Модерн, як стильове спрямування для інтерєрів вперше став використовуватися в кінці 19 століття. Людей все більше приваблювала наука, технологічність, питання вивчення природи і прикладне мистецтво. Подібне ставлення намагалися перенести і в інтер'єр. Модерн з тих пір трохи видозмінився, але не втратив своєї актуальності.
Основні риси стилістичного напряму
Серед основних деталей, використовуваних в процесі оформлення стилю «модерн» варто виділити:
- в якості оздоблювальних матеріалів можуть використовуватися не тільки натуральні, але і штучні, головне щоб їх поверхня імітувала натуральні поверхні;
- меблі в приміщеннях розставляються з урахуванням особистого комфорту і заздалегідь продуманого планування;
- арочні отвори практично не використовуються, замість них можна використовувати різні декорації;
- при оформленні кімнати переважно використання одного, максимум двох кольорів.
У процесі планування ремонту, рекомендується якомога більше простору залишити відкритим - при можливості знести нефункціональні стіни і перегородки. Ідеальний варіант для втілення квартира-студія. Перехід від однієї зони до іншої здійснювати не обов'язково, досить просто розставити меблі в міру необхідності та актуальності застосування. Так в одній кімнаті ви зможете поєднати вітальню і робочий кабінет.
Як реалізувати модерн в своїй квартирі
Якщо ви бажаєте візуально розділити кімнату, краще обіграти розподіл простору за допомогою стельових ніш і вбудованої системи освітлення. Так ви зможете при необхідності виділити тільки одну частину кімнати.
Важливу роль відіграє і вибір шпалер і тканин для штор, саме текстури передають дух модерну в кімнаті. Ідеально застосування скловолокнистих, флізелінових або рідких шпалер. Стіни також можуть покриватися дерев'яними панелями або полотнами. Тканини для штор повинні підбиратися в тон стін, а не використовуваної меблів, продовжуючи колірну лінію шпалер. Для модерну не рекомендується використання жалюзі або римських шпалер, оптимальні гардини з невеликою драпіруванням.
При виборі оздоблювальних матеріалів варто звернути увагу на наступну кольорову гаму:
- пісочний;
- кремовий;
- приглушений блакитний;
- темний горіх;
- відтінки сірого і чорного;
- білий.
Кольори можуть по-різному поєднуватися між собою. В тому числі при виборі меблів. Сама меблювання повинна здійснюватися з боку комфортного використання і тільки потім привабливості. Ідеальний варіант зібрати кілька взаємозамінних моделей. Допускається установка готових комплектів з одного матеріалу.
Якщо ви бажаєте дотримуватися канонів класичного модерну, рекомендується використовувати при облаштуванні арок і прикраси міжкімнатних дверей кольорові вітражі.
Не менш важливу роль відіграє і освітлення. Ідеальний варіант - використання не одного джерела освітлення зверху (люстра), а встановити кілька різних світильників в різних зонах, в тому числі підлогових. В такому випадку вдасться домогтися більшого затишку і простору в приміщенні.
Реалізувати модерн можна навіть не проводячи капітальний або косметичний ремонт, головне домогтися відчуття простору, комфорту і затишку в кімнаті