Римські штори на кухню

Римські штори на кухню
Зміст
Принцип функціонування
Типи механізмів і їх особливості
Різновиди віконного аксесуари
Найбільш типові способи кріплення
Основні переваги
Недоліки віконного аксесуара
Вибір матеріалу для кухні
Рекомендації по догляду
Головне, що потрібно врахувати при виборі

Віконні аксесуари виконують безліч завдань. Захищають від сонячних променів, сторонніх поглядів, а також виступають елементом дизайну інтер'єру. Варіантів декору безліч, але серед найбільш практичних і привабливих виділяються римські штори на кухню. Завдяки різноманітності забарвлень, матеріалів і способів кріплення вони здатні створити затишок. На відміну від схожих за принципом дії жалюзі римські штори на кухні не відсилають до офісної тематиці, їх легко адаптувати під практично будь-яке оформлення простору. Досить вибрати варіант вироби під стиль приміщення.

Приклад, як може виглядати римська штора на вашій кухні

Принцип функціонування

Римські штори так само зручні, як жалюзі. Готовий виріб складається з таких компонентів:

 • тканинне полотно;
 • карниз для кріплення;
 • підйомно-опускає механізм.

Завдяки спеціальному пристосуванню римські штори можна відрегулювати за кілька секунд, щоб отримати потрібну кількість світла на кухні. В процесі підйому тканинне полотно збирається в акуратні глибокі складки, а при опусканні воно моментально розрівнюється. Такий ефект досягається завдяки наявності спеціальних планок. Вони вбудовуються уздовж полотна. Знизу кріпиться утяжелитель.

  

Планки уздовж полотна забезпечують рівне складання.

Злегка підняті римські штори створюють потрібний рівень освітлення на кухні

Типи механізмів і їх особливості

Механізм буває трьох типів:

 1. Ручний. Найбільш простий. Часто застосовується при пошитті вироби своїми руками. Використовується мотузка, протягнута в кільця. Для виробів з масою 5 і більше кілограм ручної механізм не підходить.
 2. Механічний. У ньому використовується ланцюговий-роторний механізм, оснащений підйомним валом. Найбільш поширений тип. Витримує вагу більше 5 кілограм.Дозволяє зручно фіксувати положення полотна.
 3. Електричний. Аналогічний попередньому, але оснащений невеликим мотором, що дозволяє піднімати або опускати римську штору дистанційно. Застосовується рідко.

Ознайомитися з прикладами ви можете на фото римських штор на кухні нижче.

так виглядає найпростіший механізм з мотузкою.

Механічний варіант з ланцюжком.

Наявність карниза часто передбачає свердління рами, стулки вікна або стіни, але можна обійтися і без цього. Римська штора на кухню може кріпитися на липучці, такого плану, як часто можна зустріти на одязі, сумках. Вона приклеюється до рами, стулки або стіні. Друга частина липучки знаходиться на полотні римської штори. Єдине обмеження - вага виробу. Липучка підходить виключно для легкої тканини.

Так виглядає легке полотно для римських штор.

Перевага кріплення на липучці - можливість оперативно зняти римську штору і випрати. Крім того, простіше змінювати дизайн. Для цього достатньо вибрати римську штору згідно з поточним оформлення кухні.

Карнизи поділяються між собою на відкриті і закриті. У першому випадку він видно, а в другому - немає.

Карниз приваний.

Різновиди віконного аксесуари

Римські штори для кухні бувають трьох типів:

 1. Подвійні. Використовується поєднання щільною і легкої тканини. Також отримали назву «день-ніч». У світлий час доби використовується більш прозорий, легкий матеріал, а в темний - щільний. Втім, налаштовувати можна за бажанням. Надають більше можливостей по регулюванню світлового потоку і втілення дизайнерських ідей.
 2. Класичні. Найбільш поширений і універсальний варіант вироби. Являють собою цілісне тканинне полотно з рівними складками при піднятті.
 3. Каскадні. В цьому випадку в розгорнутому вигляді присутні складки у вигляді спадають уступів. Експлуатація не відрізняється від класичних. Часто використовуються як елемент декору кухні.

На фото зображені класичні римські штори

При виборі моделі рекомендується враховувати навколишній інтер'єр і бюджет.

Найбільш типові способи кріплення

Як було сказано вище, найпростіший тип кріплення - це липучка. Підходить він не для всіх фіранок, а тільки для найлегших. Для підвищення надійності та зручності використання рекомендується використовувати такі способи кріплення:

 • на стулку - практичний спосіб, який дозволяє вільно провітрювати приміщення при необхідності;
 • на раму - виглядає досить акуратно, але створює труднощі - римську штору потрібно підняти, щоб відчинити вікно;
 • на стіну - поширений спосіб, який дозволяє закрити весь отвір, включаючи підвіконня і укоси, максимально захищає від проникнення сонячних променів;
 • на стелю - таке кріплення використовується рідко, дозволяє збільшити висоту римської штори аж до підлоги.

 

Застосовано кріплення на стіну, укоси приховані

 

Способи кріплення на стулках

Якщо плануєте часто використовувати підвіконня, то підійдуть варіанти рамного або створочного кріплення. Так римська штора НЕ буде перекривати доступ. У разі ж, коли хочеться усунути з візуального поля укоси, застосовується кріплення на стіну. Стельовий спосіб на кухні використовують рідко.

Основні переваги

Одна з переваг римських штор на кухню - це їх різноманітність. Легко підібрати потрібний розмір, колір, гаму, малюнок, матеріал і конструкцію. Якщо на кухні є балконні двері, то не важко буде і на для неї вибрати оптимальну римську штору. Такий аксесуар здатний поліпшити зовнішній вигляд приміщення, з його допомогою просто зробити акцент в інтер'єрі, усунути недоліки вікна. Наприклад, візуально розширивши його.

Римська штора на віконної і дверної стулках

Завдяки різноманітності оформлення римських штор можна підібрати варіант під будь-який стиль оформлення кухні. Підходять під кантрі, хай-тек, модерн, класику, прованс, Шеббі-шик, мінімалізм, лофт, скандинавський і т. д.

Застосування в мінімалістичному інтер'єрі

Використання в поєднанні з натуральними матеріалами інтер'єру

Римські штори в стилі інтер'єру прованс

Вони відрізняються практичністю - полотно не дістає до підлоги, а значить не так інтенсивно забруднюється. Також римські штори дозволяють буквально за кілька секунд відрегулювати світловий потік, створивши на кухні необхідний рівень освітленості. Влітку такий спосіб допомагає уникнути надмірного нагріву приміщення, захищає меблі від згубного ультрафіолетового випромінювання. Можна оснастити їх Blackout-підкладкою, яка повністю виключає потрапляння сонячних променів всередину кухні, або вибрати варіант з фільтрацією УФ.

Щільна тканина римських штор перешкоджає попаданню сонячного світла на кухню

Завдяки простоті римські штори на кухні легко комбінуються з іншими елементами віконного декору. Головне, враховувати правила поєднання кольорів. Вони можуть комбінуватися з гардинами, портьєрами або ламбрекенами. Таке поєднання добре виглядає в маленьких квартирах-студіях. В цілому будь-які римські штори добре підходять для малогабаритних кухонь. Завдяки лаконічності і простоти вони не перевантажують інтер'єр і не займають додатковий простір.

Недоліки віконного аксесуара

Перш ніж замовити римську штору на кухню, потрібно з'ясувати, якими вадами вона володіє. Так, при кріпленні на віконну раму або стіну можуть виникнути труднощі з провітрюванням. Також не вдасться швидко подивитися у вікно, спочатку полотно потрібно підняти.

Ще один недолік - збірка. Механічні римські штори вимагають уважності і зосередженості в процесі установки. Втім, якщо слідувати інструкції, то проблем не повинно виникнути. Щоб випрати римські штори, доведеться від'єднувати деякі елементи кріплення, діставати напрямні, ланцюг. Це займає деякий час, що можна віднести до умовних мінусів. Проблема з відходом вирішується правильно підібраною тканиною.

Вибір матеріалу для кухні

До вибору тканини треба підійти відповідально. На кухні можуть бути присутніми запахи і волога при готуванні страв. Особливо якщо вона не облаштована системою витяжки. З цієї причини рекомендується підбирати вологостійку і відпираються тканину. Добре зарекомендували себе полотна римських штор на кухню з натуральних матеріалів, наприклад:

 • льону;
 • бавовни.

Натуральні матеріали добре виглядають, підходять до багатьох стилям, відмінно поєднуються з кухонним текстилем, але швидше вицвітають на сонці. Якщо хочеться природну тканину, рекомендується вибирати модель з захисним просоченням волокон. Це продовжить термін служби.

Популярні також змішані і синтетичні тканини. Застосовуються поліестер, акрил. Вони не здатні притягувати пил, не мнуться, їх просто мити і сушити. Також поширені органза і тафта. Вони мають переваги натуральних і синтетичних тканин, що робить римські штори привабливими і максимально практичними.

Дерев'яні, наприклад, виконані з бамбука, виглядають оригінально і підходять під деякі стилі інтер'єру. У той же час вони менш практичні, швидко накопичують пил і складні у догляді.

Важливо також правильно підібрати щільність матеріалу римської штори на кухню. Тонка тканина буде пропускати світло, а щільна - немає.

Тканина не блокує сонячне світло повністю

У розправленому положенні штор сонячні промені не надходять на кухню

Рекомендації по догляду

Правила експлуатації римських штор на кухні прямо залежать від обраного матеріалу, інтенсивності готування і наявності або відсутності системи витяжної вентиляції. Багато компаній з виробництва цих віконних аксесуарів пропонують полотна зі спеціальними антимікробними, водовідштовхувальними просоченнями і світлофільтрами. В такому випадку римські штори досить стійкі до впливу ультрафіолетового випромінювання, пилу, жиру, запахів.

У той же час в профілактичних цілях і для підтримки початкового зовнішнього вигляду виробу рекомендується один раз в 7-10 днів проводити сухе прибирання, прибираючи з поверхні полотна пил. В іншому випадку під впливом вологи вона перетвориться в бруд, і усунути її буде складніше. Якщо забруднення все-таки утворилося, постарайтеся прибрати його не знімаючи римську штору, наприклад, використовуючи пилосос зі спеціальною насадкою, отпариватель, засіб для виведення плям. Обов'язково враховуйте інформацію на етикетці. Вироби без просочення рекомендується прати 1-2 рази на рік.

Головне, що потрібно врахувати при виборі

Перед покупкою обов'язково зробіть виміри. Потрібно визначити довжину, ширину полотна, що підходить під вікно вашої кухні. Розміри римських штор варто розраховувати виходячи з типу кріплення.

При настінному - виріб повинен мати ширину на 10-20 см більше віконного отвору. Довжина, як правило, на 10 см нижче підвіконня. При кріпленні на стулку або раму вікна виріб повинен бути менше отвору. Зазор по боках - від 1 до 2 см. До підвіконня має залишатися приблизно 2 см.

Заміри - досить відповідальний етап. Рекомендується довірити їх професіоналам. У магазині, де ви плануєте купити римські штори на кухню, уточніть, чи є можливість викликати майстра для проведення замірів. Так вдасться уникнути помилок і заощадити час.

Якщо вікно на вашій кухні стандартного розміру і для нього підходять готові римські штори, то це спрощує вибір. Так трапляється нечасто, тому в більшості випадків вироби виготовляються на замовлення.

FAQ
Чи підходять римські штори для кухні?

Більш незвичайний вибір для кухні, римські штори - відмінний спосіб привнести сплеск кольору або декоративний візерунок як гламуру в урізане простір. Оскільки вологість може бути проблемою на кухні, краще використовувати римські штори в обідній зоні, а не на вікнах над раковинами.

Які матеріали римських штор підходять для кухні?

Римські штори з поліестеру відмінно підходять для більшості кухонь. Бризки відразу стираються, і вони водостійкі. Ви також можете ідеально підібрати один із сотень наших дизайнів до свого інтер'єру. Якщо трапиться непередбачене, є можливість застосувати чистячі і миючі засоби, які очистять поверхню рулонних штор.

Як зробити вікно на кухні приватним?

Ви можете створити відчуття самоти, не додаючи до вікна штори або фіранки. Отримайте ефект матового скла за допомогою контактної паперу. Це недорогий спосіб створити конфіденційне вікно у ванній або будь-якому іншому вікні, в якому ви хочете усамітнення, але не втрати світла. При цьому вибираючи між функціональністю і зовнішнім виглядом варто зупинити вибір на римських шторах, які зроблять кухню приватним містечком і зможуть закрити зовнішнього світу ваші секрети.

Чи безпечні для дітей римські штори на кухні?

Всі наші жалюзі продаються з вбудованими механізмами безпеки дітей. Ми дотримуємося рекомендацій і дуже серйозно ставимося до безпеки. Все жалюзі забезпечені відповідними інструкціями і попередженнями щодо безпеки дітей. Переконайтеся, що ви уважно прямуєте наданим інструкціям і попереджень. Ніколи не покладайтеся на справа випадку і правильно використовуйте римські штори.

Звертайтеся до нас за виготовленням і покупкою
Оновлено: 28.09.2021
Коментарів: 0
Коментарі
Отменить
Додати коментар
Жалюзі і ролети від Nikoss в Кременці
Якщо ви втомилися від громіздких штор і гардин, якщо їх недостатньо для того, щоб оптимально захистити житло від надлишку сонячного світла, то сучасні, продумані і технологічні сонцезахисні системи стануть для вас ідеальним рішенням.
Детальніше
Білі горизонтальні жалюзі
Білі горизонтальні жалюзі
Незважаючи на всю різноманітність штор і гардин, особливою популярністю користуються білі горизонтальні жалюзі. Вони стали справжньою класикою серед існуючих на ринку світлофільтрів.
Жалюзі і ролети Nikoss в Нікополі
Жалюзі і ролети Nikoss в Нікополі
Купити за низькою ціною жалюзі на вікна, тканинні ролети на вікна, рулонні штори, римські штори, вертикальні жалюзі, захисні ролети в Нікополі. Гарантія, ціна, фото, оптом, установка. Нікосс
Щодня з 9:00 до 21:00

Наші менеджери зв'язуються з Вамі в найкоротші терміни та дадуть відповіді на всі питання.

Щодня з 9:00 до 21:00