Антична культура залишила величезний відбиток на всій європейській цивілізації. Відлуння античної культури можна знайти не тільки в місцях археологічних розкопок, характерні її риси запросто простежуються в, здавалося б, зовсім повсякденних речах, в тому числі - в інтер'єрах. До слова, колони в класицизмі були запозичені саме з античного стилю, вони до сих пір використовуються як в інтер'єрах, так і в інтер'єрах, досить широко. Природно, античний стиль в тому вигляді, в якому він використовувався в Стародавній Греції і Стародавньому Римі, зараз буде неактуальним і дуже складним у виконанні. Але ось сучасна адаптація буде виглядати цілком вдало.
Античний стиль в інтер'єрі: основні відмінні риси
- Грецька орнаменталістика - це батальна і виноробна символіка, флористична в'язь з елементами фауни, геометричні вкраплення. Подивіться, наприклад, зразки оздоблення грецьких храмів, візуалізовані істориками. Це повинно вас надихнути. Як підлогова мозаїка, так і мотиви текстильних драпіровок повинні залишатися в цьому ключі. Як декор можна використовувати стилізовані під античність вази.
- Симетрія античності своєрідна - силуети і предмети повторюються, чергуючись в продуманому порядку, в т.ч. колони і декоративні ніші, всередину яких можна помістити скульптури, дзеркала або вази. Гармонійність планування дуже важлива, як і принцип золотого перетину, який був успадкований класицизмом.
- Стіни, витримані в світло-сірих тонах, пожвавлюються яскравими гобеленами і барвистими картинами в білих рамах. Стіни можуть бути також пофарбовані в білий, краща штукатурка. Ніяких шпалер в квіточку в приміщеннях античного стилю! Все повинно бути дуже монументально. Дуже важливо, щоб приміщення залишалося досить світлим.
- Джерелом розсіяного світла, натурального для античного приміщення, можуть стати світловий карниз або вбудовані світильники на прихованої підвісці, а декоративні світильники імітувати факели і свічки. Занадто яскравого світла в таких приміщеннях бути не повинно. Як і неприродних, занадто яскравих, кислотних і флуоресцентних кольорів.
- Домінує невисокі меблі - комоди, скрині, кушетки, банкетки. Краще, якщо вона буде дерев'яною, прийнятним буде прикраса різьбленням.
- Віконні завіси встановлюються в кілька шарів і вибираються в одній тональності або за контрастом. Але все ж, в сучасному інтер'єрі краще використовувати сучасні ж сонцезахисні системи.
- Плазмові панелі і т.д. поміщаються на видаленні від стіни в оточенні ваз і т.д. різних розмірів. Краще, якщо побутова техніка буде закрита в спеціальних нішах. Стіна, розташована позаду, може бути забрана в принт з античним пейзажем. Чим менше буде помітним велика кількість побутової техніки - тим краще.
- Килими використовуються з довгим ворсом на зразок шкур тварин. Ви можете використовувати штучні шкури, якщо з етичних причин не хочете купувати натуральні.
Сонцезахисні системи для античного стилю: які краще вибрати?
Якщо ви хочете відмовитися від важких портьєр і непрактичних тюлів, які, крім низької функціональності ще й виглядають в античних інтер'єрах не зовсім доречно, радимо вам прийти до сонцезахисним системам - таким, як жалюзі або ролети. Від металів, пластику та інших і надмірно технологічних матеріалів варто відмовитися, а ось тканинні ролети будуть як не можна до речі. Відмінно підійдуть класичні рулонні штори білого або кремового відтінків, які будуть виглядати дуже гармонійно в світлому інтер'єрі. Не менш чудово будуть виглядати ролети день-ніч, що складаються з двох видів матеріалу: прозорого і непрозорого. Це забезпечує як ефектний зовнішній вигляд, так і оптимальний захист від сонця з можливістю точно регулювати рівень освітленості в приміщенні.