо. Яскравим може стати фартух, частково фасад або штори.

З занадто темними кольорами грати не варто, але в деяких випадках вони, все-таки, виручають. Наприклад, це може бути затемнення певної ділянки в кімнаті, що додасть трохи об'ємності.

Які меблі вибирати і як її розставляти

Коли на кухні знаходиться тільки все необхідне і немає зайвих комплектуючих, готувати стає в задоволення! Щоб вам було зручно готувати в хрущовці, слід правильно розташувати меблі в кухні.

Де встановити кухонний гарнітур?

Вибирайте модульні кухні на замовлення, щоб точно бути впевненими в габаритах і тому, що вся поверхня і внутрішні шафки будуть раціонально використані. 

Лінійного або прямого варіанта кухня в хрущовці підходить, якщо пріоритетною є зона для трапези. Однак місця для того, щоб зберігати і готувати, тоді буде максимально не вистачати.

Гарнітур кутового типу підходить будь-якій кухні, хрущовці теж. У таких моделях зазвичай робоча зона трохи більше, як, власне, і місткість. І для того, щоб поставити стіл, місце теж буде. Скошений або округлий лівий модуль торця забезпечить захист від травм і спростить прохід. 

П-подібний гарнітур ставлять в хрущовках, якщо обідня зона буде перебувати в іншій кімнаті. Така кухня - найбільш багатофункціональна. 

Щоб розставити в два ряди на кухні в хрущовці, необхідна мінімальна ширина кімнати 2,5 метра або виготовлення гарнітура на замовлення, більш вузького типу. Щоб було комфортно, відстань між рядами повинна бути, як мінімум, 0,9 м. 

Системи зберігання

Обладнання хрущовської кухні всім необхідним інвентарем та поличками для зберігання, а також технікою може здаватися на перший погляд неможливим. Однак, все набагато простіше. Розглянемо кілька ідей, як поліпшити хрущовку:

  • використовувати навісні полички до стелі. Ще один ряд шафок дозволить підвищити місткість кухонної кімнати на 20-30%;
  • застосування викатних скриньок замість цоколя - так набагато зручніше зберігати кухонне приладдя;
  • рейлінгові система допоможе звільнити стільницю і шафки, при цьому розташувавши все необхідне під рукою.

Організовуємо правильне освітлення

Щоб кухня здавалася вільної, потрібно до питання освітленості підійти правильно. 

Замість люстри в центрі кухні, краще візьміть споти - вони будуть світити яскравіше і не створять непотрібні тіні, які зазвичай затемнюють кухню. 

Зверху робочої області обов'язково повинен бути спрямований світло - можете прикріпити світлодіодну стрічку або спрямовані світильники. 

Над столом теж повинно бути ясно - можна прикріпити над столом підвісну бра, але не дуже низько.

Ідеальні штори для хрущовки

Природне освітлення - ще одна деталь простору в хрущовці. Штори зазвичай притупляють таке світло, відмовтеся від важких ламбрекенов і масивних тканин. Вибирайте для себе оптимальні і практичні моделі фіранок:

тюль, довжиною до батареї;

  • рулонні шторки;
  • римські фіранки;
  • жалюзі.

Чи не пропускайте моменти, які допоможуть вам зробити з вашої старої кухні в хрущовці справжній рай. Користуйтеся Лайфхак і насолоджуйтеся прекрасним інтер'єром навіть в самій маленькій кухоньці.

Звертайтеся до нас за виготовленням і покупкою
Оновлено: 05.12.2020
Коментарів: 1
Коментарі
Денис 24.11.2020 в 19:44
new comment
Главное раставить так, чтобы удобно было готовить. Доставать кастрюли те же, тарелки, сковороду.
Отменить
Додати коментар
Стиль версаль в інтер'єрі
Стиль версаль в інтер'єрі - це справжній французький привіт, відгомін величного бароко. Цей стиль відрізняє помпезною і, натхненний він, природно, багатством і розкішшю Версальського палацу.
Детальніше
Комерційні інтер'єри: на що звернути увагу при розробці планування для міні-готелю в старому фонді
Комерційні інтер'єри: на що звернути увагу при розробці планування для міні-готелю в старому фонді
Питання розробки планування для невеликих готелів і міні-готелів один з найважливіших для тих, хто вирішує відкрити свій проект. Але, багато хто стикається з тим, що будівництво нових будівель в країні недоцільно і доводиться купувати житло в старому фонді з метою подальшої перепланування
Примітно, яскраво, енергійно: кольору в інтер'єрі та одязі
Примітно, яскраво, енергійно: кольору в інтер'єрі та одязі
Існує безліч помилок щодо поєднання правильно поєднання кольорів в інтер'єрі та одязі. Багато забобони вже просто не актуальні, залишимо їх прихильникам консервативного погляду на життя.
Щодня з 9:00 до 21:00

Наші менеджери зв'язуються з Вамі в найкоротші терміни та дадуть відповіді на всі питання.

Щодня з 9:00 до 21:00